Chat u Živinarstvu 4

U čemu je fazon sa selektovanim jajima i da li se to može primetiti na pilićima.Drugar je uzeo proletos 450kom i 5 mu je uginulo prvih dana(mada on kaže da je zbog uslova držanja).
 
Svako jaje ima svoju velicinu.Jaja se kalibrisu od A do S,cak i SS klase,koja nisu za inkubator.Ako je krupnije jaje,samim tim je krupno i pile.To se na kraju odrazi na tovu.Jednodnevno pile u zavisnosti od pola,treba da bude 40 do 42 grama.Moze naravno,ako je sitnije jaje,a to je ono sto ga prodaju da bude i 30 i neki gram.Naravno imao sam i pilica od 50 grama.To su veliki procenti u razlici kilaze i isti se pokazu i do kraja tova.
 
SAMA hvala ti na brzim odgovorima.Mislio sam da postoji još neki sakriven deo,a za ovo mi je i on sam rekao (inače tip radi kao šef održavanja Agroživovih ink.stanica).Čak nudi varijantu ako pilići ne valjaju ne moraš platiti.Još da te pitam nabavio sam kukuruzni gluten do kog procenta sme da se koristi u koncetratu.
 
Moze do 5%.Super je hranjivo,al jako kvarljivo.Tesko ga je odrazati.Moze biti skuplja kirija nego espag.:osmeh: Ukucaj na netu kukuruzni gluten i nadji uslove skladistenja.:ppozdrav:
 
Meni pilici postaju kvocke sa samo dva meseca, kvocka ispiljena 30.juna, pilici ispiljeni 8. avgusta, naravno, ove godine.. :D
P1080775.jpg
P1080772.jpg
 
Ју ал се овде забушава па ди је уобичајени јутарњи поздрав ? :sta:

Добар јутар ко устао , ко није леп дан за сарану :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh