Chat u Živinarstvu 4

Svim kolegama zivinarima i njihovim porodicama,zelim puno zdravlja,srece i uspeha u 2015-toj.:ppozdrav:
 
Живинари Срећна Нова и све најбоље, да буде срећна и берићетна :)
Него зна ли неко где има да се нађе повољан инкубатор за 50-100 јаја?
 
Pozdrav svima, nadam se buducim kolegama :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav i dobro dosao.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

[h=1]ПАЖЊА: Ево зашто су печени пилићи у супермаркетима јефтини[/h]Америчка агенција Блумберг објаснила је зашто се често дешава да су печени пилићи у супермаркетима јефтинији од свежег меса.Они који воле пилетину вероватно су приметили једну врло необичну ствар у супермаркетима – да је најчешће јефтиније купити печено пиле, него купити свеже месо и припремити оброк код куће, пише агенција Блумберг.Кување код куће је обично јефтиније, тако да се поставља питање зашто су пилићи изузетак? Објашњење је једноставно – трговински ланци на ражањ стављају пилиће који су пред истеком рока употребе. И то не раде само са пилићима, већ са већином осталих намирница које се могу наћи у витринама са готовим јелима.Иако ова пракса делује непоштено, Блумберг оцењује да је заправо реч о генијалној пословној стратегији. Уместо да бележе губитке на храни која је још увек исправна, трговински ланци је пеку, кувају и сервирају топлу.“О оваквим стварима се готово никада не говори када се прича о иновацијама, иако је реч о једном од најбољих примера јачања ефикасности наше економије у претходних неколико деценија”, пише Блумберг.Оваква пракса корисна је и за трговинске ланце и за потрошаче, а при том знатно смањује количину хране која због истека рока заврши у смећу, закључује америчка агенција.(Б92)
 
Trazim ovde,lutam okolo ali nikako ne mogu da nadjem da neko prodaje kaveze ili neku temu sa modelima kaveza ili tako nesto, mislim na kaveze za koke nosilje, nije moguce da na forumu nema, izgleda ja neznam da pronadjem....::pomoc:;
 
Poslednja izmena od urednika:
10924737_10152612970338461_4465757647908616652_n.jpg




Eeeee greote :veseljak::
 
Poslednja izmena od urednika:
Posle kazu da voda nije hranjiva....
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav kolege zivinari. Zbog ovoga gore sam skontao~ne treba nikako piti vodu! Treba samo jesti piletinu i piti cisto vino:haha::ppozdrav:
 
Kada bi se (koliko god neverovatni za nas obične smrtike) zakoni fizike uporedili sa ovim naašim zemaljskim zakonima.ipak su zemaljski toliko neverovatni da su ovi fizički mačiji kašalj.Sve te crne rupe ,galaksije čuda i lomovi nekako razumljivi ali ovo naduvavanje pilića vodom i hranjenje istim nečije dece je za mene neverovatna stvar.Ja stvarno nemam šta pametno da kažem osim da psujem a to se ovde ne (sme).Strašno!
 
Voda je samo jedan od problema.:osmeh: Ima ih vise.Npr.Uvozimo legalno zivinsko meso iz Makedonije,koja uzgred nema jednu celu farmu.Piletina je iz Brazila i Argentine,hranjena iskljucivo GMO i puna hormona,aditiva i antibiotika.Makedonija zadovoljava zakonsku klauzulu da 30% mora biti iz zemlje izvoznika,da bi se roba vodila da je poreklom iz te zemlje.Tih 30% su zadovoljili svojim pakovanjem i etiketom.:osmeh: Kakav apsurd i zakonska rupa.::lose::
A mozei bez pakovanja :osmeh:
http://www.telegraf.rs/vesti/1280021-jezivo-evo-kako-piletina-s-kosova-truje-gradjane-srbije


Prijatni vam bili batacici.:osmeh:Nadam se da bar vecina sa ovog foruma hrani za sebe,ili bar kupuje od proverenog uzgajivaca Time zna sta jede i cime svoju decu hrani.
 
Užasno je i pomisliti da neko kupuje batake, lićno sam video šta se i kako dovozi sa Kosova. ufff
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh