Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako god okreneš, najxxxbali smo...
Otkad su ovde u selu navodno 2 obolelih, narod pošandrcao načisto, nit' ko koga posećiva, nit' se "kafeniše" k'o ranije...
Neko se zeza i dalje, a neki odoše u krajnjost da se zaključavaju u dvorištu i otvoreno objavljuju da im niko ne prilazi niti posećiva...
Prestadoše i hleb u radnji da uzimaju...
Vidim da nose maske, bračni par u sopstvenom automobilu, u koji nikog drugog ne primaju i voze...
Valjda i spavaju u tim maskama, jxbxš mi sve....
Ponavljam, gledam da sam u sredini, normalno, kad vidim da neko kija i kašlje, maknem se dalje, ne rukujem se i slično, to sam i do sada radio u zimsko vrijeme, ali daleko od toga da begam od sveta, teram narod od mojega dvorišta i "samoizoliram" se....
Vakcinisati se neću, ne zato što ne verujem u vakcinaciju, već što ne verujem vakcini koja je stvorena za 9 meseci, bez poštovanja ikakvih doskora obaveznih i nepromenjlivih procedura i ispitivanja...
A ovo što Ovaj Ovdašnji "mali bog" prijeti, da će uskratiti zdravstveno onome ko odbije vakcinaciju (dobrovoljno učešće u eksperimentu) brinem se k'o za lanjski snijeg....
A vjerujem da ima makar 1/3 čestitih i zdravorazumskih iksana, ovak'ih, poput mene...😂😂😂
U potpunosti se slažem sa tobom Tako se i treba ponašati u granicama normalnog a ne iz ktajnosti u krajnost.Napraviše nas budalama.Svakodnevno govoreći o maskama koje niko ni ne nosi kako treba ili ih nosi po mesec dana-to su kontra efekti.Distanca,kao da ne znamo šta je to.Zašto komunalci ne utrčaše u tržne centre zbog CRNOG PETKA.Kao da im sve ovako odgovara ne bi li pokušali prvo da nas zaključaju,pa da nas tako zajebavaju jedno godinu dana dok strah ne postigne svoj vrh i da mogu da rade šta hoće.
Ali jedno je sigurno što KŠ govori je da sve zavisi od nas-tj naroda.Ili će se igrati njihova igra ili će se narod probuditi.Pa čak i ovde na forumu smo podeljeni,kome to odgovara.Nama sigurno ne.Isto nam se desilo i sa poljoprivredom Zbog samih podela sad nas vozaju ko male majmune-svi ćute,nikom nije dobro a niko ništa ne preduzima a gospoda lepo skidaju kajmak.gde je novac za krave,ovce.Sutra je zadnji dan kako je ministar obećao i šta.Nikom ništa.Pojela maca,mi ćutimo,oni pune džepove.
 
Немаш више ништа ни да верујеш нечему или некоме, већ само да видиш оно што се догађа непосредно око тебе. Када чујеш да је оболела ова или она породица коју познајеш, да се код некога искомпликовало, да су морали да га носе у болницу, да је неко трећи недељу дана на кисеонику.... нема те пропаганде која може да те убеди у било шта друго, типа да нам супер иде или да оде у другу крајност, типа да вирус не постоји или да генерално није опаснији од грипа. Нема ни комшијама да верујеш, нити они теби да верују кад нико не може да да гаранцију да нису фасовали вирус.

Једино што можеш да примениш је банално физичко дистанцирање и смањиш на минимум шансе за заражавање. Некако ми се неколико месеци... хтео сам да напишем самоизолације, али је боље рећи физичког дистанцирања много прихиватљивија цена, не од заражавања, већ од компликација насталих као последица тог заражавања.
100 posto , odlican post .
Zorane , brate , kako mislis , otkud prije vakcina ? Bez uvrede, al trebali su tebe da obavijeste o toku . :haha: . Malo jeste ubrzana procedura , zbog situacije ,nije pandemija bila odavno , umjesto da kazemo svaka cast naucnicima sirom svijeta na uspjehu , eto Rusi su skeatili ispitivanje do maksimuma , FDA je isto napravila preedan , da se malo ubrza ali procedura je prosla skoro. Greota je da omalovazavate nauku .
 
100 posto , odlican post .
Zorane , brate , kako mislis , otkud prije vakcina ? Bez uvrede, al trebali su tebe da obavijeste o toku . :haha: . Malo jeste ubrzana procedura , zbog situacije ,nije pandemija bila odavno , umjesto da kazemo svaka cast naucnicima sirom svijeta na uspjehu , eto Rusi su skeatili ispitivanje do maksimuma , FDA je isto napravila preedan , da se malo ubrza ali procedura je prosla skoro. Greota je da omalovazavate nauku .
Samo ne bi bilo loše da nam objasniš kako su napravili vakcinu za nešto što još ne znaju ni šta je
 
Pa pošto kažeš svaka im čast na uspehu računam da si u toku. Pa sami kažu da ne znaju ni šta je ni kako se prenosi niti bilo šta pametno nego se svi uhvatili za maske što nema veze sa time šta se dešava oko nas
 
Sve je bilo transparentno , i koliko vakcina je bilo kada u kojoj fazi ispitivanja , znali sko jos ljetos da je 14 razlicitih vakcina bilo u toj nekoj fazi , mislim 4. ako se ne varam , tri su sada u zavrsnoj , ne racunajuci Rusku koja je isto mozda uspjesna , ali oni nisu prosli ji izbliza proceduru korak po korak , niti su saradjivali sa szo , isli su bas totalno poprijeko , rizicno , sto neznaci da i njihova nije dobra . A to da neznaju sta je to , ti si rekao i zora n.
 
Pa pošto kažeš svaka im čast na uspehu računam da si u toku. Pa sami kažu da ne znaju ni šta je ni kako se prenosi niti bilo šta pametno nego se svi uhvatili za maske što nema veze sa time šta se dešava oko nas
Pa daj prosvetli nas pa kazi konacno da svi znamo sta se to dogadja oko nas.
 
A gde si ti video ili čuo da znaju šta je to a da ne nagađaju,niti znaju koga napada niti kako se prenosi jer ima dosta slučajeva da je jedan u porodici kao zaražen a ostalima ništa
 
Evo ako nekog zanima kako se razvijaju vakcine , laicki objasnjeno , vise kao za osnovnu skolu , uglavnom sta je vakcina i kako se razvija , kad mene pitate kiji blage veze nemam , znam ko zna , i radi svoj posao a ja svoj , ali da povezem sa uproscenim objasnjenjem

 
100 posto , odlican post .
Zorane , brate , kako mislis , otkud prije vakcina ? Bez uvrede, al trebali su tebe da obavijeste o toku . :haha: . Malo jeste ubrzana procedura , zbog situacije ,nije pandemija bila odavno , umjesto da kazemo svaka cast naucnicima sirom svijeta na uspjehu , eto Rusi su skeatili ispitivanje do maksimuma , FDA je isto napravila preedan , da se malo ubrza ali procedura je prosla skoro. Greota je da omalovazavate nauku .
Barbula ti je napisao sve.Ozbiljniji stručnjaci smatraju da do dobre vakcine treba 5-10 godina,da bi bila što bezbednija.
Što bi mene trebali da obaveste-meni je ne treba.Tebe treba da obaveste jer tebi treba da se ne bi razboleo.
 
Duže traje pravljenje i ispitivanje za jedan usrani parfem ili lak za nokte nego za tu čudotvornu vakcinu koja će spasiti čovečanstvo
 
Barbula ti je napisao sve.Ozbiljniji stručnjaci smatraju da do dobre vakcine treba 5-10 godina,da bi bila što bezbednija.
Što bi mene trebali da obaveste-meni je ne treba.Tebe treba da obaveste jer tebi treba da se ne bi razboleo.
Ti si pitao , otkud prije , pa eto fala bogu uspjeli , stabi ti drugo rekao . Pitaj njih otkud prije . Nismo mi strucnjaci za to Zorane , da jesmo radili bi u Fajzeru , Bayeru , sta ja znam , nevi tjerali traktore.
 
A gde sam ja to napisao da ja znam šta se događa.Možda bi ti koji si preležao najteži mogući oblik korone mogao da nas prosvetliš. Ajde reci mi da li je neko od tvojih sa kojima si jeo i pio zaražen tim čudom
Nemoj to cinicno da sam ja prelezao najtezi oblik korone. Naj tezi oblik je kad zavrsis na respiratoru i na kraju se izvuces hvala bogu. Sto se tice da li je neko od mojih sa kojim sam jeo i pio dobio nisi citao sta sam pisao. Slobodan Zivkov fudbalski trener 67godiste preminuo je. Drugi zajednicki kolega je pozitivan na koronu sa temp. ali bez upale pluca i ja sa upalom oba plucna krila. Ko je koga od nas trojice prvi i od koga zarazen ne znam. Porodica mi nije zarazena, ali sam bio maksimalno u izolaciji.
 
Nije kod mene ništa cinično samo sam te citirao,ti si lično napisao da te zakačio najteži oblik a mislim da je najteži oblik kad se ne izvučeš. Čitao sam ja šta si pisao za te drugare ali sam te pitao za porodicu,drago mi je da nije niko iz porodice zakačio ali mi nije jasno kako se onda prenosi jer ti sigurno nisi bio izoliran od trenutka kad si zaražen nego od kada si dobio simptome a koliko treba dotle da prođe još nisam čuo da je neki od tih stručnjaka obijasnio
 
A
Ti si pitao , otkud prije , pa eto fala bogu uspjeli , stabi ti drugo rekao . Pitaj njih otkud prije . Nismo mi strucnjaci za to Zorane , da jesmo radili bi u Fajzeru , Bayeru , sta ja znam , nevi tjerali traktore.
Pa nisam ja pisao moje mišljenje,tako su stručnjaci govorili-Kada nađem okačiću.
Sada se kao utrkuju ko će pre a mi da im služimo za ogled.Koliko ja shvatam i gledam malo alternativne medij,mnogi doktori sumnjaju da je u pitanju bakterija jer da je virus ne bi ga bilo preko leta jer je to jedna od glavnih karak teristika korona virusa.Ali ti te medije ne priznaješ.Proteste nisi mogao da vidiš nigde,jedino je N1 nešto prenosio a RTS nije ni spomenuo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh