Chat u svinjarstvu

Stigli svemirci
7b94184ec6739a133513a4210b020235.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Direkt od njih
Ne znam za kolicinu, ali znam da nemaju na stanju sad makar neko platio i 600din
 
Има већ 4-5 година да користимо синтетичке дуроке(дурок-пиетрен) овде представљају као чудо. Број крмача да подели са два и одузме још мало толико их је остало. Ево их на сунчању и како изгледају са 38 дана старости.
275c87b753bb6089987891709eb1fae6.jpg
 
Kako bre ne kapiras,2 Dana su 7 drama
E i to je objasnjeno. Iznad svakog kamena u vodenici se nalazi kovčeg koji se sastoji od 4 pregrade. Svaka ta posebna pregrada unutar kovčega se naziva "litra". Svaka ta litra je podeljena na 100 "drama" (podeoka). Da bi se samlela jedna ta litra (posuda iz koje zrnevlje ispada na kamen) potrebno je 7 dana.
 
Око 50-так хиљада крмача на фармама и 20-так хиљада по домаћинствима је остало крмача. Генерално нема воље и организације за подизање броја основног стада.
 
Bio mi je profesor sa Novosadskog fakulteta za šaliranje, kaže loše su mi nazimice koje je šalirao, treba da imaju više mase. Takođe loši uslovi u objektu.
Nazimice stare 166 dana, 108kg mase.
Objekat napravljen pre dve godine.
Posle njegove priče ga pitam za savet oko ishrane, da li je dovoljno 20% sačme ili mogu da povećam, na šta nije imao odgovor. Takođe mi rekao da se manem Patenta, da ima mnogo boljih premiksa. Kao šlag na tortu mi je rekao da je bolje da kupujem stalno umatičene nazimice, umesto što biram od svojih i šaliram.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
И случајно зна где би имао да купиш... Свака нова животиња која дође у двориште може да донесе неку болест, исто тако животиње које имаш у дворишту су имуне на неке вирусе али нова животиња није. О условима држања може до сутра да се прича. Углавном да је суво и чисто. Све остало може бити+. Што се килаже тиче фале ти 4 килограма али ни то није страшно.
Генерално за производњу најбоље је да су животиње из једног газдинства и адаптиране на услове у њему.
 
Nazad
Vrh