Chat u Živinarstvu 4

Cuo sam i ja to.Zato sam i pretpostavio da ucenjuje u otkupu.Znam da je skoro ponovo useljavao.Znaci on,on i samo on.Sve pare ovoga sveta trebaju samo njemu,a ostatak je kolateralna steta.Uzaaaas.::jako_besan::
 
Sto da ne,neka proba.Ako imas trziste bolje je to,nego da ih drzis do kraja. Kratak period a zarada nije losa,mora biti 50 dinara po piletu. Pile ti pojede 1,2kg hrane pa racunaj.Pile,hrana i svi ostali troskovi.
 
Moje komsije prestali da tove pilad,kazu ne isplati se....A uvek su im bili puni objekti,najmanje sto su tovili (u jednom turnusu) je bilo 400 komada,uvek je to bilo oko 1000kom.Nisam nikada tovio pa ne znam ali sigurno se nesto poremetilo u racunici...:sta:
 
Jako stresan posao. Ja sam vise puta bio u dilemi da tovim, ali stariji od mene su me sprecili da krenem. Pre svega stric koji je uvek bio sasvim siguran da je to extreman rizik. Tovili smo davnih godina po 10-20 komada za nase potrebe, u poslednjih 5-6 godina i to ne radimo.
 
Јбг, вероватно немају 100% зараду, па им се не исплати. Ко је луд да ради за 50%?
Na to smo se bas nasmejali.:osmeh: Taman da imamo prodaju pilecih kobasica uz subvencionisana crevca i dzaba zacine nebi imali tu zaradu.:haha:Kamo puste srece,mada bi to u ovom trenutku opste besparice bilo ne primereno i ne realno.Preko noci bi svaka susa presla na tov pilica.:osmeh::ppozdrav:
 
Ja puko sa 1000 koka nosilja probao i sa pilicima malo bolje al opet nema leba u ovom biznisu do 50 komada za sebe i komsije i dosta je. Zezaju nas veliki sa cenom i uvoz i niko ne ceni domaci kvalitet nego 5 put mrznuto kupuju
 
Poslednja izmena od urednika:
Na zalost,ali je tako.Boje se ljudi,nije da se ne boje,al jednostavno nisu obavesteni sta kupuju.Ta smrznuta se prodaje kao sveza A klase i niko za tu laz ne odgovara.Ja kad im nesto pricam misle da pricam samo iz licnog interesa i da bi ja prodao.Kad je bio pticiji grip,svinjski,trihinoza i slicno,ljudi ne stede pare,vec paze sta jedu i dali pregledaju.Za kvalitet uvoznog mesa i koliko je puta odmrzavano se nista zvanicno ne prica i otuda i problem.Velike farme koje imaju i velike zdravstvene probleme nikad ne mogu imati kvalitet kao pile hranjeno na malo.Mada je ruku na srce i situacija sa koncentratima slicna.Guraju nam kojekakve aditive i GMO proizvode.U zakonu jasno stoji da u koncentratu ne sme biti vise od 30% GMO komponenti.Sta to znaci?To znaci da soja moze biti komplet GMO i koncentrat je ispravan.:osmeh: Siguran sam da taj procenat u zakonu nije slucajan.
Od kako postoji drustvo za zastitu potrosaca,JADNA JE MAJKA POTROSACIMA.
 
Nazad
Vrh