Chat u svinjarstvu

Писао сам, спомињали то на предавању. У фирми треба да раде супер силажу и не знају још како то да изведу.
 
Kaze mi komsija pre neki dan da ce Srbija do kraja godine ostati bez ijedne svinje . Ja njemu aj ne pricaj svasta a sada naslov u novinama ☹️
Screenshot-2023-07-25-21-36-10-119-com-android-chrome.jpg
 
Мало мање информера и курира. Тек смо васкрснули од короне. Срећа у несрећи је та што је смањен сточни фонд по селима и деси се да у улицама не буде ни једна свиња. Или да удаљеност буде у километрима. А то не иде на руку ширењу вируса
 
I sta se desi ako se pojavi u nekom mestu? Da li stradaju sve svinje ili samo na gazdinstvima gde su zarazene? Da znamo sta mozemo da ocekujemo ako se pojavi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I sta se desi ako se pojavi u nekom mestu? Da li stradaju sve svinje ili samo na gazdinstvima gde su zarazene? Da znamo sta mozemo da ocekujemo ako se pojavi


Sent from my iPhone using Tapatalk
Stradaju sve samo u gazdinstvu . Kada ugine svinja obavezno je pozvati veterinara ili tu sluzbu . Izvade krv uginuloj zivotinji i ako je zarazena odlaze sve ostale . To je ono sto ja znam . Ako gresim neka me neko ispravi .
 
Coci,jel bese on smrdljivko (tenis)kod vas nesto planirao 3000 krmaca i 50000+ tovljenika na par hiljada hektara najbolje zemlje?
Mozda sam pisao a mozda i nisam,tamo negde mart april eventualno maj 2021( i zaboravio sam sad) su krenuli i kod nas u skobalju sa kugom a i ocistili kod par ozbiljnijih tovljaca u osipaonici i u lugavcini i kod ostalih malih preko 700+ svinja za par dana. Kod nas po selu isli ali ih ljudi nisu pustali u dvorista,skafanderi,maske,uzimali uzorke krvi,posle i odnosili naizgled zdrave svinje. U skobalju nije bila nijedna bolesna. Sumnjali su najvise na farmu iz male krsne koja je imala odredjen broj svinja iz uvoza u karantinu u topoli(a inace tad su stradala i tamo sela) i nabedili i napricali kako su losije svinje( nazimad zenska i nekoliko krmaca) prodana na malo malim tovljacima i imali razlog da zadju i kod nas.
 
ИвицаР, транспорт је број један ширења заразе. Не иду дивље свиње по селима и двориштима. То што скрећу пажњу на њих је нешто друго. По њиховом од свих угинулих свиња које су тестиране су биле заражене афричком кугом. Ако је тако истребиће се саме.
У старту нису уведене мобилне дезинфекционе баријере. Сад је паника па крче све, и ако се ради анализа и узима брис из вашег дворишта морају вам рећи од чега је животиња угинула и да није од афричке куге. Значи, обавезно тражити потврду, може и фотокопија налога за лабораторијску анализу. Сваки узорак то има.
И опет пишем, уклањају се животиње из зараженог дворишта, у следећем дворишту ако нема болести не дира се. Само се спроводе мере заштите. И ако улазе ветеринар и инспектор морају да имају дезинфиковане чизме и заштитно одело. По могућности да обуку пред вама да будете сигурни. Ако је прљава одећа и обућа не пуштајте.
 
Danas bila sednica odbora i pricalo se o svinjama . Dugo traje pa ko vidi nesto zanimljivo neka napise vreme . Od 33 minuta nije lose 🤔
 
Nazad
Vrh