Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel ima ovde nekoga iz kovacice ili okoline?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
G12 (crveni) valjda ide bez razblazivanja i samo u nove generacije motora...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sad pročitao ko bude slavio slavu više od 5 ljudi dobiće kaznu od 50000 do 150000din. Strašno!
 
Још је страшније што неко, кроз прозор, може видети за славском „софром“ 7-8 чланова истог домаћинства и казнити их јер су многољуднији од Кине.

Претпоследњи чин је дозволио народ, а то је да деца носе „брњице“. Ударили су на оно што је најсветије у Срба а то су деца (а потом и слава)...и народ ћути и трпи.

За децу (и одрасле) је нездраво да им се спутава дисање (ово кажу стручњаци – али не олош који се мува по медијима). Такође, сталном променом положаја „њушкице“ (што деца свакако раде), мењају се параметри ваздуха и свакако ће доћи до прехладе. Онда ће то прогласити короном и небригом родитеља за дете. И наставно особље може имати проблема.
 
@coci064
Kako je kolega? Jel proslo? Jesi li bolje? :ppozdrav:
@drsole
Ima puno nepravednih stvari i dosta nelogicnih ali sve je to od ljudskog faktora.
Sto se tice pandemije ili bolesti, nazovi je kako god hoces, budi samo siguran da je itekako prisutno medju ljudima i nikako nije za podcenjivanje.
 
@coci064
Kako je kolega? Jel proslo? Jesi li bolje? :ppozdrav:
@drsole
Ima puno nepravednih stvari i dosta nelogicnih ali sve je to od ljudskog faktora.
Sto se tice pandemije ili bolesti, nazovi je kako god hoces, budi samo siguran da je itekako prisutno medju ljudima i nikako nije za podcenjivanje.


Ма друже мој, сигуран сам да у време грипа и пуно радова у пољу (и изван поља, као што су свињокољи, припреме за славе припреме огрева итд), мора бити слабљења организма што је увод у болест.

Када се томе дода беспризорна пропаганда на ТВ, ето још јачег слабљења и то слабљења духа.

После фебруара, када смо скоро сви у кући „одлежали“ хтео сам да видим шта трућају на ТВ. После пар минута сам жени рекао да није чудо што људи дођу у стање омамљености. Иако имамо већ искуство од раније („смртоносни“ птичији и свињски грип), одмах сам посумњао да се нешто муља. Али, кажем када гледаш ТВ онда се стање организма погорша (организам на подстицаје споља лучи одређене хемикалије).

Јуче је за мед код нас свратио један маторац који је раније викао са капије и само што није ставио џак за вештачко ђубре на главу:). Панично је одбијао могућност да му се приђе на мање од 100 метара :) . И то беше тако.

А јуче је утрчао у двориште (као у стара времена – простачки и непристојно галами), али маске нигде нема. Још уз то, „лако“ је обучен. Како то да сада нема короне и опасности за њега иако има 100 година (фали пар дана) :) . Па престао је да гледа ТВ!

Најтачније је оно што је пре појаве короне изјавио доктор Несторовић!
 
Ne želim nikoga ubeđivati,danas četvroro umrlo imamo jedno 100tinak meštana na infuziji i jedno 20 tak u bolnici. Ne može me neko ubediti da cela porodica ima upalu pluća ko da su se kupali u DTD juče.No ima još članova iz Lokava pa nek vam kažu da ne kažete da "spinujem" ili da je "spinovanje na globalnom nivou".
Nisam ja baš poverljiv u servirane informacije ali ovo se i vidi i oseti.
 
@coci064
Kako je kolega? Jel proslo? Jesi li bolje? :ppozdrav:
@drsole
Ima puno nepravednih stvari i dosta nelogicnih ali sve je to od ljudskog faktora.
Sto se tice pandemije ili bolesti, nazovi je kako god hoces, budi samo siguran da je itekako prisutno medju ljudima i nikako nije za podcenjivanje.
Nije dobro. Temperatura mi se stabilizovala, nema vise kostobolje i groznice, ali mi se disanje znatno otezalo. Dah se skratio i pri pokusaju dubljeg udisaja dolazi do izazivanja kaslja i gotovo gusenja.Juce na nagovor jednog prijatelja da sam trebao ostati na bolnikom lecenju lepo sve spakujem i pravac bolnica. Kazem ja vise ne mogu da izdrzim. Ponovo prodjem celu proceduru snimanja i labaratorije i posle 5 sati maltretiranja kaze doktorica da je upala pluca malo uznapredovala, ali da nije za bolnicu. I vratim se kuci dodajuci nove lekove. Celo brdo na stolu jos malo pa necu znati kad sta. Zato citam kako ljudi proizvoljno pisu i samo se nerviram.
 
Sa takvim simptomima moj surak je u drugom talasu zavrsio na bezanijskoj kosi na kiseoniku i jos uvek ne funkcionise 100% kako treba.
Cuvaj se ,ne zamaraj se i ne nerviraj se sto brzi oporavak ti zelim.
A ovima koji ne veruju savetujem da se prijave kao volonteri (po mogucstvu bez zastitne opreme jer im po nj.recima ne treba) pomoc je preko potrebna. Cerka mi je med. radnik ,sedam dana u kovid ambulanti , sedam u hitnoj sluzbi raspadaju se od posla.
 
Ne želim nikoga ubeđivati,danas četvroro umrlo imamo jedno 100tinak meštana na infuziji i jedno 20 tak u bolnici. Ne može me neko ubediti da cela porodica ima upalu pluća ko da su se kupali u DTD juče.No ima još članova iz Lokava pa nek vam kažu da ne kažete da "spinujem" ili da je "spinovanje na globalnom nivou".
Nisam ja baš poverljiv u servirane informacije ali ovo se i vidi i oseti.
A gde ovi što nisu u bolnici primaju infuziju
 
Добро, свако има своје мишљење на основу чињеница које уочава.

Coci да ли је теби нормално да се тако односе према пацијенту ако је стање такво, какво јесте?

Шта је по њима озбиљно стање за болничко лечење? Да ли је то прави професионални однос и да ли ти можеш бити преносник заразе?
 
I meni to nije jasno,ranije su trpali u karantin sve žive koji su dolazili iz inostranstva i sve koji su bili sa njima u kontaktu ili su bili u mogućnosti da se zaraze na bilo koji način a sad se bolesni slobodno šetkaju
 
Управо то брате...овде су били предлози да мене 'апсе и да нешто плаћам. Ако је то толико озбиљно, зашто надлежни не реагују, али не да реагују него да ураде шта треба и како треба.

Што се тиче здравствених радника, разумем да су преоптерећени у општем расулу које влада.

Мени је једна докторка рекла (у одговору на неке моје примедбе) да је стање ипак тешко. Каже, млад човек ништа му није...ставе га на апарате и оде за 15 минута!!! Ало како то на апарате а није му ништа! Требало је видети тај њен поглед...само што не каже: ништа ме бре не питај.

У истој болници где су на коронарном оделењу држали 2 човека са туберкулозом (био један па после довели другог - лаик би приметио да има туберкулозу)! Ту им није било место, свакако. Па ме не чуди што човек умре из чиста мира.
 
Boze , nemogu da se nacudim kako tako pametni ljudi ne razumiju ? Mislim na neki clanove ovde , za koje mislim da su izuzetno pametni ljudi , kao barbula ,drsole ,montoja itd ?
Drsole pise ... uvrijeme radova u polju , prpreme , drva , svinjokolja , hladnoce ,... normalno je to .
Kolega ima li tih poslova sad u Meksiku ?
Barbula pita ,..? Ovo sto pita

Kolega ,,pa prosto , nema vise mjesta kao prije .
 
Ja sam pre 10ak dana bio po ženinu strinu u kovid bolnici u VŠ,i ona i stric sa teškom upalom pluća,nju su povratili posle 7 dana a on nije hteo ostati pa kad je trebo da ide po nju jednostavno fizički nije moga pa sam morao ja.Znao sam da su pozitivni iako su nekoliko puta radili analize jednom pozitivni jednom negativni jednoma antitela bla bla bla ali sam ipak odlučio da ih pomognem.Preduzeli smo sve zaštine mere koje su bile u mogučnosti.Ja kao prehrambenac sam prilično upoznat sa mikroorganizmima i njihovim delovanjem prema tome tako sam se i ponašao.Evo 10 dan je od tada za sad nemam nikakve tegobe.Jedino verujem da pojedinca može zaštiti dobar imunitet i osnvno ponašanje.Ne treba biti paničar i bežati glavom bez obzira ali ne treba ni ostvarivati kontakt ako nema potrebe.To vam je ko običan grip što dalje ako vidite neke gripozne,higijena i imunitet.Ja ranijih godina odem u TC sa ženom u Beograd kad vidim 5 njih kako ripaju,kijaju dahću ali šopinguju odma pobegnem iz tržnog ,samo da sam napolju.Samo malo discipline i ne treba brinuti.
Ali mi kakvi smo moramo kontrirati,ko može nama da zabrani nešto jel?
Ah da, da se osvrnem na vakcinu,ja sam prvi u redu a antivakseri neka rade šta hoće.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh