Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je ok

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ljudi može li se registrovati gazdinstvo na zemnji koja je pod ugovorom o zakupu ili ugovorom o ustupanju zemlje na korišćenje. Konkretno napravim ugovor o zakupu na 5 godina i tu zemlju registrujem stim da do sada nemam registrovano gazdinstvo.
 
Evo jedan slucaj, tasta je nasledila jedan lanac zemlje od pokojne ujne koju je brinula do kraja zivota. Kad je ta ujna preminula tasti nasledi i taj lanac za koji nije znala. Ja pronadjem tu parcelu i krenem da je obradjujem. Dodje vlasnik i bla bla to je moje ovo ono. Odemo u katastar i tamo lepo stoji da je moja tasta vlasnik 1/1. Pokojni ujak je prodao parcelu a novi vlasnici nisu nikada uknjizili. Pitali smo u katastru i kod advokata rekli su nam da slobodno obradjujemo parcelu dok ovi ljude ne srede vlasnistvo, i to samo kada donesu ugovor na uvid i placene takse. Ljudi nemaju ugovor a niko be zna da li postoji negde u arhivi drugi. Isti slucaj ima kod nas u ataru kada su jos bile zadruge, ljudima je vracena imovina(zemlja) a nisu uknjizili i to sada drzava prodaje na javnoj licitaciji i moze kupiti ko hoce jer u katastru stoji da je vlasnik republika srbija!

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Za mene je to skroz ok.
Ako si kupio zasto je problem prevesti??
Prvo kod notara pa onda pare!!
Posle uknjizis i to je to.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Opet neistine na racun precednika i njegovog mladjeg brata
Sta ce coveku zemlja i to u ogromnim kolicinama, da je neki placic pored reke pa hajde
 
Zna li neko sa čim bačvari zaptivaju bure da nema zazor u pitanju je biljka ili kora od neke biljke. Hteo sam jedno bure davrepariram i ima taj "zaptivač" na par mesta, sad kad sam ga skinuo ne vredi vipe da ga stavljam.
 
Opet neistine na racun precednika i njegovog mladjeg brata
Sta ce coveku zemlja i to u ogromnim kolicinama, da je neki placic pored reke pa hajde
Kad god gosn precednik kaze nesto pretpostavljam da je suprotno od toga istina
 
Zna li neko sa čim bačvari zaptivaju bure da nema zazor u pitanju je biljka ili kora od neke biljke. Hteo sam jedno bure davrepariram i ima taj "zaptivač" na par mesta, sad kad sam ga skinuo ne vredi vipe da ga stavljam.


Prije se kosnice pravile od listova, ali ima onaj veci , siri listovi,koliko pamtim deda je brao listove jos dok su bili zeleni pa susio, koliko mi je poznato isto ide za brtvljenje buradi.
 
Čitam po netu postove proizvođača i ne mogu da verujem koliko je soja rodila u pojedinim regionima.Video sam i da je ovde kod mene u okolini dala 4+t/ha 😱 a ja skoro nikada u veku nisam dobacio do te cifre pa sve nešto mislim da nemam pojma o zemljoradnji uopšte.Radimo i dosta usluga kombajnom, vidi se jasno kakvi su prosečni prinosi ali je izgleda papir/internet mera za dobre prinose a stvarno stanje na terenu se ne računa.
 
Па ако буду први испред свих значи да су напредни. Што опет значи ако желите овакве приносе треба са се трудите да будете напредни. Што опет значи...


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh