Chat u živinarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tri uslova da bi vino bilo DOBRO
1. Da je ladno
2. Da ga ima mnogo
3. Da je dzabe
p.s.
cukaneco pridrzavaj se Raletovog potpisa
stari krevet a mi mladi u njemu se svasta radi radili smo i nas dvoje pa nas sada ima troje. cele noci boja bismo stari krevet polomismo

Skolovan covek , zna znanje
A ja cenio da se vina vrsta po tome
1 piletina na rotilju
2 piletina na raznju
3 prasetina
4 jagnjetina
5 jaretina
6 jagnjetina pod sacem
7 jaretina pod sacem
8,9,10 jaretina u blatu
 
Posedujem vinograd na fruskoj gori tacnije poznati Slankamen,iz doba Rimljana Akuminkum.Grozdje 80% muskat hamburg.Vino crno,vise roze,zbog mesavine sa kardinalom,slankamenkom i rizlingom.Dok je otac bio ziv,cuvao ga i pravio vino.Jesenas smo super odrzali vinograd,ali ga nisam zbog posla mogao cuvati.Lopovi ga obrase,ostavili mi samo malo za jelo.Inace smo proizvodili oko 400 do 500 litara.Samo za svoje potrebe,bez ikakvih primesa i hemije.
Ove godine sam za slavu sacuvao to ocevo poslednje vino 14 maligana.Ko sirup.Sto je otac imao obicaj da kaze "krv Isusova".
Rekao sam gostima da ga dzaba fale,ima koliko ima.
Ako da Bog i milosti da ga sacuvam ove godine i da bude bar priblizno ko ocevo,da probate sta je zdravlje.:ppozdrav:
 
@sama
Pa ako si sacuvao 1 bocu mogao bi da posaljes citijem jednu bocu da stigne sledeceg 15 .
Adresa S.U.R. Stefan primalac Poljoinfo forum .
Meso i rostilj cemo sami da narucimo
 
To se cuva u malim bocama tj rakijskim fraklicima i razblazuje se 3:1 inace zbogom pameti.Tako male flasice citi ne prima.:haha:
Salu na stranu,nama nikad vino nije ostajalo za narednu godinu,uvek falilo_Ovo sam sakrio od sebe samog zbog navedenih razloga.Nadam se da ce biti od predstojece berbe,pa ce probamo.:ppozdrav:
 
Druze, jel ti to napisa da razredjujes vino i to jos crveno? P to je krivicno delo i za to se dobija zabrana ulaska u sve biblioteke!
 
Nije obavezno.Al veoma preporucljivo.14 maligana tuce i u glavu i u noge,a pitko ne osetis,samo od jedared zbogom pameti.Doduse,ta berba je bila takva,suncana godina,videcemo najesen,al verovatno ce biti slabije ove godine.
Otac je imao obicaj da kaze"ja ne volim slabo,al zato volim mnogo"Pri tome je mislio i na vino i na rakiju.:ppozdrav:
 
E brate,to je onaj kupovni buckuris od 10 maligana.Ovo je sirup,koji cist obara s nogu.Spricer nije topla voda,odavno je izmisljen.
Ono jes steta razblazivati,al kad se pije podosta,preventiva je zakon.
Jednom mi je u kuci bio bivsi ministar za nacionalne manjine.Bio je proglasen za princa vina u Segedinu.Pogadjao je od koje sorte je vino i jacinu.Bio najbolji.Moje je tad pio prvi put i sve pogodio.Kaze ekstra i nije hteo da ga razblazi.Popio je jednu litru i kad je kreno kuci,nogu nigde.Proso se ne moze da korakne.Mada je tad bilo slabije 13 maligana,a on sa alkoholicarskim nosem i pozamasnim iskustvom.
Neko bi za prodaju od te jedne litre napravio 3.OVO SE NE PRODAJE.
Dace BOG da probate,pa ce pricamo.
Ono za buckuris.Nisam imao nameru da vredjam kvalitetne proizvodjace vina.Naravno cast izuzecima.Mislio sam na industrijska,gde je vino uvek isto,bez obzira na berbu.Ako je sladje grozdje,oni naprave vise.Jacina uvek ista.:osmeh:
 
Pa ne mora se popiti litra, jedna casa kvalitetnoga i to je to. Vino takvoga kvaliteta se i ne pije na litre.
 
Slazem se ,to lekari preporucuju.A sta kad nemam drugo,a veselo drustvo,koje ne pije zarad zdravlja,vec protiv njega:osmeh:
E @robins sta uradi.Nemoj vise drzati vino blizu pilica,odosmo u drugu temu.
Kad se spomene vino,pilici vise nikom nisu zanimljivi.:haha::haha::haha:
 
Rale, ko ce tebi stati na rep covece?! Pa juce smo jurili radilicu, sto ne rece da tebi u stvari treba kavez! Evo malo slicica kao rezultat jutrosnje radne posete nasem kolegi. I dalje sam pod utiskom onih 'klima' a narocito me je dojmilo to kako je lep i cist vazduh u svim halama. Neverovatno je da nema nimalo 'mirisa'. Bio sam u jos par farmi pilica ali ...

ps. upravo je u toku degustacija sadrzine onih kartona!

Upravo video tvoj post o robinsovoj farmi, jer se tek danas dokopao kompa pa da nastvim: To što vidite na fotkama je lepo, e još deset puta preko toga, a da ne govorimo o gabaritima, količinama, brojkama.... itd., jednostavno to se rečima i slikom teško može opisati - treba videti o doživeti!

Znači (što kažu Zemunci), ubuduće kada prodjete pokraj bilo kakvog posta koji je napisao naš član robins:

1. Stanite mirno
2. Ljubim ruku "čika Robinse"!
3. Kapa dole majstore, svaka čast!
4. Ako mu se obraćate ovo početno r obavezno da bude velikim slovom!

Ovo posebno važi za neke neartikulisane jebivetre - "vrhunske članove" ovog foruma!

Ovo su članovi koji trebaju ovom Foruma, jer se od njih može mnogo toga naučiti!

:bravo:, ::svaka cast::, ::super::
 
On rece curke,ovi sto igraju su muski,jedino ako si mislio na pesmu.Mozda znaju da pevaju.:osmeh:Cuo sam da muzika povecava nosivost,a brzinu tova:sta:
PS Rale 83 se mozda trudio da bude ozbiljan,a vidi sad ovo.:off_topic:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh