Chat u svinjarstvu

Радим у великој производњи и нисам овако видео. Јако килаве и овакве случајеве шаљемо као прасад на економско клање. А деси се да их уштројимо па тек онда приметимо
 
Jel imao neko situaciju da na svinjama oči budu jako crvene i kao otečene? U sustini normalno jedu i sve je ok sa njima ali gadno izgleda. Sta bi trebalo dati od lekova i da li uopste vredi nesto davati?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moguce da je nesto u hrani ali malo mi je cudno da od 300 svinja koji jedu istu kategoriju hrane samo njih 3-4 imaju takve oci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo da upisem ovde u temi da ostane zapisano za istoriju.

Trenutno je zarada na 1 tovljeniku veca nego zarada na 1kj zemlje (bilo koja kultura). :)
 
Nemoj da se vracamo u nazad nece biti dobro. :D Ne tovim ja svinje tako da od te zarade nemam nista.
Samo sam izneo konstataciju.
 
A kolika je to zarada? Verovatno se samo racuna hrana i prase..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad su bili 120 dinara bilo je šta ćeš takva je sad cena, tako ti je to u tom poslu, biće bolje ( a bolje je bilo kao kad su 150...)
E sad odjednom svi stručnjaci, svi znaju koliko smo zaradili, brinu šta ćemo sa tolikim parama..
 
(bilo koja kultura)
Kolko ovi na zacinskoj paprici sto prodaju po 3000 din/kg imaju zaradu po jutru? Ali se i radi vise 🤔

Napravim se pametan pa kazem da ja od jutra zemlje imam hrane za jedno 10 svinja svojih sto sam utovio, i jel sam onda zaradio na zemlji, svinjama ili kukuruzu i soji? Zaradio sam na svom radu?
 
Povrtarstvo je prica za sebe.

Ne znam da ti odgovorim na ovo. Ja isto sve zitarice guram kroz papke,zadnje 2 godine bi imao citavija ledja i vise para u novcaniku da sam prodao zitarice.
 
Oko 100kg je nazimica. Bez muškog alata sa "macom" kao što se vidi na slici. Izvađena su 2 normalna jaja. I izrazit miris na vepra dok sm štrojili.
Drugar je primetio pre oko 3 nedelje otprilike, samo su se spustili testisi osjednom.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Vrlo lako se može desiti ova situacija... Naravno nije tako česta naizgled mada bilo kako bilo problem u svinjarstvu sa hormonima vrlo je čest.. Podjite samo od toga da se krmačama daju hormoni kako bi potražile.. Naizgled mislimo da je ovaj potez bezazlen ali nije verujte...Tako da ovakvi hormonalni poremećaji su česti samo u drugačijim oblicima...

Poslato sa RMO-NX1 pomoću Tapatoka
 
Тов бикова зависи много од иностраног тржишта. Ја сам 20 година у послу са стоком и више је било ситуација да су биле лоше ценњ бикова него да су биле добре. Некако тов бикова рангиран са паприком- то се ретко кад заради добра пара на томе. Тов свиња је друго, далеко више пута се зарађивало на тову свиња него што није и доста утиче на то и чињеница да се у Србији више користи месо свиња
 
Nazad
Vrh