Chat u svinjarstvu

U svakom slucaju je izgleda vrlo tesko 100% se obezbediti

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Јесмо,али неке друге ствари мене сад ту брину. Ок болест је ту,није да је нема,држава а и државе какве су такве су,спровођење мера са штапа и канапа и сл(није ни чудо какви балвани раде по минисарствима). Али нема организованости сељака,удружења у ситуацији која је итекако опасна. Шта ћемо за општине које имају епидемију тј са сељацима који хране свиње и прасиће а немогу да их продају . Епидемија се шири, можда тек дође у објекте за месец два код неког а он хранио 500 комада. Чисти губитак и банкрот. Зашто се не организује откуп здравих свиња из таквих подручија него неко ко има здраве свиње може горе да прође од оног коме су побили.
 
Kod nas ima i dosta neobavestenog naroda, dosta ljudi uopste nemaju pojma sta se desava pa se kupuje i prodaje pa tako ko zna kako ce se ovo zavrsiti i dali ce ostati neka svinja za seme
 
Декс, каже човек преживео српске топове а сад изгледа неће свињокољ. Ово је слика и прилика нас ако нас икад пусте у еу.
 
I meni je to bilo interesantno kad sam cuo, zar nigde ne mogu da nas ne spomenu...
Inace ovo sto prica mi je mnogo vise logicno, i ja sumnjam da je virus stigao sam od sebe.
Ni ovom profesoru ne verujem iz Uroseve emisije.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
I meni je to bilo interesantno kad sam cuo, zar nigde ne mogu da nas ne spomenu...
Inace ovo sto prica mi je mnogo vise logicno, i ja sumnjam da je virus stigao sam od sebe.
Ni ovom profesoru ne verujem iz Uroseve emisije.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Prenosi se vazduhom verovatno . Ovaj hrvat prica da je izmisljeno ali nije . Virusa ima i kosi svinje . Iz jednog slucaja znam da je neko 100% primenio sve zastitne mere ali se opet virus pojavio . Mozda komarac , muva , vrabac . Ali meni ta prica deluje kao za malu decu 🤔
 
Zastitne mere su smesne ako zarazu prenose i druge zivotinje pa i insekti.
Jedina zastitna mera bi bila stakleno zvono.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Када се погледа мапа испада да афричка куга прескаче неке државе и регионе а појави се на другом крају континента. Исто као и класична куга. Није никаква завера, вируса има око нас. У европи се доста тога уради испод тепиха да се не диже паника. Колико је само увезено потенцијално зараженог меса, па кроз луке, па на камион преко европе. У принципу променили су неке ствари, сада покушавају као у еу да ограниче ширење заразе на једно двориште у селу и спрече ширење. То је оно што сам мислим прво написао као нелогичност кад је члан барбула написао како је прошао. То је пропуст епских размера. У еу труде се да буквално спрече ширење у појединим објектима на фармама.
 
А поред тебе, пас, мачка, разни глодари, птице.
Када смо радили извоз за русију пре 5-6 година морали смо да постављамо ситну жицу на прозоре и врата да не би птице улетале. Исто тако све испусте смо покривали. Потрошили жице све што је било да се купи у округу. Дошла њихова фитосанитарна инспекција нема где није завирила.
 
Skapirao ali onda ne bi trebali da svu krivicu nabacuju na divlje svinje . Mozda je vrabac ili muva najveci prenosioc 🤔 . Kod mene u ataru dok se radila psenica , kombajneri pronasli mnogo uginulih divljih svinja ☹️
 
Nazad
Vrh