Chat u Živinarstvu 4

Kod mene 220 što je nenormalno jer se cena tronedeljnih uvek kretala kolko je cena za kg žive vage.:ppozdrav:
Jednodnevno pile je cca 70,pojede,popije i kroz grejanje itd ode 100.Racunaj da ti placas i proviziju neke apoteke cca 20.Pa valda i ovaj sto je tovio i rizikovao treba nesto da zaradi.:sta: Nisu oni skupi,spram standarda na zalost jesu,nego veliki jeftini.
 
Jednodnevno pile je cca 70,pojede,popije i kroz grejanje itd ode 100.Racunaj da ti placas i proviziju neke apoteke cca 20.Pa valda i ovaj sto je tovio i rizikovao treba nesto da zaradi.:sta: Nisu oni skupi,spram standarda na zalost jesu,nego veliki jeftini.
Upravo tako,ja se slazem sa kolegom @SAMA ,nisu tronedeljni pilici skupi,treba racunati i uginuce,pa lekove,vakcinacija,svoj trud,a njega se uglavnom odricemo i ne uracunamo u ciklus proizvodnje....nego su ovi veliki jeftiniji dosta..
 
Ne treba dati uredjeno pile ispod 290,0 din za kg. a ko nece nek kupuje na akcijama. Samo nezgodno je sto ljudi imaju na par stotina pa i hiljada utovljenih i to ne moze u zamrzivac. Ponovo stara prica koju ovde pricamo vec dosta dugo u nazad. Jbg valjda nam je tako sudjeno.:osmeh::ppozdrav:
 
Dobro jutro drustvo...jedva sam se razbudio,juce krcio neki stari vocnjak-danas ne mogu da se pomerim....Izgleda da sam se preforsirao juce...::namigivanje::
 
Dobro jutro zivinari.Eeee moj Dule,ne znam ti ja nista polako....Sta god da radim ja navalim "ko' koza na grbavo drvo" pa me posle svaka kocica boli.:haha:
 
Rođaci malopre gledam na pink u bgd zabraniće na pijacama da se prodaju zaklani pilići prasići...šta kazete na to,mora da se pazi na zdravlje potrošača na prvo mesto.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da,prodavace samo registrovani trovaci.:osmeh: Nisam jos cuo da je neko dobio samonelu od piletine sa pijace,a od ove iz prodavnice je vala bilo vise slucajeva.Jevropa je to,a Mtijevic je Jevropski covek,pa ce da truje po zakonu.::jako_besan::
 
Traze da im se zabrani prodaja.:osmeh: Do sada su imali kolicinu iz klanice za papire,a sada nece moci vise ni to.Neko jutro je bilo i u jutarnjem programu da se zabarnjuje prodaja mesa i mesnih preradjevina na pijacama.Oni sto prodaju voce i povrce ce morati imati Hasap standard,a istim ce imati i pravo izvoza.Znaci izjednacavaju se veliki i mali.Boljitak nema dileme.::jako_besan::
Odg na Sta traze od pijacara,zbog te standardizacije?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh