Chat u svinjarstvu

Miris je vazna stavka kod budjenja polnog zara kod krmaca. Desavalo se da u obor u kojem je pre dosta dana bio nerast, uteram krmace i posle par dana pocnu da se teraju....
 
Jel ima neko broj od menadžera iz patenta za prodaju kocentrata za moj kraj?
 
Imam problem sa kašljom kod tovljenika. Mešao sam Dexxin prašak, pojeli su 400kg hrane njih 35 komada.
Zbog čega se javlja kašalj? Ista je krupnoća hrane, žitarice nisu prljave, u objektu nije hladno ni pretoplo, oko 20 stepeni.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Баш 20°С на ову зиму напољу? Ако је тако сигурно има влаге. Могу због тога да кашљу, загушљиво у објекту. Прво то проверити, друга ствар може бити нека респираторна инфекција. Који је то антибиотик који је мешан у храну?
 
Nisam obraćao tačno na temperaturu, pogledaću sutra na termometru. Veterinar mi je rekao da je to Draxxin prašak, koji sam mešao.
Nisam primetio vlagu u objektu

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Пробај амоксицилин octacilin прашкасти лек. Код нас се веома добро показао код кашља код прасади 20-45 кг тежине.
Не ваља ако је тако топло и још ако је добро изолован објекат не улази свеж ваздух. То је борба наместити вентилацију у великим објектима.
3798a6e729b4f11b79bbc678362a31c1.jpg
 
Пробај амоксицилин octacilin прашкасти лек. Код нас се веома добро показао код кашља код прасади 20-45 кг тежине.
Koja je doza, to jest koliko ide praska na sto kila hrane, kad je malo jaca infekcija ali i dalje jedu redovnu kolicinu hrane, ako znas?
 
1 грам прашка на 50 килограма телесне масе. Може кроз храну и воду. На послу све што можемо пустимо кроз воду баш да би избегли смањен унос хране/лека када је животиња болесна. Или идемо комбиновано 1/3 кроз воду 2/3 кроз храну.
 
Треба обратити пажњу на прескрипцију, није код свих иста. Конкретно код овога лека дозирање се врши по телесној маси животиње па онда ту количину лека умешати у воду или храну. Овде може доћи до грешака и промашених доза. Код терапије увек умешати лек у ону количину хране које ће животиња сигурно појести или попити.
 
Premiksima ili saradnjom? Koristim njihove premikse par godina, zadovoljan sam

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
U objektu je 11 °C trenutno, spoljna 1°C. Ubacio sam ovaj put Flumax u hranu, pa ćemo videti da li će pomoći. Smanjio se kašalj, ali nek se smanji skroz

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Gliste bih primetio, bili bi naduvani stomaci. Tovljač u ulici ima isti problem

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
И репићи код прасади се суше, односно од корена репа према врху. Ако неко примети може да помогне флогодерм или цинк витаминска маст.
Видим на прасадима старим 8 дана ту појаву код куће.
 
Nazad
Vrh