Chat u živinarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A o batacima,belini i slicnom samo napred jedva cekam vikend da odem kuci i odvalim se od piletine,a u nedelju skembicijada. :))
 
Mora da ti se i pilici raduju.:osmeh:Ko Balasevic kad je pricao o putovanju na more.:haha: i pokolju pilica.gde je ta skembicijada?Jel to nesto zvanicno ili u solo reziji?
 
U Adasevcima zvanicno takmicenje evo ako neko zna da kuva nek se javi moje drustvo i ja imamo volju al nemamo pojma kako se kuva mi cemo sve obezbediti i platiti prijavu jos samo majstor da nam dodje. :D

A vala i jes' piletina laka 'rana 1 pile na nas 5. :haha: :haha:
 
Z:haha:avisi koliki mu je mislim batak.Ako je 5,6kg,uz dobro meze i porciju skembica pre ,mogli bi se svih petoro najesti.
 
Pa skembici se kuvaju dva puta. Prvi put se kuva sa puno luka zeleni da se apsorbuju mirisi. Posle 4-5 sati kuvanja ohlade se iseku pa tek onda drugi put u kotlicu. Obicno drugi put drugoga dana. Posao je to.
 
Ono jes,treba to posle i pojesti,pa zaliti.Ne moze ni to svako da podnese.Meni je burazer ekspert za skembice,bas sam ga pitao ,al nevredi nema si kade.
 
?Ako ćeš ti da se odvališ od piletine onda tamo neće ostati ni koščica (ostalima će samo to dopasti) a što se tiče škembića samo nemoj da vam Pogrmić bude majstor:haha::ppozdrav:
 
@ZIS sad Vas ne razumem Djordje Pogrmic da radi na vojnoj farmi ?? Ima vojna farma u blizini ali radi jedan drugi Djordje,a ima i Djordje Pogrmic moj komsija al taj nikad nigde nije radio.

@Dusko58 na tome sam odrastao kad nedeljom baba izvadi pile za supu pa dok rucak ne bude gotov usoli i baci dzigericu na platnu.
 
Drustvo obicno idem malo kasnije na spavanje, ali lepe mi se kapci. Ja Vam zelim prijatnu i mirnu noc.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh