Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Џаба Зоки ти пишеш. Нема ко да прочита...и да размисли. Већ је неко споменуо о антибиотицима и вирусима. Откада то медицина препоручује антибиотике за вирусну болест.

То је изгледа велики скок у медицини који сам превидео.

И као што се 2010 (или девете, заборавих), председник државе Борис, јавно шприцао и Чеда Тарзан исто (инфузијским раствором, вероватно) сада ће бити исто.
 
Tesko je pitanje . Nebi znao da odgovorim. Kolko znam ,ovde u BL , prostori bolnicki , neki su prestrojeni za kovid , al kadar , specijalisti , nisam cuo da su prebaceni . Trebalo bi da rade isto smo u drugi m , mozda skucenijim prostorima . Upravo poruke distanciranja su bile da se uspori pandemija , ako je i neminovna , da se zdravstvo ne preoptereti . Sad se opet izokrece stvar , jel szo i vlade drzava krive za ubrzanje pandemije ili nepostobanje preporuka ?
 
Pa evo doktore sole ti znas cime treba sta leciti. Vec mi je muka od svega ovoga.
Ispadne da mi koji verujemo ili neki koji cak osete na svojoj kozi kakva je ova bolest smo ludi i ne znamo sta pricamo nego haluciniramo. . Nije bitno ponasanje u zdravstvu struke ili vlade vec je vazna bolest kao bolest za sto ste do malo pre tvrdili da je obicna prehlada.
 
Znači,infuzija je lek za koronu.Svaka čast na izučenoj nauci.Da li znate šta ima u infuziji.
Kaku noć. :ppozdrav:
Pa prosvetli nas Ti.
Imas soli, vitamine, elektrolite i naravno secere(glukoza). Kroz nju se daju razni lekovi, jer sam lek nema barijere koje mora da prodje kada se pije "per os". Prosto jednostavno.

Moja sestra od ujaka je zakacila 20 dana pred porodjaj Covid 19. Dobijala je ogranicene kolicine lekova. Ali je zato dobijala jace doze vitamina i suplemenata. Posto je sabacka bolnica bila tada Covid ambulanta a muz joj iz NS, upucena je u Betaniju. Tamo su je drzali kao malo vode na dlanu. Dete je videla tek 10dana posle porodjaja, jer je njen muz pazio i gajio dete tih 10 dana. I nakon njenog izlaska, trudila se da dete gleda iz daljine da joj ne prilazi. Hvala Bogu i dobrim doktorima dete je zdravo i pravo evo vec skoro 3 meseca. A to sto ona ima osteceno plucno krilo, sto joj vec 2 meseca smeta svaka promena vazduha, sto kada je magla napolju ne moze da dise, to nema veze. To je tek onako. Kao mala je prelezala upalu pluca i nije imala ostecenje. Tako da dok neko ne zakaci, niko ne veruje u to. Na zalost lakse da procitamo na FB ili nesto slicno i tome da poverujemo nego ovako. Da preteruju, preteruju, ali otidjite malo u te ambulante u te centre, da vidite kako se radi. Ako mi jedemo govna, ne vidim sto bi se jedna Belgija zatvarala, da ne kazem Nemacka, koja se hvalila uspehom medicinskog sektora. Kako je za kratko vreme potonula. Sada se malo vise zna o virusu, pa su neki protokoli promenjeni.
 
Sigurno bi Kurc naredio skoro pa dnevni policajski cas da nemora . Umijte se hladnom vodom .Navodim samo primjer , a cudom se cudim . Ko da su neki drogirani.
 
Pa evo doktore sole ti znas cime treba sta leciti. Vec mi je muka od svega ovoga.
Ispadne da mi koji verujemo ili neki koji cak osete na svojoj kozi kakva je ova bolest smo ludi i ne znamo sta pricamo nego haluciniramo. . Nije bitno ponasanje u zdravstvu struke ili vlade vec je vazna bolest kao bolest za sto ste do malo pre tvrdili da je obicna prehlada.


Ако си дозволио да се инфекција размахне, свакако имаш проблем. Ако верујеш да је то најсмртоноснији вирус у последњих 100 година, опет имаш проблем (не мора бити страх, али зебња ће те разарати полако – рекох, да организам излучује хемијске супстанце при одбрани и не можеш лако да их уклониш из организма).



Ја нисам лекар, али ћу ти рећи шта ја радим када ме захвати грип или слична инфекција. При првим знацима инфекције (не вирусне него бактеријске), смањују се активности да не расипаш енергију која је организму преко потребна да се избори са болешћу (односно – лежиш и мирујеш). Обично попијем од лекова само једну врсту лека и то је Кафетин. Тиме управо отупљујем чула да ме не мучи главобоља која се обично јавља или цела слабост организма.

Лежиш и утопљаваш се колико то организму прија (без претераног проветравања просторије када уше превише хладног ваздуха који је у ово време углавном загађен). Ја користим две мале мермерне плоче да грејем грудни део и синусе (који су ми најосетљивији). Чим принесем топлоту према челу, главобоља (и патња организма се осетно ублажи или скроз престаје). Основно је пре почетка инфекције да већ лагано загревам наведене делове тела (то сам урадио и у фебруару и одлежао неко време потпуно расположен – ведар и чио, што би рекли).

Воду не пијем ни ону која је на собној температури, него је смлачим (није добро пити превише топле напитке јер је онда и загрејан собни ваздух хладан за организам и изазива контраефекат).

Такође приликом загревања синуса, ако осетим да ми топлота више не треба, не откривам лице потпуно, него користим чисте старе памучне мајице да покријем нос јер сав околни ваздух је неко време хладан за организам.





Навео бих и пример од пре неколико година. Један мој колега је кашљао непрестано око 1 месеци. Није ме послушао да се према томе најједноставније могуће постави и отишао је код лекара. Рекли му да треба да оперише синусе! Молио сам га да то не ради и урадио је. Онда месецима (и то је прешло и на године) није осећао мирис и онда му се вратио и кашаљ.

Претпостављам да би му саветовали да уклони и главу...хируршким путем и да реше проблем кашља.



Наглашавам, ово је начин како се ја супротстављам инфекцији и нека свако провери да ли му одговара (најједноставније је да, ако те мучи главобоља принесеш фен за косу и лагано загреваш синусни део и види да ли ти олакшава или не).
 
Poslednja izmena:
Ko je uopšte rekao da nema nečegaJa to ne bih nazvao virusom ali nije bitno šta ja mislim.Objasni mi kakav je to virus(ne zanimaju me druge zemlje) kad pre izbora virus skoro da ne postoji anakon istih kreće stampedo.Da li tako virus funkcioniše..Svi mi govorimo o histeriji i panici koja se širi sve više i više a ostale bolesti se zanemaruju.Po tebi je bitniji svaki kovid pacijent od svih ostalih.
Ovo je sada kao priča između hobi i profi poljoprivrednika.Ispada da ste samo vi profi poljoprivrednici a hobi (mali poljoprivrednik) nisu ništa.
Čime Covid pacijent zaslužuje veću pažnju od onoga sa karcinomom,srčanim bolesnikom.Zar tebi to ne govori nešto ili ne želiš da vidiš.
Hoćeš da kažeš da se od gripa ne umire.Sada se umire samo od korone.Veruj mi da kada bi trebao da biraš,izabrao bi koronu u odnosu na neke ozbiljnije bolesti.
A to da vodite 1:0 mi je poznato.Tako se samo naš predsednik ponaša jer smo mi najbolji u Evropi po svim pitanjima i normalno da ne možete da gubite jerje sve u vašim rukama.
ZAMOLIO BIH ČLANOVE AKO ZNAJU NEKOG KOME JE BILO POTREBNO LEČENJE A DA MU NIJE BILO OMOGUĆENO.
Ja od poznatih jedino Cocija znam da ima koronu-drugog Kikinđanina ne znam.Ali isto tako znam da specijalističke ambulante ne rade i ostale bolesti neka pričekaju.Toliko o vašem vođstvu.
Zorane od tebe sam se stvarno nasluso svakojakih gluposti po raznim temama, stalno si ti naj pametniji i sve ti naj bolje znas, a ovo da je Coci tj. ja jedini oboleli Kikindjanin to je stvarno prevrsilo svaku meru. Za tvoju informaciju svakodnevno ima bar po 50 pozitivnih sa manjim ili vecim tegobama.Ja sam iskreno pisao o toku bolesti vise da bi ostale upozorio o posledicama, ali nekom je lakse uterati nego objasniti.
 
