Chat u živinarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
m ima Djokovic da ga udesi...:ppozdrav: Sama koliki su tvoji pilici? imas li ventilatore, klime...:sta: moji su jos mali, da bi crkavali od vrucine..valjda ce da zahladi za jedno mesec dana
 
Ih ja mislio da isprobamo onaj valjevcov recept.:haha:Deluje stvarno socno,al ja nista ne verujem dok ne probam.:osmeh:
Sala naravno,nek one odu,kad im ti zacrtas.:ppozdrav:
@jovanips Ma ima gi svakakvih fela.Ventilatori tukunon stop.Problematicni su kilasi.Na spratu su.Odradjeni i krovna i zidna izolacija,al dzaba objekat na suncu,a prenaseljen.Sutra idu,tako da je bas u fulu pun.Ko je znao da ce da bude ovakva tropikana.::samo bes::Da je 2stepena manje ne bi ni osetio vrucinu.
Nek se na tome zavrsi.:ppozdrav:
 
Ej ljudi eno oni otvorili onaj svadjalacki chat, bas me interesuje koliko dugo ce biti otvoren.:haha:

Al ce biti Djokovic-Nadal vamos tamos.:haha:
 
ma ima da ga zatvore jos sutra..Gde ima puno ljudi tu mora da ima i nesuglasica, i borbe misljenja,....Sto rece neki filozof: Sto ljudi, sto cudi, sto zene dvesta si..e....:ppozdrav:
 
Ja mogu da pozelim samo laku noc svima.
Krecim kucu pa nemam vremena za komp a kada ga imam zena sedne pa ide na onaj fejsbook. Nikako da ja stgnem na red. kada stigdnem svi na spavanju.

Evo jedno za lepe snove :ppozdrav:.
 
Dobro jutro, upropasti me onaj Đoković noćas.Puna mi dnevna soba perja od Nadala.Da ne beše njegovog perja ja izađoh iz teme
 
Ne da je preterao nego prekardasio. Verujem da je kompletan muski komsiluk a bogami i dobar deo zenskoga nocas bio budan uz TV. Ali nije mi bilo svejedno na 2:1 i onaj lekar, mani ga. Nego druze jesi li ti rasturio tvoje kilase kako si planirao za danas?
 
Popodne radim apoteke a sutra i najverovatnije prekosutra po kucama.Mozemo se izljubiti pa kad se vidimo:haha:
 
Ovde kod nas nema tovljaca tako jakih koji bi mogli da opsluzuju PA sa kilasima. A valjalo bi.:ppozdrav:
 
Pre su uglavnom velike farme nudile svoje skartove ili ako je bila losa cena.Ja sam to poceo da radim ozbiljnije,bez selekcije i pokazalo se dobrim.Pazova je relativno mala sredina oko 30000 stanovnika,pa se to brzo proculo i prosirilo na okolna mesta.Uglavnom se ljudi javljaju po preporuci i prolece jesen dolaze iznova.
Imam princip cene,koja je zagarantovana,kolicina ogranicena tj koliko ih ima u kokosincu.Nekad bude problem,kad je losa cena velikih,pa svi bi da se rese kilasa ili ako je vruce,pa obaraju cenu,samo da ih se rese.Isto tako kad je dobra cena velikih niko nece da proda kilasa.
Ja imam princip prodaje u svim varijantama i zato me apoteke i drze.Imamo fer saradnju,a ko dodje na kucu,taj je samo moj.
 
Ja imam princip prodaje u svim varijantama i zato me apoteke i drze.Imamo fer saradnju,a ko dodje na kucu,taj je samo moj.

Ako se posteno i fer radi i moze se opstati. Ja sam najstarija prodavnica ove vrste u Futogu. Svi rade naj vise 3 god. i kada vide da lova ne curi onda jao majko ala sam kalirao. Dabome da je kalirao. Uzeo je odmah dva radnika a on veliki gazda i dobavljac robe. Ja sam radim od 7-18 sati inace ranijih godina do 19 sati, sam donosim robu po koju mora da se ide vodim knjige cistim i spremam lokal, i veruj mi da tu i nije bog zna kakva zarada. Kada idem po robu ili me neko od ukucana menja ili napisem na vratima "otisao po robu" jedino nedelju pobegnemo od kuce, ali supruga odradi do 9-10 pa ja dodjem po nju sa pecanja. Ko misli da je nas posao lagan i da je to ubiranje para neka proba.
 
Meni je polaziste bila plata drugih,a da ne pricam o imanju posla i zadrzavanju istog.Dobro si rekao avioni kamioni i prevelika ocekivanja.Ja po piletu nemam mnogo.Da sam krenuo sa sadasnjom kolicinom,a krecu ljudi i sa vecom,da bi vise zaradili,te dolaze u problem kome to prodati.
Ja sam se zadovoljavao sa popunom kucnog budzeta i kako mi se povecavala potraznja,tako sam povecavao i kolicinu,prosirivao prostor,osavremenjavao proizvodnju.E kad se setim pocetaka i rucnih pojilica,ustajanja nocu da rucno pustim ventilator,jer nisam imao automatiku.
Mnogi su mi rekli da sam budala i da to ne vredi te robije i kidanja zivaca.
Dobar deo tih je sada ostao bez posla,pa kazu da sam ispao pametan.:osmeh:
Kao i u svakom poslu treba da se sloze kockice.Cinjenica da kad sam krenuo zarada bila mnogo veca i opstajalo se sa manjom kolicinom.Sada je zbog opste poznatih problema,zarada manja,ali je kompenzujem kolicinom.Opet kazem sada poceti nije pametno.Ja sigurno ne bi.Sad imam trziste i prostor,te moze da se prezivi.Jos uvek sam rob posla i nemrdam od kuce.Nema mora,druzenja,ali makar ima posla.Ne moze i jare i pare.
Kaze stara narodna.Naj srecniji covek je onaj koji se zadovoljava sitnicama.Krecem od sitnice,a ovaj posao uvek daje prostora za prosirenje.Treba samo izdrzati prvih desetak godina.:haha:
 
Gde je drustvo.Gde vam je mladost:haha:@jovanips odgovoreno na PP.jos jedan vruc dan.Sutra jos vruci za peradarstvo super::samo bes::Al sve to moze da nadoknadi ladno:ppozdrav: e sad u zavisnosti od destinacije.jelen,lav,valjevsko.Moze i obrnutim redosledom da nekog ne uvredim.
 
Zdravo narode, evo sada stigoh iz grada, nosili kerusu u vet. ambulantu. Ispunktirali joj par litara vode i dali infuziju.Otisla jetra kaze Dr jos malo joj je ostalo. I sutra je nosim na infuziju.

Izvinjavam se svima. Ova poruka nije trebala da bude ovde u ovoj temi. Prolupao sam nacisto. Legao sam jutros dvadeset do tri, a ustao u sest i petnaest. Molim modere ako ih uopste ima ovde da post prebace u chat u ziv.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh