Chat u Živinarstvu 4

Evo bas jutros je njihov predsednik govorio o velikim kolicinama neispravnoga mesa na trzistu. Da li ce biti efekta....videcemo. Emisija je bila "Jutarnji program" tv Vojvodina.
U vreme nasih roditelja,baba i deda nije postojao ni taj predsednik,ni to drustvo,a ni zakoni EU,al je postojala savest ljudi,koja nije bila ogranicena pohlepom za novcem.Svi su lepse ziveli i zdravije hranili.Tehnoloska revolucija je napravila i tehnolosko zlo od hrane,pa nek nam je prijatno.Ja svojoj deci pravim kobasice po recepturama nasih predaka,a u savremenim tehnologijama i zastitama potrosaca nek uziva onaj koji mora.:osmeh:
 
Пре неки дан гледам у радњи лика којег познајем како купује деци једнократне пелене на комад (4 комада), отварају му паковање, а онда купи још 7 пакли цигара. Такви су и најверније муштерије по тровачницама типа "матијевић" или "кутија смрзнутих батака и карабатака са косова" за 180дин/кг. Много људи имам око себе, којима је скупо да мени плате 300 дин/кг за сређено пиле, али им није скупо да плате 300 дин дневно за цигаре. Није ми их жао, нека се трују. Жао ми је само њихове деце.

Јбг, треба се борити и наћи тржиште за своје производе.

Узгред http://www.kurir-info.rs/zastrasujuce-jedemo-mrtve-zivotinje-i-zatrovane-preradevine-clanak-1268249
 
Drugar mi prica da u Svarcajskoj ima pilica po 1,7e ,pa sve do 9e.Kod nas ima po 1,7,al po 9 nisam video:osmeh:.Cak i od 3,5 vise nema.Znaci da oni itekako prave razliku,a kod nas je pile pile.E pa nije dragi moji.Samo je problem u laznoj reklami i ne sankcionisanju iste.Ja ne branim nikom da prodaje smrznuto,tj odmrznuto pile,al to treba naglasiti i kupac mora znati sta dobija za svoje pare.
 
I kada ja napisem da sam moje pilice uredjene prodao po 300,0 din. za komad, onda se nadje ovde neko pametan da nam drzi slovo.
 
Dobro ali to su pilici od 1,8kg....kad bi se to stavilo na olovku,pa isplativije je kupiti i docuvati to pile neko kupiti tronedeljno na 200din...jedino ne znam kakav je kvalitet tih pilica i to jesu li vakcinisani i pravilno zasticeni...
Ne idu oni dzabe sa tom kilazom po toj ceni.Trenutna cena jednodnevnih je polovina i jace vrednosti tog celog tzv uhranjenog.Kakav apsurd.:osmeh:
 
Tako je koliko ja znam, samo mi se to sad ne poklapa jer je cena zivih dosta manja od cene tronedeljnih.Mislim da su ovde 160 tronedeljni raspitacu se. Inace pijacari placaju 150 utovljene.
 
Nazad
Vrh