Chat u živinarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ajd sad se lepo ubrišite......skroz ste se umazali piletinom i škembićima....:ppozdrav:
 
Znaci niko ne voli pileca crevca.A ja ih toliko bacam.:haha::haha::haha:
Salu na stranu stvarno sam cuo da je super.Ja bi probao pa kud puklo,nego neznam da pripremim.Ako neko zna nek se javi.:ppozdrav:
 
Dobro jutro dobri ljudi i jos bolje zene. Otvorio radnju sredio knjige pa dok ne stignu poruceni pilici malo komp malo musterije.:ppozdrav:
 
Bar dan radni narode i ostali.Samo polako,umor nikom dobro nije doneo.:osmeh:
Gledam @Dusko58 cenu jednodnevnih.Tuga.Mora da je @robins srecan,ko njegove kolege.Bice bolje,posle kise ide sunce.
Samo dogodine ce se verovatno uvesti jos manje maticnih jata,pa ce cena biti po tovljacima.::lose::Nikako da se uklopi da svi u lancu budu zadovoljni.::samo bes::
Mada sam cuo da je ove godine manje maticnih jata uvezeno,pa opet frka.Da nije propao aranzman sa Egiptom,pa se stvorio visak na trzistu?
@robins imas li neke informacije?
 
Ma gleda ljudi ovde na forumu kako su pravili inkubatore ode rashodovanih frizidera pa se sve nesto zanosim da probam i ja, ali to je malo za moje potrebe.
 
Pricam ja jednom sa jednim kolegom.Kad mi je rekao cifru koliko drzi,pao sam na teme.Sta da ti kazem rece on.Treba mi 200000 za dorucak.Ja nesto preracunavam,pa tu je negde,nije mnogo ni uvelicao.To je izdatak i odliv para.Doduse ako ubodes cenu,moze biti i priliv.Problem je imati tolike pare i naravno ono AKO.
 
Ma neki ljudi se frljaju sa ciframa i parama, a ovamo pusti...

Evo moram da se odjavim, cera dosla po lap a drugi je odnela starija sa sobom.
 
Ljudi ja stvarno ne nam ko vas toliko dere. Zadnjih desetak dana je loša situacija na tržištu i skoro svi imaju neke viškove. Mi smo i u ponedeljak i danas prodavali po 30 i 35 dinara a po Vojvodini je bilo proizvodjača koji su prodavali i po 25 dinara. Veliki problem je napravila ova vrućina pa su svi smanjivali narudžbine. Najveći deo naše proizvodnje se prodaje na godišnjem nivou velikim kupcima i farmerima i to ide po stalnoj ceni od 30 dinara ili u nekoj kompenzaciji 3:1 (3 jednodnevna pileta za 1 kg žive vage utovljenih pilića) . Broj roditeljskih koka u Srbiji varira od 500 000 do 700 000 roditellja u zavisnosti od doba godine (Jato koje počinje da nosi oko nove godine je veće i ono je oko 400 do 500 000 koka a jato koje počinje da nosi od juna je od 200 do 300 000 koka) . U periodu kad se jata preklapaju nikad nije više od 700 000 u eksploataciji. Posao sa Egiptom ne radi se dugo tj. odkad se desio sukob kod njih. Sukobi u Egiptu, Tunisu i Libiji su najviše problema napravili živinarima u Evropi koji su tamo izvozili jednodnevne piliće pa sad Francuzi i Holandjani imaju velike viškove na tržištu a cena im je pala na 25 eurocenti.
 
Kaze meni pokojni otac:Radi sine posteno i mirno spavaj.Radim ja posteno,al kako spavam to samo ja znam.Daleko sam od uloga koji sam prethodno naveo,al i ovo mi je previse,pa sanjam nocu probleme,trzam se obilazim ih.Velik ulog,veliki rizik.Nosi nemirne snove.Kad se zaradi,sve se zaboravi,al nazalost nije uvek tako.E sad kakve to posledice nosi za buducnost ce vidimo.Al s druge strane danas se jako stresno zivi.Skoro svi strepe za posao,trziste,kredite.Zato treba bezati u prirodu,na pecanje,druzenje i slicno.
Moramo si malo dati oduska.Pa i lepa recenica na forumu nesto znaci.:ppozdrav::pecanje::veseljak::
 
Krediti i lizing su nužno zlo i omča oko vrata ali u nedostatku sredstava su jedini način da se nešto uradi. Koliko god da se sve dobro isplanira uvek negde krene po zlu i tada treba izdržati.
Život bi bio monoton kad bi sve išlo kao po loju.:ppozdrav:
 
To i ja kazem:haha:super nam je tako nam i treba:haha:Bas nam je zanimljivo.:ppozdrav:Ja stvarno neznam sta rade bogatasi,njima mora da je jako dosadno.Nikad ne bi zeleo da imam velike pare.Milion evrica i dosta.:osmeh:
 
Nemam ja nista protiv kredita , ali imam protiv visokih kamata.::sramota:: Znaju bankari da je narod iscrplen finansijski, pa kao evo mi cemo pomoci u vidu kredita , ali kamata 18%. Pa da ne bi malo. Takav kredit neka daju svome tati koji ih je napravio tako promucurne.
 
Sto je najgore auto skinut sa lizniga ne moze da kupi neko od nas nego jok to opet oni kupe tj njihovi ljudi pa preprodaju a zarada masna nikad postenom coveku da krene.
 
Ma moze.Ima u BGD,samo probrano_Ono sto valja to ide izmedju njih,a ovo je sve izakano.Neki renta kar i slicno.Preslo mnogo.A u ostalom sta se cudite,pa tako je u svim oblastima.Kad stigne secer iz rezervi,zvone telefoni i podele svojima.::samo bes::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh