Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Možda i nema logike jer ima kolateralne štete ali evo stiže spas.
Sa kojim pravom on to govori.Jer on to plaćao zdravstveno.Svi su kapaciteti podređeni koroni a šta sa ostalima.Mesecima im je uskraćena zdravstvena zaštita.Čak i u hitnim slučajevima dok te ne istestiraju nema pomoći.A testovi,koliko su pouzdani to samo KŠ zna.U Kikindi se radi 80% seroloških testova i njihova pouzdanost je velika.Taćno je da je hiljadu u Kikindi koji su na kućnom lečenju.
 
Poslednja izmena:
Зашто ми се одбија здравстено осигурање? Изгледа да неће бити баш пуно вакцина за наручити... Ако држава буде имала такав став и услов за лечење у болници онда лепо да врате паре са каматом што сам уплаћивао и да ми не одбијају здравствено осигурање.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ti se izgleda mnogo plasis smrti, da li si svestan koliko je 90 god

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Otkud tebi da se ja plasim smrti? Ni u jednom trenutku se nisam osetio smrtno ugrozenim, ali nije bilo svejedno. To sto su dusebriznici stvar pokusali da prevedu u sasvim drugu pricu to je drugi problem. Ja znam ocemu ti pises o tim starijim ljudima, ali sam pisao u kontekstu da je postojao lek i iole sanse da se ti ljudi pa i ovi ljudi sa estrade izlece oni bi danas bili zivi.
 
Umirali su i carevi i kraljevi tako da se od toga nekad ne moze pobeci

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kolega isao da se testira na koronu. Doktor ga pita dali pije pusi. On mu odgovorio pomalo. Doktor mu rekao da pojaca pice i cigare.
 
Зашто ми се одбија здравстено осигурање? Изгледа да неће бити баш пуно вакцина за наручити... Ако држава буде имала такав став и услов за лечење у болници онда лепо да врате паре са каматом што сам уплаћивао и да ми не одбијају здравствено осигурање.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Sreća što je ovo Balkan pa kad narod vidi vile u očima biće belaja.Samo se nadam da neće biti prekasno.Takva propaganda i na Tv-u i po društvenim mrežama,normalno je da su ljudi ne uplašeni nego preplašeni,pa čak mnogi ne znaju šta da misle jer su sluđeni.Treba slušati ovog što je osudio Tadića što je govorio minut na sahrani patrijarha Pavla a on 13 na sahrani Irineja.Zašto nisu zabranili odavanje počasti ako je toliko opasna situacija.
Po ovim ciframa koje se iznose i ako se pomnoži sa 10,ispada da više nema ko da se zarazi.Ali sad će oni malo olakšati jer idu praznici i dolaziće naši građani iz inostranstva i ne mogu im zabraniti ulazak-onda će ljudi padati po ulicama kad nam uleti korona iz EU.
 
Umirali su i carevi i kraljevi tako da se od toga nekad ne moze pobeci

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ne znam ko radi na tim respiratorima jer to moraju biti dobro obučeni ljudi.Tu se dešavaju smrtni slučajevi. E sad,jedna šteta,sto grehova.Tih stručnjaka ima malo-jer to su anesteziolozi.Koji god su u rizičnoj grupi imaju pravo da odbiju rad u Kovid zoni,Mislim da je neko izneo podatak da ih ima 300 ali nemojte me vatati za reč.Ti stariji i rizični rade na hitnim slučajevima.Sada zaključite ko onda radi na respiratorima a ima ih 254 ako je tačan podatak.A 1 pacijent zahteva 1 stručnjaka.Možda ih ima među migrantima pa ih zato uvozimo.
 
A hteo bih da upitam predsednika-kad pre vakcine a nisu još ni izolovali virus i malo znaju o njemu (to su reči struke).A šta ako neko oboli i pored vakcine ili od kontraindikacija.Šta onda.Biće porast broja umrlih od srca jer se ti neće voditi da su umrli od korone.
 
Kako god okreneš, najxxxbali smo...
Otkad su ovde u selu navodno 2 obolelih, narod pošandrcao načisto, nit' ko koga posećiva, nit' se "kafeniše" k'o ranije...
Neko se zeza i dalje, a neki odoše u krajnjost da se zaključavaju u dvorištu i otvoreno objavljuju da im niko ne prilazi niti posećiva...
Prestadoše i hleb u radnji da uzimaju...
Vidim da nose maske, bračni par u sopstvenom automobilu, u koji nikog drugog ne primaju i voze...
Valjda i spavaju u tim maskama, jxbxš mi sve....
Ponavljam, gledam da sam u sredini, normalno, kad vidim da neko kija i kašlje, maknem se dalje, ne rukujem se i slično, to sam i do sada radio u zimsko vrijeme, ali daleko od toga da begam od sveta, teram narod od mojega dvorišta i "samoizoliram" se....
Vakcinisati se neću, ne zato što ne verujem u vakcinaciju, već što ne verujem vakcini koja je stvorena za 9 meseci, bez poštovanja ikakvih doskora obaveznih i nepromenjlivih procedura i ispitivanja...
A ovo što Ovaj Ovdašnji "mali bog" prijeti, da će uskratiti zdravstveno onome ko odbije vakcinaciju (dobrovoljno učešće u eksperimentu) brinem se k'o za lanjski snijeg....
A vjerujem da ima makar 1/3 čestitih i zdravorazumskih iksana, ovak'ih, poput mene...😂😂😂
 
Poslednja izmena:
Kolega isao da se testira na koronu. Doktor ga pita dali pije pusi. On mu odgovorio pomalo. Doktor mu rekao da pojaca pice i cigare.

To mu dadje kao i ovo : "Majstor dosao nesto da popravi , ono se raspalo promjenio sve i kaze , nesmete to toliko podmazivati, a na to ce sin kao iz topa , pa nisam nikad ni podmazao."

U govoru postoji i nesto sto se zove sarkazam ;)
 
Ovo u vezi vakcinacije je zato sto vecina nece da se vakcinise , i tu ce nastati problem , jer nema smisla vakcinisati manje od 70% stanovnistva , misli se na starije od 18 godina. Vecina rezonuje , pricekam sta ce biti ovima sto se vakcinisali.
 
Nisam se dobro "odrazio"....
Moj rahmetli ćaća bio težak srčani bolesnik, bog da mu dušu prosti, otprašio je s ovoga svijeta s nepune 44...
I svake godine se vakcinisao protivu sezonskog gripa, pa o istom trošku i ja s njim...
Ništa mi nije falilo....
Usput, dvaput sam u 20-tak godina vakcinisan protivu tetanusa, jer malo nešto, pa se ubodem nečim ili me neko namerno ili ne, bocne s nečim...
I sve je to OK, jer iza toga stoji višedecenijsko uspešno korišćenje !!!!
Ali ovo, sasvim je druga pjesma i neću da je pjevam na njihovo sviranje !!!!
 
Ja znam ljude koji bi trebali da se vakcinisu od gripa a to ne rade jer su imali komplikacije prilikom prve vakcinacije. A drugo od tetanusa nisam vakcinisan 40 godina , i za tih 40 godina dva puta sam bio u bolnici na intervenciji sivanja i svaki puta sam odbio vakcinaciju tetanusom.
 
Otkad su ovde u selu navodno 2 obolelih, narod pošandrcao načisto, nit' ko koga posećiva, nit' se "kafeniše" k'o ranije...
Бу-ха-ха-ха!!! (грлени смех) Двоје оболелих, кажеш!? Овде код мене, у селу са око 'иљаду шесто душа, тренутно имамо десетине оболелих или ако кажем и стотину, неће бити далеко од истине.
 
Ima dosta godina rasprave su se vodile u malo bogatijim zemljama nego sto je balkan , da li treba lijeciti ljude koji su krivi za svoju bolest.
Prvo pusenje pa prezderavanje pa konzumacija pica koja imaju 1/3 secera u svom sastavu(pica tipa koka kola ili gazirani sokovi) ili sve to zajedno , davno su izracunali da vise potrose na lijecenje od kancera prouzrokovanog duhanom nego sto drzava dobije na taksama od duhana.
Radi se o radno sposobnim ljudima koji jos treba da rade do mirovine a nisu sposobni jer su bolesni , drustvo gubi na taksama od rada istog i trosi na lijecenja istog.
 
Бу-ха-ха-ха!!! (грлени смех) Двоје оболелих, кажеш!? Овде код мене, у селу са око 'иљаду шесто душа, тренутно имамо десетине оболелих или ако кажем и стотину, неће бити далеко од истине.
Priča nije išla u tom kontekstu, već je akcenat na činjenici da su ljudi sluđeni načisto, u ovako maloj sredini kakvo je moje selo sa 64 duše, prosek godina otprilike ko i broj stanovnika,, a više ne veruju ni prvom košiji, već "malome bogu" na Andrićevom Vencu, i "sokoćalima", tipa mobilan, tv i globalna mreža, i prema tome se upravljaju....
 
Немаш више ништа ни да верујеш нечему или некоме, већ само да видиш оно што се догађа непосредно око тебе. Када чујеш да је оболела ова или она породица коју познајеш, да се код некога искомпликовало, да су морали да га носе у болницу, да је неко трећи недељу дана на кисеонику.... нема те пропаганде која може да те убеди у било шта друго, типа да нам супер иде или да оде у другу крајност, типа да вирус не постоји или да генерално није опаснији од грипа. Нема ни комшијама да верујеш, нити они теби да верују кад нико не може да да гаранцију да нису фасовали вирус.

Једино што можеш да примениш је банално физичко дистанцирање и смањиш на минимум шансе за заражавање. Некако ми се неколико месеци... хтео сам да напишем самоизолације, али је боље рећи физичког дистанцирања много прихиватљивија цена, не од заражавања, већ од компликација насталих као последица тог заражавања.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh