Chat u ovčarstvu i kozarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odvoj ovcu i majstorsku fanglu kocentrata tri puta na dan. Jaganjci će početi da jedu uz ovcu za 10 dana. Ja sam tako prošle sezone odgajio trojke koje su sa 4meseca imale 123kg. Možes da dodas po 300gr mleka ili zamene ali na svi troje. Ako možeš kupi neku jeftinu kozu to ti je najrentabilnije.
 
2z90i9w.jpg

W sam dobio od rodjaka, kaze selekcionise stado a ova mu ima malo bicastiju vunu :) a ima dviske na prodaju po 150e, one su stvarno odlicne. Druga ovca je bila 5500 :) mnogo mi se svidela. Jagnje iz predhodnih postova i majku, nece da mi ucita sliku :)
 
Koliko koza ima. Tri cetri puta dnevno prvih 15 do 20dana. Kad počnu da jedu dva puta na dan. Pridržiš malo kozu oni posisaju i to je to. Koza lako gaji dva jagnjeta. Neka jeftina od 50 evra nek ima 2litra dosta. Posle 2 do 3 meseca je prodaš ako ti netreba pa pošto može.
 
Kod mene se uvek prica tipa "preskocilo jagnje i podojilo ovcu" prvi put cujem da ovca doji jagnjice.Al dobro kako vi kazete....
 
Vidim da mi je nesto forum neobican, kada saznadoh da nam se kolega Rus 82 svojevoljno odjavio sa foruma::lose::. Ako ponekada svrati na forum i cita ja ga ovom prilikom pozdravljam jer je stvarno ok lik::super::
 
Haha lose uticemo na njega :) Ma cita zena forum pa vidi da se spominju neki klanovi, pa se boji da ga ne uvucemo u ovcarsku mafiju :haha::haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh