Chat u Živinarstvu 4

Bio sam danas u jednoj poljoprivrednoj apoteci u Vrscu,kazu 8e kokica od 18 nedelja, da li je to realno? Da nisu malo preterali?
 
Poslednja izmena od urednika:
Tako sam i ja poceo :haha: :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Sneg je sneg,al voda je voda :haha:
109131637622908071840311.jpg
 
A sto kokosku moze da proizvede samo jaje,to nije bitno.:haha: Ako neko ima resenje za proizvodnju brojlera bez jajeta,ja bih mu bio veoma zahvalan.Poprilicna sredstva godisnje izdvajam za nabavku jednodnevnih pilica.:haha: :ppozdrav:
 
Dobro jutro braco zivinari.Ostadoste li zivi posle jucerasnjeg nevremena?Bilo je gadno....skidalo je krovove sa zgrada ovde kod mene...
 
I ja sam jeftino prosao,par krajnjih crepova i jedna ceramida (samar)....a na stotinak metara od mene ljudi ostali bez pola krova...Sa vatrogasne stanice skinuo celu krovnu konstrukciju sa limenom pokrivkom.
 
Pozdrav pilicari,jeste li krenuli u novu sezonu?
Sutra useljavam prvu turu od 20 komada,kutija spremna,sijalica namontirana,jos samo da stignu pa mogu poceti da se natezem sa njima :haha:
nego jel treba dodavati nesto u vodu pri (i prvih dana) useljenju? (neki vitamini,secer,jabukovo sirce)
 
Uzmi onu kesicu vitamina sto ide u vodu i daj im prvih 3,4 dana.

- - - - - - - - - -

Na ovu cenu pilica,bolje da predjemo na zabe.:osmeh:
 
Malo pre napravio i koncentrat pa da vidimo jel napreduju od njega ili ce moje mesanje da zavrsi napolju za domace kokoske :haha:
 
Drage kolega da ne bi doso u situaciju da mi se brisu postovi napisacu vam ovde sta se radi sa cenom piletine u mojoj opstini i kako je.u proizvodjace....postoje farme nosilja koje broje i oko 2miliona kokosaka ...I sad kad se te koke iznose da ne bi zavrslile na smetlistu kolju se u zivinarskim klanicama naravno na crno mesaju se sa piletinom i odlaze u dalju prodaju kao pilici,iako noge imaju kao svrake...Postupak je sledeci das klanicaru koke on ih zakolje i uzme 30% od toga ti ostalih 70% dobije na zeljenu adresu,naravno uradjene i spremne za prodaju,od tih 70% inspekciji da se pravi luda das 1-2% i onda se to sve lepo proda po marketima na 120din uradjeno i onda oni daju akciju od 150din za uradjenu pilad i tako niko nikom nista ne placa,a svima dobro i pravi proizvodjaci ostanu je..ni na kraju....
 
Nazad
Vrh