Nije dobro. Temperatura mi se stabilizovala, nema vise kostobolje i groznice, ali mi se disanje znatno otezalo. Dah se skratio i pri pokusaju dubljeg udisaja dolazi do izazivanja kaslja i gotovo gusenja.Juce na nagovor jednog prijatelja da sam trebao ostati na bolnikom lecenju lepo sve spakujem i pravac bolnica. Kazem ja vise ne mogu da izdrzim. Ponovo prodjem celu proceduru snimanja i labaratorije i posle 5 sati maltretiranja kaze doktorica da je upala pluca malo uznapredovala, ali da nije za bolnicu. I vratim se kuci dodajuci nove lekove. Celo brdo na stolu jos malo pa necu znati kad sta. Zato citam kako ljudi proizvoljno pisu i samo se nerviram.
Nadam se da ti je bolje. Ja sam u 6 mj imao zestoku upalu pluca, moji simptomi na kraju su bili , ne mozes da legnes ni da hoces , zadnju noc sam mogao samo da stojim stojim jer nisam mogao drugacije da disem i kad bi sjeo nekoliko minuta bolovi su nezaboravni , otkucaji srca su bili na 140 konstantno u mirovanju, mojom krivicom nisam otisao na vrijeme kod doktora , ostale su mi posljedice na tom plucnom krilu i sad kad duboko udahnem osjetim bol. Inace imao sam upalnu tekucinu koju su mi izvlacili iglom i velikom spricom , ubodu izmedju rebara i cupaju van , nezaboravno boli jer je tekucina gusta pa imas osjecaj da ti izvlace i plucno krilo van , kad su me napumpali sa antibioticima odmah je tjelo odreagovalo , tu sam imao srece , ali zato nisu mogli da udare drenove na pluca jer je organizam brzo zgusnuo tu upalnu tekucinu, pa je tek sad nedavno na rendgenskom snimku to nestalo, odnosno organizam je razgradio.
 
Zorane od tebe sam se stvarno nasluso svakojakih gluposti po raznim temama, stalno si ti naj pametniji i sve ti naj bolje znas, a ovo da je Coci tj. ja jedini oboleli Kikindjanin to je stvarno prevrsilo svaku meru. Za tvoju informaciju svakodnevno ima bar po 50 pozitivnih sa manjim ili vecim tegobama.Ja sam iskreno pisao o toku bolesti vise da bi ostale upozorio o posledicama, ali nekom je lakse uterati nego objasniti.
Prvo,nemoj da vređaš.Ja tebe nisam vređao niti rekao da pišeš gluposti iako nam se neka mišljenja ne slaću.
Drugo,Ja nisam napisao da si ti jedini oboleli Kikinđanin nego da si jedini KOGA POZNAJEM.I sve što sam napisao je tačno jer sam radio u toj istoj bolnici i u tom istom DZ-a.Nemoj izvrćati stvari.
Ja ti predlažem da nađeš neku vezu-Eto Zoki može da ti pomogne,na primer i da odeš u Bolnicu jer je bolje i za tebe i tvoju porodicu.
Samo mi nije jasno,što si toliko protiv mene jer ne znam da smo ti ija progovorili reč u zadnjih 40 godina.
A što se tiče tema o Hobi i profi poljoprivrednicima i ove o kovidu,nravno da me u oba slučaja stavljaš u podređen položaj i očekuješ da ostanem nem po tom pitanju.
Po čemu kovid pacijenti zaslužuju bolji tretman od ljudi sa mnogo težim bolestima koji ne mogu da dođu na red.Neke vuku do zadnjeg momenta ali je onda kasno.
Šta se dešavalo u areni na proleće-pravili žurke a meni i mnogima je uskraćena medicinska pomoććDa li sam zbog toga najpametniji.Ima i gorih slučajeva.Poznavao sam čoveka koji je preminuo jer nikako nije mogao da se dočepa Beograda i N.S. da bi operisao prostatu pa je operisan kod nas a mi imamo samo jednog hirurga sa iskustvom.
Isto tako poznajem bračni par kojima je moja rođaka (koja radi kao anesteziolog u našoj bolnici ) na mišiće uspela da sredi operacije u N.S. i oboje su hvala Bogu dobro.U pitanju je opet prostata i materica.Znaš li koliko ima onih koji nemaju vezu.I ja sam bio među tim što su zahvaljujući vezi ostao živ.Da li je i to lupetanje.
To što ja mislim da je histerija oko kovida preterana i celodnevna,to je lupetanje.
Bet obzira na sve ja ti želim brz oporavak.
 
Poslednja izmena:
Niko nije okrenuo pricu za 90 stepeni nego smo pisali da je sve preuvelicano i naduvano i sad polako se to i dokazuje,dok su pre par meseci maltene puskama lovili sumljive po ulicama koji nisu imali nikakve simptone ni znake bolesti i trpali ih u karantin i bolnice sada se bolesni slobodno setkaju

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
O Barbulo krezubi, na slici naravno...

Mila mi ta tvoja slika, pojma nemaš koliko... Nemoj se ljutiti ako sam i tebe juče dokačio tamo na temi... Utrčao si u neriljano...

Ti si meni drag čovek.

Ti b veliš volo od SIDE, a ? i Još u 90 godina.

Ybmumater ja se ne bi bunio ni da me opizdi srce koliko noćas... Ono, da ni groma ne čujem.

Je ste razmišljali kako bi vam prijalo da umrete, a ?

Utrča mi Momo... Barba prosti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh