Chat u Živinarstvu 4

Ma imam i ja macka na placu. Tudj, ali spava na tavanu supe. Prosle zime sam imao svilene pustene po basti, kad se zavrsi branje povrca, pusimo ih po komplet basti i nista im nije falilo, a nisu imali vise od 600 grama. Cak su oni i macak po ceo dan bili zajedno.. da li je to onaj izraz "hladno da mis i macka spavaju zajedno" ili je macak bio pametan ne znam. Inace macak lovi miseve, ali sitne male, a za pacove, nisam siguran da im macka nesto moze.. mozda neki terijercic.
Ipak sam odustao od nosenja na plac.. dobili su veci kavez ovde gde imam kucu, malo je mracno, mali je prozor, ali sam stavio stedljivu sijalicu, da svetli a ne greje, jer je grejanje ok trenutno (Lozim po ceo dan :osmeh:).. pa cu ih premestiti kad jos narastu.
Nisam smeo da rizikujem, ne vrede ti pilici ne znam koliko, ali je steta, jer su putovali 300 km na +30 autobusom, i svi preziveli, a i sto se tice ishrane,sveze vode,caja od kamilice itd, sve sam to ispostovao. E jedino izgleda da imam pola petlica, ali sta cemo.. izgleda prodavac nije imao ultrazvuk :osmeh:
 
Sumiramo rezultate.Ima poprilicno uginuca ::lose:: Grejalo juce za medalju.Bas nisu stedeli ogrev.Sada prijatno posle nesto kise.Sto je otislo,otislo je,al i ovo sto je ostalo dozivelo zesci stres.
Juce mobilno stanje.Tehnika izdrzala,ali nije mogla sve spasiti.
Idemo dalje.Uvek je moglo i gore.I to je zivinarstvo.:osmeh:
 
Bio jedan deda na jami sa kojim sam pecao. On kaze:" Prva radost mi je ujutro kada se probudim to sto sam ziv, a druga rakija i kafa.":osmeh: Na zalost vise ga nema, imao je 84 god. kada je umro.
 
Meni je deda ziveo 90 ravno i terao bicikl mesec dana pre smrti.Otac mi nikad nije bio kod lekara i iznenada umro od srcanog udara u 71 godini.Izgledo zdrav i licilo je da ce nadziveti oceve godine.Na tu moju konstataciju kazu mi kumovi,znas koja je razlika izmedju tvog oca i dede.Ja razmisljam u cemu je fazon,kad oni ladno,tvom dedi nisi ti bio sin.:haha:
 
[h=1]Једемо ГМО пилетину[/h]
ЈАЈА, месо и прерађевине увозимо из Босне и Херцеговине и Македоније, а та роба је често сумњивог квалитета, упозоравају из Привредне коморе Србије. Због недовољне бриге о производњи ових намирница, Србија мора да их набавља из земаља из региона, које саме увозе неквалитетне сировине.
Председник Групације произвођача живинског меса и јаја ПКС Мирослав Благојевић указао је да прерађевине купујемо од Македоније, која их из домаће производње нема довољно ни за себе.
- То увозно месо је лошег квалитета, јер се у прерађевине уграђује месо из Бразила, а живина је тамо храњена сојом која је генетски модификована – каже Благојевић. – Због тога, када стигне у Србију, такво месо је знатно јефтиније од нашег домаћег. У Србију је, тако, у току прошле године увезено више од 1,1 милион комада једнодневних пилића и значајне количине меса.
Живинарска производња Србије налази се у изузетно тешкој ситуацији, а док потрошња живинског меса и јаја у време кризе расте, његова потрошња у Србији опада. Та врста производње је стигла на ниво сточарства, а то је око 100.000 тона меса и око 1,2 милијарде јаја годишње. Стручњаци истичу и да се живинарска производња може веома брзо обновити. Та делатност је први пут стављена на листу оних које ће добијати субвенције за производњу, захваљујући новом Закону о подстицајима у пољопривреди и руралном развоју.

 
Vidis bre kakvu plavu boju ima. Bez perja pa u redu, al bar da ima neku normalnu boju.
 
[h=1]Francuzi polupali 100.000 jaja[/h]IZVOR: TANJUGPariz -- Grupa francuskih živinara pokrenula je kampanju protesta lupajući na hiljade jaja na putevima, obećavajući da će to činiti i dalje protiveći se niskim cenama.







13056093925202b3366f69a029661296_orig.jpg

Ilustracija (sxc.hu)​
"Više od 100.000 jaja uništeno je u Obalama Armora" (Cotes d`Armor, departman u severozapadnom regionu Bretanja), izjavio je portparol grupe ljutitih poljoprivrednika.
Predstavnik za medije, koji je zahtevao anonimnost, rekao je da su maskirani poljoprivrednici jaja polupali tokom noći od utorka do srede blizu supermarketa "Lidl" i na kružnoj raskrsnici.

"Nastavićemo da uništavamo 100.000 jaja dnevno do nedelje", rekao je on, zapretivši da bi protest mogao da postane radikalniji "sa neminovnim kolateralnim posledicama" ukoliko zahtevi njihove grupe ne budu ispunjeni.

Prema rečima neimenovanog sagovornika AFP-a, 100.000 uništenih jaja dnevno predstavlja pet odsto proizvodnje uzgajivača živine uključenih u protestnu grupu.

Ta grupa traži da celokupna proizvodnja jaja u Francuskoj bude smanjena za pet odsto kako bi se povećale cene, a od vlade da odredi oblast u kojima će jaja biti uništavana.

Kako je rekao šef sekcije za proizvodnju jaja u udruženju uzgajivača živine iz Bretanje, Iv-Mari Bodea, proizvođači trenutno dobijaju 75 evrocenti za kilogram jaja, dok je cena koštanja 95 centi.

Prema podacima bretanjske grupacije proizvođača mesa, EU ima od 15 do 20 miliona viška koka nosilja, od oko ukupno 350 miliona.

Proizvođači živine u Francuskoj nekoliko meseci se žale da je zbog viška prozvodnje cena jaja minimalna, što je problem koji pogađa i druge zemlje EU, navodi AFP.


- - - - - - - - - -

Kokosari imal vrucine? :osmeh:

- - - - - - - - - -

Zivinari evo ideje za biznis.:osmeh: Mozda se bolje zaradi nego na mesu.:haha:
http://www.agroklub.com/poljoprivre...rano-organsko-gnojivo-hrvatski-proizvod/8839/
 
Jel to Pavlovci?
nelez
user-online.png

NovajlijaDatum pristupanjaAug 2013LokacijaRumaPoruka5Zahvalio se1Zahvaljeno 0 puta na 0 porukaDownloads0Uploads0

Jednodnevni kod proizvođača 35 .Možda na količinu i manje.​


 
Poslednja izmena:
Ne,mesto pored Zrenjanina

- - - - - - - - - -

Upitanju je COBB 500 iz Agroživovog matičnog jata.
 
Ne,mesto pored Zrenjanina

- - - - - - - - - -

Upitanju je COBB 500 iz Agroživovog matičnog jata.
Da to su selektovana jaja prodata po nizoj klasi i ceni privatnim ink. stanicama.Radim iskljucivo sa direktnim proizvodjacem i to 8 godina intenzivno.Sto se tice COBB 500 ima svojih prednosti i mogao bih ga preporuciti.
 
Nazad
Vrh