Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od kako su poceli sirom sveta da dele pomoc isti svet je otisao u ku..c
kad se setim rodjaka sto rade u nemackoj pre 20-30 godina i sad pa to neverovatna razlika
Nemilosrdni kapitalizam je i u zapadnim zemljama srozao slobodu i kvalitet zivota svojih radnika a broj ekstremno bogatih se povecao, tako da je suvisno i pricati sta smo mi u njihovim ocima
I uvek mi je bilo fascinantno da amerika duguje 26 biliona dolara, kome duguje, ko je to jaci od najjace ekonomske sile na svetu
 
Koliko sam ja načuo oni najviše duguju Kini. Takođe Libiju je prva bombardovala Italija jer je najviše dugovala e sad me interesuje kako se tamo živi od kada nemaju "diktatora" Gadafija.,dali im je demokratija donela boljitak?
 
To je prilično zanimljivo.Ceo svet je dužan cifru koju ja ne znam ni da napišem a pitanje je kome to duguje ceo svet tolike pare?
 
Vidi se da nema puno posla, a hrana jaka, pa udarilo u glavu, a onda i u jezik. Razumem svakakvu diskusiju i raznolikost mišljenja, po principu ja mislim da je OVO bolje, ti da je ONO bolje i tačka. Jedino što treba iz pisanija izbaciti psovke i ostala vređanja. Za tako nešto ne moraju biti neke visoke škole, samo domaće vaspitanje. Da ste mi svi živi i zdravi još godina sto.:veseljak::
 
I mene si zajebnavao ,a volim ruse ko amere ,poserem im se,A i sa ovima dvojicom gospode sa foruma nemam ništa,A ti toliko mrziš pravoslavni narod da to nema granica,iz očiju ti izlazi mržnja,a ljubav prema zapadu vidiš samo preko kojekakvih subvencija za poljoprivredu,kad bo Srbija imamla normalne ljude domaćine u vladi,i kad bi se poštovale mere koje zahteva Rusija,mi kao država bi mogli samo Moskvu da hranima jedva,e tada bi bilo i para,a i ti bi drugačije tada pričao,a ovako ćemo izvoziti svinjetinu,govedinu ,jagnjetinu ,piletinu,ćuretinu,i koje šta još,svo voće u eu koja sve to tamo nema i oslanjaju se na našu proizvodnju.
E toliko.
 
Od kako su poceli sirom sveta da dele pomoc isti svet je otisao u ku..c
kad se setim rodjaka sto rade u nemackoj pre 20-30 godina i sad pa to neverovatna razlika
Nemilosrdni kapitalizam je i u zapadnim zemljama srozao slobodu i kvalitet zivota svojih radnika a broj ekstremno bogatih se povecao, tako da je suvisno i pricati sta smo mi u njihovim ocima
I uvek mi je bilo fascinantno da amerika duguje 26 biliona dolara, kome duguje, ko je to jaci od najjace ekonomske sile na svetu
Po meni SAD-U zemljama kojima duguje izaziva građanski rat a bombarduje one od kojih uzima sredstva da bi smanjila dug.Moje neko skromno razmišljanje.
Kada su u stanju sebe da uništavaju (11 septembar-kule bliznakinje),šta tek drugima mogu da urade.
 
Pa kako kome, narodu duguje. Drzava stampa obveznice (bukvalno papir na kom pise vraticemo za 10-20 godina i godisnje placati x % kamate), kupuju ih gradjani, firme, banke - domaci, stranci itd itd.
Konkretno od tih 20 biliona (ili na engleskom triliona, to jest hiljada milijardi) oko 4-5 biliona vlada SAD duguje drzavnom penzionom fondu. Kad bi kod nas tako racunali Republika Srbija bi bila duzna 80-100 milijardi umesto dosadnjih 20 i kusur.
Mada je finansijski sistem presipanje iz supljeg u prazno od kako je ukinut zlatni standard.
Za dugovanja je iskljucivo kriva rastrosna drzava i demokratija. Jednostavno na kratak rok isplati se trositi vise nego sto imas, jer je to popularno.
Politicari u 90% slucajeva razmisljaju kako ce pobediti na sledecim izborima za 3-4 godine, a sta ce biti za 30 i vise godina kad se dug nagomila to ih ne zanima.
Retke su drzave koje su taj problem resile, Svajcarska npr ima dobar sistem, uzme se prosecan rast prihoda od poreza u prethodnih 5 godina i drzavna potrosnja ne sme da raste brze od toga. Kod nas BDP poraste 3%, prihod od poreza poraste 4%, a drzavna potrosnja 6%, sto je dugorocno katastrofa
Tehnicki drzava moze da proglasi bankrot, da ne plati dugove, i nikom nista. Ne moze ih niko naterati.


Пит, у вези помоћи и алтруизма наших западних пријатеља, написаћу само ово: бесплатног сира има само у мишоловци.
U potpunosti tacno, s tim sto treba prosiriti na sve - zapad istok, Rusija, Kina, SAD itd. Na domace politicare, strane politicare. Da bi "drzava" dala prvo mora da uzme. U NAJBOLJEM slucaju si na nuli
 
PEETkic a jel ti se svidja i dali ti mirise OSIROMASENI URANIJUM sto su kauboji pobacali ,pa dobro znam da su ovi Ruski alkoholicari 45 prilikom ciscenja terena kresnuli po neku babu a kresnuli su i Turci za onih 500 godina ALI OPET SVE JE TO MALO BEZBOLNIJE OD OSIROMASENOG URANIJUMA e sad ostaje i to istorijsko pitanje A ZASTO SE MNOGI STIDE STO SU NAS OSLOBODILE RUSKE PIJANDURE I SPASLE OD HITLEROVE CIZME ...........A DA.......DA NE ZABORAVIM OSLOBODILI SU NAS I KAUBOJI ZADNJI PUT ALI DEMOKRATSKI ali meni je mnogo interesantnija informacija od toga cija fekalija vise smrdi pitanje ZASTO NEKI TOLIKO VOLE AMERICKI I BRITANSKI PALAMAR dali im je lego KO BUDALI SAMAR ILI O CEMU SE RADI cudno je ali istinito ::000::
Vid Mornar malo kresali Turci pa malo Rusi pa su neki postali degenerici a ovako sa uranom svismo pomalo............... :ppozdrav:
 
Neko naštampa zelembaća i ponudi pomoć. Uzimam jer daje 70% bespovratnih a 30% da vratim. Naravno sa kamatom. Ja nemam štampariju i dug vraćam u robi. Dali je kupujem ili proizvodim nebitno. Njega novac košta koliko i papir sa bojom a ja moram proizvesti nekoliko tona hrane.
Kad podvučemo crtu ja ga hranim a on me ubjeđuje da sam nesposoban.
 
I mene si zajebnavao ,a volim ruse ko amere ,poserem im se,A i sa ovima dvojicom gospode sa foruma nemam ništa,A ti toliko mrziš pravoslavni narod da to nema granica,iz očiju ti izlazi mržnja,a ljubav prema zapadu vidiš samo preko kojekakvih subvencija za poljoprivredu,kad bo Srbija imamla normalne ljude domaćine u vladi,i kad bi se poštovale mere koje zahteva Rusija,mi kao država bi mogli samo Moskvu da hranima jedva,e tada bi bilo i para,a i ti bi drugačije tada pričao,a ovako ćemo izvoziti svinjetinu,govedinu ,jagnjetinu ,piletinu,ćuretinu,i koje šta još,svo voće u eu koja sve to tamo nema i oslanjaju se na našu proizvodnju.
E toliko.
Ako je meni bilo upuceno onda grdno se varas. Ne mrzim je uopste pravoslavce jer i meni je ista vera. Vidis to me najvise nervira kad se nalupa svega i svacega a uvek preko tastature u izrazavanju ostaje mnogo toga izmedju nedorecenog i nedokazanog!
Nemam ja nista potiv ruskog naroda koji vecinom pati pod rezimom vama dragog Putina. O tome se radi da velicate nekog ko je postao milijarder preko noci pa njih nekolicina vodi drzavu na skoro isti nacin kao i Causesku. I ovaj nije imao spoljne dugove, silne resurse i bogastva na raspolaganju a narod se napatio dok je on imao svega i svacega.
I dan danas imaju strasne posledice i siromastva i posle 30 godina nakon njegovog pada.
Ttreba biti samo realan i bez obzira na strast sagledavati situaciju i standard zapada i istoka pa onda komentarisati.
Slusam zadnjih 15-20 godina kako je jako lose i na tom zapadu i to vecinom mojih mestana koji su vecinom po tom zapadu a ne vidim osim nekog penzionera da se neko vratio.
To svakako stoji da su satanizovani i da ceprkaju svuda zbog nekog svog interesa i niko to ne osporava ali sustina price je bila sasvim neka druga pa lako se prebacite na teske reci, provokacije pa cak i vredjanje, doduse onog neuracunjljivog i ne smatram za ljudsko bice!
Tako da na kraju posle svega ovoga opet nisam video ni jedan jedini komentar na toj temi zasto nas narod ima misljenje da nam rusi pruzaju najvecu pomoc a suprotno je za 100%.
 
„Сјајни“ сте око чега се расправљате и на који начин.Суштина расправе је: како се лепо живи у Америци или како Русија напредује (или „назадује“ – како ко воли) а начин по мало простачки (у недостатку аргумената).

Мање више и једне и друге заболе за нас (и амере и русе – при томе мислим на врх држава). Све су то екипе које штите нечији приватни бизнис (мултинационалних компанија). И једни и други то раде на свој начин – једина „мала“ разлика је што су амери због приватног бизниса компанија извршили агресију: прву у Европи после другог светског рата, прва у којој су учествовали немачки војници и прва без одобрења уједињени нација. Прва демократско-криминалистичка војна акција на тлу Европе!

Чини ми се да је однос данашње Русије према Србији далеко од односа када је царска Русија имала одређену „дужност“ да заштити српски народ, сходно „моралним“ начелима што се некада поштовало. Данас је све углавном демоНкратски криминал, а никако међународни односи са својим правилима која су још на снази (на папиру).

Даклем:), ко навија за различите мафијашке групе и заслужује гованца...пријатно. Паметније је размишљати како да багра не води нашу државу (погледајте какав нам је врх државе и још горе, каква је скупштина – у свету нас исмејавају када виде нашу скупштину), а за оне негде далеко...ко их ј...
 
Мање више и једне и друге заболе за нас (и амере и русе – при томе мислим на врх држава).
Паметније је размишљати како да багра не води нашу државу (погледајте какав нам је врх државе и још горе, каква је скупштина – у свету нас исмејавају када виде нашу скупштину), а за оне негде далеко...ко их ј...
Dobro zapazanje, zato opet se ponavljam, ako vam smrdi u okolini, prvo pogledati u svoje gace pa potom komentarisati smrad!
 
Него шта, помоћ и то каква...знаш ли ти која је цена уранијума којим су нас засипали. То да покупимо и продамо, бог да нас види. :)
 
Па да, ту не треба да се рије и копа дубоко: то му дође као површински коп (шта да ти причам "у материји си" :) ).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh