Chat u ovčarstvu i kozarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovce su stvarno super,mlade sjagnjene 100%,vidi se,covek ima nekih problema i svu stoku prodaje,rekao mi juce 500 ja mu poneo danas kaze 600,nije nista problem nego me nervira sto misli da sam lud i glup,misli dosao kod mene u dvoriste i sad cu sa njim kako ja hocu...
 
necu da budem takav,a na pijaci mu niko nece uzeti sve,nece ni dobiti tu cenu al mene to ponasanje nervira kao da je mene zurno a ne njemu,
 
@dzogi
ne duri se bez veze ne mozes ljude promeniti takvi su kakvi su,nazalost...
sracunaj dal ti se isplati da ih platis 600 eura,ako je tako kako kazes to je dobra kupovina po meni...ako se i tebi uklopi racun lepo odneses pare i kupis,gledas svoja posla uvek i svoju racunicu,manje boli glava tako:)
aj pa nek je srecno ovcarenje drug
 
samo da vas obavestim da nisam kupio one ovce jer im je cena preko noci skocila na 600 i kad sam danas dosao kod njega i cuo cenu nisam uopste hteo da pricam sa njim,seljacka politika dovidjenja-prijatno...

Dzogi,ako njih pet odhrani pet jadnjadi po 30 kg, to je 300 evra, ostaju ti ovce za 300 evra....nije to tako loše.E sad se postavlja pitanje srpskog brenda INAT, ako možeš to da "progutaš"kupi. Moje mišljenje, nemoj zameriti :ppozdrav:
 
ljudi ne ljutim se uopse,obradujem se kad mi neko od Vas odgovori,nisam taj tip da teram inat al sa nekim ljudima ne vredi,postujem rec,ako kaze nesto neka iza toga stoji i to je to,razmislicu jos malo pa cu videti.Pozdrav za kolege ovcara,poseban za clana Miladinovic
 
Dzogi slušaj starog asa. Ne pominji kupovinu zvaće on tebe. Ali kad te bude zvao onda mu nudi 400 evra. Nekad od baksuza netreba ni uzimati.
 
I ja sam mišljenja kao kolega Šarbanac, ako si video ovce i ako ti izgleda da neće odmah da se jagnje nego npr. za mesec dana sačekaj 10-15 dana pa ako on ne dođe otiđi ti ali se obavezno cenjkaj.
 
Nocas mi se ojagnjila ovca, musko veliko jagnje, ovca ima velike sise i ono slabo hvata, malo me plasi sto je tako mrljavo, jutros sam pomuzao za oko kilo mleka i jos ostalo u vimenu, sta vi radite kad tako lose isisavaju prvih dana. Ono se kao trudi da uhvati sisu ali ne pronalazi je.
@petrovo
stric se hvali jutros da mu ta copava ovca 9 ojagnjila u 4 jagnjenja otkako je uzeo, nema romanova, virtemberg sa sjenickom, ima malo losiju vunu od w i ima malo na usima i po nosu prskano, braon boje
 
necu da budem takav,a na pijaci mu niko nece uzeti sve,nece ni dobiti tu cenu al mene to ponasanje nervira kao da je mene zurno a ne njemu,
Dzogi il kupuj il odustani kad se kupuje za domazluk nema cenkanja , nego da ti da covek i da bude zadovoljan i da mu nebude zao , ao mu zao zaje.. stvar tesko da ces da primis potomstvo od njega.
Ispuni cenu ili trazi druge!
 
Jesam sinoc kad se ojagnjio ali jutros se sve unazad pomera i nista ne mogu da uradim sa njim :) ovca je niza a on od w, visok na noge, videcu do podne sta ce da uradi i dal treba da ponovo intervenisem.
 
imao sam slican slucaj samo moras osisati vunu ovci oko sisa i vime na ih ono vidi i da mu par puta ubacis u usta sisu da ono se snadje a posle toga ce samo znati
 
Viri i vime i sisa ispod vune, ma mlecna ovca i sa velikim sisama samo ono malo glupo :) ali rece otac da ga video da sisa, izmuzo sa jutros pa mu valjda lakse da uhvati
 
muska jagnjad su jako lenja u pocetku pogotovo ako su krupna, zato bez sekiracije, ali ono sto je bitno to je da ovcu izmuzujes obavezno posto je jako mlecna da ne bi doslo do upale vimena
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh