Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moguće je ali nimalo naivno.
Moj stariji sin je jednom prilikom nakon dobijanja injekcije doživeo penicilinski šok i srećom su tu bili doktori u blizini i sve se srećom dobro završilo.I dan danas najviše brinem kad se on razboli a ima 31 godinu.
Samo cu se nadovezati na penicilin jer sam navodno alergican na njega. Kao beba od 2 i po meseca sam primio penicilin i nakon crvenila na kozi odmah je proglasena alergija. Sada, sa 33 godine, ne mogu da ispitam alergiju jer je budjava procedura takva, da samo ako ti je zivot u opasnosti i tri profesora sa Poliklinike potpisu uput za testiranje isto mozes da obavis. Zlo od zakona i procedura. Do tada sam osudjen na hemomicin i pancef.
 
Samo cu se nadovezati na penicilin jer sam navodno alergican na njega. Kao beba od 2 i po meseca sam primio penicilin i nakon crvenila na kozi odmah je proglasena alergija. Sada, sa 33 godine, ne mogu da ispitam alergiju jer je budjava procedura takva, da samo ako ti je zivot u opasnosti i tri profesora sa Poliklinike potpisu uput za testiranje isto mozes da obavis. Zlo od zakona i procedura. Do tada sam osudjen na hemomicin i pancef.
Mi smo dete pre toga vodili kod zubara pa nije veliko jeo i možda je sav taj stres izazvao šok.Jednom je pao u nesvest kad je imao boginje,dok sam ga mazao,verovatno od iscrpljenosti.Sad,da li je alergičan ili nije ne znamo ali mu u kartonu piše.
 
Samo cu se nadovezati na penicilin jer sam navodno alergican na njega. Kao beba od 2 i po meseca sam primio penicilin i nakon crvenila na kozi odmah je proglasena alergija. Sada, sa 33 godine, ne mogu da ispitam alergiju jer je budjava procedura takva, da samo ako ti je zivot u opasnosti i tri profesora sa Poliklinike potpisu uput za testiranje isto mozes da obavis. Zlo od zakona i procedura. Do tada sam osudjen na hemomicin i pancef.


Знаш ли када ће ти наћи тачно на шта си алергичан? Мог брата испитују око 30 година. Питам га шта су ти нашли...смеје се и одмахне руком. Ништа и неће никада јер погрешно траже.

Знам јер су и мени давно понудили тако неке тестове и одбио сам. Требало ми је око годину дана да закључим о чега је алергија (уосталом тако сам добио и мождани удар – последица алергијске реакције, али докажи ти то неком ко је бубао из књиге и тако спроводи лекарску праксу). Зато се припази! Пази какве „лекове“ користиш и какву храну уз њих једеш!

Исти је случај када ми је спадала кожа са руку у року од 3 дана и за исто толико времена се све зацели. На „дерматологији“ су гледали са неверицом. Одбио сам тестове и била је једна врло "чудна" докторка (наизглед чудна, али врло разумна докторка) која је прихватила мој став без неког мрштења. Сам сам открио разлог спадања коже и то је стало!
 
Opet cu kratko. Zdrave zaludjujete, bolesne omalovazavate.
Ето аргумент као планина. Знао сам да не умеш боље. Некоме је теже угурати милиметар у главу него метар у д..е. Не видим како другачије реаговати на ово. Која тешка болест: кијавица са страхом...то те прогони јер није „шпанска грозница“ или куга па да „јуначки пострадаш“.

Даље не заслужујеш никакву расправу.

Da li i ovo spada u teoriju zavere.
Мени је став цењене докторке као да га је изрекао неко припрост: од аутоимуне болести...и то је то...

Па ваљда је став да ти јаки стручњаци одговоре како је дошло до тих аутоимуних болести и смеју ли такви људи на респиратор или ако их не „прикључе“ смеју ли добијати „медикаменте“ (не лекове, него робу фармацеута), који им могу угрозити живот. Мени никада нису закључили зашто сам имао мождани удар (у ствари то су формулисали као хипертензиону кризу – са хематомом од око 10 мм у мозгу). Мени је сасвим јасно зашто је до тога дошло, а нисам лекар.

Prevedi te procente u realne brojeve samo na populaciju Srbije od 6 000 000 stanovnika i "ostalih"neka bude 10% i plus sve ostale bolesti koje i redovno idu pa ces videti zasto je panika u ovako obogaljenom zdr. sistemu kakav je nas , jer ni mnogo spremniji nisu izdrzali velike nalete jer ne zaboravite u pitanju je zarazna bolest.
Кажу да је Наполеон (када су му навели колико има мртвих) рекао: немојте да ми математиком повређујете душу. Замислите лика који предводи покољ и повређује му се „душа“ када чује резултате свог „подухвата“.

Одакле проценти и како је дошло до њих? Ето, и овде на форуму се показало да су људи без проблема пролазили кроз све то (изузев оних који су се у...ли од страха). Онда том проценту додају људе које су често и без разлога трпали на апарате („протокол“ је такав). И наравно људе у јако поодмаклом животном добу сврставају у те проценте иако су многи природно пред крај животног века, и услед тога су преминули. То су проценти...

Лежао сам у болници и знам да сам у тешко омамљеном стању потписао неки папир да могу да ме ј..у како хоће. И са толико мало свести сам се смејао том потписивању (тога се јако добро сећам). Касније су имали проблем са мном јер сам штрајковао глађу. Пре „ступања у штрајк“ навео сам им да погледају чланове закона о праву пацијента и да обрате пажњу на оне ставове који се врте око члана 11. Мислим било је занимљиво...мада не знам како сам највише запамтио баш тај члан. Наравно, понудио сам им број мог адвоката...лудило... После 10 дана, када су видели да сам довољно луд, све је могло (а ради се простој несугласици коју су тврдоглаво одбијали).
 
Ево, историја се понавља. Коме није познато нека провери да „екипа“ (фармацеутска индустрија и сви који профитирају од различитих криза), користи углавном исте обрасце јер су ефикасни и рачунају на „кратку памет“ народа.

Да ли се сећате ко се шприцао први када је био неки... „животињски“ грип. Први се шприцали прецедник државе Борис Тадић, министар здравља Томица Милосављевић гмаз „чеда тарзан“ и наравно дркон - исто гмаз (ко је сећа, а ово сам већ писао раније). Није преносио CNN али био директан пренос у дневнику (и биће и сада па ми јавите јер не гледам дневник) :) . Добро, за „чеду тарзана“ кажу да му је игла мила, па то разумем :)

Да ли сада јасно да рекламирају производ (робу)?

„...objašnjava Kon i dodaje da bi bez vakcinacije, treći talas epidemije, koji nas očekuje posle Nove godine, sa maksimumom verovatno u februaru ili martu, bio najozbiljniji.“

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=902785

Али, опет понављам народ их одјеб'о и не би тог трећег смртоносног таласа.

И опет погледајте ово што је колега поставио и обратите мало пажње (дужне пажње као када гледате "фарму" – односи се на ове што само "парове" и "фарму" гледају и то памте као нешто од животне важности :) ):

 
Poslednja izmena:

Uspeo sam da naađem preko jednog dobro obaveštenog izvora koji takođe tvrdi da za ono što se tvrdi da je laž baš istina.Ali neka ostane činjenica da joj se samo slošilo.
 
Imam ja rjesenje za epidemiju , kad ste pominjali sto niko ne ponudi samo nemam vremena sad da pisem , veceras mozda . U stvari pretpostavka , a to bi uradio kad bi se mene pitalo .
Nego ajd malo budite realni u vezi Branibicke i Darije , da nisu primili i pominjali vi bi rekli sto ne prime oni kad je dobro , sad kad su primili , ne valja , propaganda itd. Budite posteni pa recite sta bi rekli da niko od njih ne prima .
Inace ni ja nevolim takve poteze , meni su komicni , al ja nebi ni prigovarao , smatram da se treba vakcinisati ,al kazem smijesno mi je i malo licemjerno u drugim sluvajevima kad vlasti pokazuju neki primjer , kao presijecanje vrpce , polaganje kamena temeljca pa uzmu lopatu , licne donacije predsjednika a nasim parama , ili pomilovao robijasa , sve mi je to komicno , evo npr pogledajte ovaj snimak , :haha:
Neki grad u Americi je imao dugogodisnji problem sa otrovnom vodom , neko onescicenje pa su ljudi obokjevali pa se otkrilo da je voda otrovna , pa sevukla afera godinama . Uglavmom za vrijeme Obame napreve neke preciscace vodovoda , pa on dodje na otvaranje i kaze dajte mi casu vode da popijem :haha:
Obratite paznju na kolicinu koju je popio

 
Imam ja rjesenje za epidemiju , kad ste pominjali sto niko ne ponudi samo nemam vremena sad da pisem , veceras mozda . U stvari pretpostavka , a to bi uradio kad bi se mene pitalo .
Nego ajd malo budite realni u vezi Branibicke i Darije , da nisu primili i pominjali vi bi rekli sto ne prime oni kad je dobro , sad kad su primili , ne valja , propaganda itd. Budite posteni pa recite sta bi rekli da niko od njih ne prima .

Најпоштеније је да се не рекламира јавно. Иначе здравствено стање је поверљива информација по закону. Лепо (и у тишини) оде код лекара и што рече човек нека прима ако јој је лепо :) .

Али онда нема пара за рекламу (мислим могу да је избришу са листе својих агената и одоше уносни послови фамилије, по Србији). Брзо би дошло до испитивања повезаних лица која послују на ко зна колико легалан начин.
 
Apsolutno nemam nista protiv sto je gospodja Kisic javno primila, da je srece mogla je i ranije, a mogla bi i cesce ako joj vec ne skodi.

Pili su i nasi politicari mleko sa aflatoksinom.
Ju,što si ti brezobrazan.Tako o našoj Kisićki.Ali ima logike.Ko zna šta je ona primila.A kod premijerke da li je la ili mio je.
I sad smo mi bezbedni.možemo da se pelcujemo bez straha od toga šta je tu ko primio.Pa,jesmo li mi retardi ili pokušavaju da nas ubeđuju.
A šta ćemo sad sa engleskom koronom,da li i tu treba vakcina ili je to ona druga doza.
 
Хоће ли онда сво становништво да сликају за новине. Ако неће, то је дискриминација. Што је она (или они) боља од осталих.
 
Tomislav Nikolić, šef poslanika iz Srpske napredne stranke, nije se odazivao na telefon, dok je Aleksandar Vučić, potpredsednik SNS-a, bio dostupan i raspoložen da kaže da se neće vakcinisati protiv novog gripa. "Nema tu velike filozofije: ne volim da se guram po lekarima, i suviše sam mator da bih brinuo o svom zdravlju", obrazložio je. "Brinem samo o zdravlju svoje dece, a ako se ostala deca budu vakcinisala, vakcinisaće se i moja."
Ovo je naš predsednik onomad izjavio kada je počela vakcinacija protiv svinjskog gripa.Da li ga u ovoj sada situaciji treba slediti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh