Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja mislim da je sve rečeno u prilogu.Motiv mi je da se stane na put tome da niko nije kriv.Bilo pa prošlo.Kada jednom neko bude odgovarao i to debelo mislim da će se drugačiji stav zauzimati.Ako je i Romkinja i siromašna,njoj je to dete bilo donelo sreću i eo šta se desilo-Opština nije kadra ni sanduk za tog anđela da kupi-Eto toliko.

Problem je u danasnje vrijeme da novinari pisu svasta i pricu okrenu kako njima odgovara da bi imali sto vise citalaca , koriste tudju nesrecu.
Takodje u tekstu se navodi da je sluzbena dijagnoza "iznenadna smrt odojčeta, poznata i kao “smrt u kolevci”".

Za one koji nisu culi za to da zdrava beba umre , postoje genetski uzroci za to i u nekim obiteljima se to desava , oni koji imaju novac to mogu sprijeciti , lijek ne postoji , jednostavno treba nekoliko mjeseci ili vise da se razvije zivcani sustav bebe i opasnost prestaje.
Laicki receno beba u dubokom snu zaboravi da dise i umre, treba je probuditi da refleksi disanja opet prorade, postoji elektronska oprema koja je u pokrivacu na koji beba legne i koja prati da li beba dise , ako prestane alarm se pali i vecinom je to dovoljno da se probudi i opet dise ili rijedje intervencija roditelja da bebu probude, za ovo pitanje je koliko je efikasno ali postoji.

Tko bi procitao vijest beba umrla zbog SIDS , ali ako napisu : "umrla zbog vakcine" , onda im citanost raste eksponencijalno , pogotovo zbog kovida.

Evo o "iznenadna smrt odojceta"
 
Evo slucaj pedijatra koji je izgubio vlastito dijete zbog istog razloga.


 
Poslednja izmena:
Nemam šta da ih savetujem jer su se odavno izjasnili protiv vakcine.Isto tako nisu bili da glasaju,kao ni ja.Jednostavno u mojoj familiji nema poverenja u ništa što ova vlast radi.Ali veruj mi da malo i pričamo o tome niti želim da utičem na njih.Valjda znaš kad lala progleda.



Ovo je slikovit stav. Sasvim svejedno da li ga iznosi Mika ili Žika ili Laza, apsolutno nebitno.

Suština ovog stava ide na quuu bilo kom normalnom čoveku.

Meni se vlast ne sviđa i ja sam protiv civilizacijskog dostignuća koje se zove vakcina.

Meni se vlast ne sviđa i kada se nabodem na zarđao ekser kroz taban neću da idem da primim zaštitu protiv tetanusa.

Quu moj iko živ u Serbiji Zemlji, sa izuzetkom profesora tih oblasti, zna šta je danas vakcina, ili serum, protiv tetanusa i koliko traje i koliko doza i kako deluje i koje su neželjene reakcije na lek.

Što se vakcine protiv Kovida 19 i vlasti tiče.

Vlast je rekla da vakcinacija neće biti obavezena.

Vlast tvrdi da se prijavila na liste čekanja za tri vodeće vakcine.

Vlast je rekla da će vakcinacija biti besplatna.

Ruska vakcina je dostavljena nadležnim službama na proveru i registraciju.

Msm... O čemu se radi ???

Nekad se kolektivno slepo verovalo Torlaku, nije vam se sviđalo, teli ste da svaki pojedinac, na slobodnom tržištu, donosi odluku za sebe.

Dobili ste.

Tržište slobodno da slobodnije biti ne može. Podivljalo od slobode.

Izvolite birati ko će koju.

Treba tražiti da ista ova pravila važe i za sve druge imunizacije. Oćeš vakcinu protiv tetanusa odeš u DZ i pitaš koje imaju i odabereš.

Treba detetu MMR, pitaš kojih ima i odabereš. Molim lepo.

Trgnite se, prezreni...
 
Uglavnom se slazem, ali da bi moglo da se bira treba uvesti bar 4000000 Fajzerovih isto toliko Ruskih takodje toliko i Kineskih da bi mogli imati svi da biraju, a sve to treba unapred platiti. Cifra je relativna, ali mislim da je sustina jasna.
 
Malo ce se ljudi odluciti i za jednu dok ne krene sama vakcinacija. Svi ce cekati da vide ko ce se vakcinisati i cekati eventualne kontraindikacije. Prijavljivanje za odredjenu vakcinu mi lici na sadasnju kampanju semenskih kuca za obezbedjivanje semena za setvu jer kasnije ce navodno biti teze ze nabavku.
 
Problem je u danasnje vrijeme da novinari pisu svasta i pricu okrenu kako njima odgovara da bi imali sto vise citalaca , koriste tudju nesrecu.
Takodje u tekstu se navodi da je sluzbena dijagnoza "iznenadna smrt odojčeta, poznata i kao “smrt u kolevci”".

Za one koji nisu culi za to da zdrava beba umre , postoje genetski uzroci za to i u nekim obiteljima se to desava , oni koji imaju novac to mogu sprijeciti , lijek ne postoji , jednostavno treba nekoliko mjeseci ili vise da se razvije zivcani sustav bebe i opasnost prestaje.
Laicki receno beba u dubokom snu zaboravi da dise i umre, treba je probuditi da refleksi disanja opet prorade, postoji elektronska oprema koja je u pokrivacu na koji beba legne i koja prati da li beba dise , ako prestane alarm se pali i vecinom je to dovoljno da se probudi i opet dise ili rijedje intervencija roditelja da bebu probude, za ovo pitanje je koliko je efikasno ali postoji.

Tko bi procitao vijest beba umrla zbog SIDS , ali ako napisu : "umrla zbog vakcine" , onda im citanost raste eksponencijalno , pogotovo zbog kovida.

Evo o "iznenadna smrt odojceta"
Znam ja da se svašta piše,kako kome odgovara.Ako je tačan podatak da je u posledicama pisalo i smrt pa sada izbrisano onda tu nešto smrdi.Ako postoji obrazac za smrt deteta u prvih mesec dana,trebalo ni doktori to i da realizuju.Čuo sam i za tu dijagnozu o iznenadnoj smrti odojčeta.
Sve bih ja to prihvatio sa izvesnom rezervom šta se u konkretnom slučaju desilo.Ne bih tvrdio ni jedno ni drugo,kao laik.
I prilikom porođaja dođe do smrtikako deteta,tako i majke.I tu oni imaju svoje protokole kao i u prethodnom slučaju i samim tim su zaštićeni kao beli medvedi.Svaki živ čovek greši pa tako i lekari-što ne znači da nema i njihovih namernih krivica.Svašta se dešava.Skoro je neko pisao o komplikacijama posle operacije krajnika i nemarnosti medicinskog osoblja.Da se završilo fatalno,nikom ništa.Radio sam u Bolnici i svega sam se naslušao.
Mene kada su operisali,to je neka kao poluintezivna.Na svakih 15-30 minuta su me obilazile sestre.Nisam mogao da spavam od njih a ja sav zabunjen ( 3,5 sata je trajala operacija)
Kada su bebe gorele u našoj bolnici,ja sam tek počeo da radim i sreća što nisam bio u smeni jer još nisam položio državni ispit.Prvo su merili temperature u prostoriji i odmah došli u kotlarnicu.Sve je bilo u redu.I ko je naderao,sestra koja je unela grejalicu (prozori uopšte ne dihtuju)a ko je naredio da se grejalica uopšte tu donese a zna se ko je prođe bez posledica.Nakon toga je urađen poseban vod koji je grejao samo dečiji boks.Znači-moralo je nešto da se desi da bi se nešto preduzelo.
 
Malo ste se pojednostavili stvari,slažem se za vakcinaciju gde je sprečena pojava zaraznih bolesti koje su bile veliki problem ranije.Te vakcine su dokazane vremenom i prošle su svaki vid provere.I ja sam kada sam bio mali dobio sve vakcine koje je trebalo,takođe i moja deca su dobila sve vakcine.Ali to su vakcine za neizlečive zarazne bolesti ali nisam nikada dobio vakcinu protiv sezonskog gripa,niti ću je ikad dobiti.Zašto?Moj pokojni ćale je jedne godine otišao da primi tu vakcinu od gripa mada nikada pre toga nije kuburio s gripom.I desilo se da je posle te vakcine dobio takav grip da je celu zimu kuburio s prehladom.Nikad više nije otišao da primi vakcinu za grip.Zato i kažem da ljude ne treba siliti da prime ovu vakcinu.I to:
1)Zašto bi je primala cela populacija?
2)Zašto bi je primali ljudi koji su preležali Covid-19?
3)Zašto bi je primala deca do 15 g kada ona imaju blaži oblik bolesti ?
Ova pitanja su postavljena zato što mislim da je ova vakcina brzo napravljena i puštena a mislim da nije dovoljno ispitana.Nisam siguran i kada bude dostupna vakcina da bi svi trebalo da se vakcinišu.
 
@ emigrant

2) Ljudi koje preleze c-19 mogu opet da dobiju virus i da bude tezi oblik nego ranije, nema pravila.
 
@miksan
To nije dokazano,čak sam čitao da ko preleži Covid-19,stiče imunitet.

@coci064

Drugo je vreme bilo i svi su morali primiti vakcinu.
I nije bilo interneta.A sada su svi pametniji od oca 3 dana.Onda nije bilo holesterola i ostalih budalaština.Manje se znalo i rasterećenije se živelo.Padne ti komad leba i masti u prašinu.Podigneš,pirneš i nastaviš da jedeš.Sada je to bauk.Da su ona vremena ne bi ni znali ni o koroni ni o vakcinama.Možda bi samo prošlo nešto kroz maglu.
 
Не знам да ли неко споменуо када је избила епидемија вариола вере није било хоћеш нећеш. А разлог избијања епидемије је занимљив.
Све ми личи да ће покушати неки сличан сценарио кад буде запело. Јел реално постоји велики отпор.
Бразил уводи масовну вакцинацију за 2 дана. Америка исто то планира. Исто нема хоћеш нећеш.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Krenuli moji deda i pradeda u vreme epidemije variole iz Knjazevca u Bor(cini mi se da je Bor) da kupe nesto i u Zajecaru ih zaustave saobracajci,legitimisu ih i pitaju da li su vakcinisani protiv variole. Oni kazu da nisu i saobracajci im kazu da ih iskljucuju iz saobracaja dok ne prime vakcinu. Oni mogu da idu gde hoce,ali auto ne mrda. Kad donesu potvrdu da su vakcinisani mogu da odvezu auto. Oni skoknu do bolnice u ZA,prime vakcinu,vrate se i pokazu saobracajcima i ovi ih puste.
 
Opet kažem da to nije isto,variola je 100% smrtonosna bolest i za nju i slične bolesti ima logike raditi kolektivnu imunizaciju.Za ovaj Covid nešto baš i nisam siguran.Opet to je moje mišljenje.
 
На то и мислим, лако може да ограничи кретање ван државе. А летовање, грчка...
Са друге стране радници у иностранству. Џабе радна и боравишна виза једном се мора вратити. Па да ли ће га држава пустити да уђе без потврде. Има ту пуно простора за убеђивање.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Са тим се слажем, ако сад слушате изјаве и упоредите из почетка епидемије и сад.
Прво је било спречавање епидемије кроз забрану кретања и контакта. И она ће нестати. Сад имамо причу па и не забрана кретања и контакта јел ето не ради већ масовна вакцинација. Е то је оно што ме брине.
Од нечега што ће нестати само од себе смо дошли до пандемије. А пандемије се решавају на два начина катантин заражени умру или вакцинација. Ако се почне са вакцинацијом мора се радити и ревакцинација ако вакцина не буде покривала дуже од 6 месеци.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Не знам да ли неко споменуо када је избила епидемија вариола вере није било хоћеш нећеш. А разлог избијања епидемије је занимљив.
Све ми личи да ће покушати неки сличан сценарио кад буде запело. Јел реално постоји велики отпор.
Бразил уводи масовну вакцинацију за 2 дана. Америка исто то планира. Исто нема хоћеш нећеш.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Ali je onda Tito bio na vlasti i narod,mislim većina mu je verovala.Ovo je drugi padež.Da li teorije zavere ili kako god neke stvari izlaze na površinu i narod je sluđen i zbunjen.A i procenat smrtnosti je bio veliki-mislim da je preko 30%,
 
Prošle nedelje majko mi komšija 77. godište, žena i dete su oboleli bili od korone, njemu radili dva puta test i bio negativan, a ostatak porodice pozitivan. Onda upala pluća sa svim ostalim komplikacijama, skoči mu i pritisak i na kraju bakterijska infekcija kad je već bio na respiratoru i gotovo. Tako mi reče komšinica. Ona i dete mu prođoše bez nekih većih problema.
Kod mene žena imala koronu, pozitivan PCR test, a mi ostali sedeli kući 15 dana, dobili i rešenja o izolaciji. I nismo imali simptoma nekih...
PS Žena nije imala gubitak čula ukusa i i mirisa...
Hajd ti sad budi pametan, pored celog sveta...
 
Ajde jedna paralela, pa ko izvuče kakav zaključak.
Mislim da sam išao u osnovnu školu i porodični prijatelj lugar me uzme u nadnicu da malo zaradim. Išlo se u grecanje, obilježavanje. On pokaže drvo ja zafarbam. Dosta se hodalo i on u jednom trenutku klekne kraj kolotraga i počne piti vodu i to onako dobrano. Ponudi i mene jer zna da sam žedan. Meni kao djetetu je to bilo neshvatljivo mada me on ubjeđivao da je to ok i da on to stalno radi.
Danas znam da sam slobodno mogao pitu tu vodu onda ali isto znam da danas bi to bilo suludo napraviti.
Isto tako i cjepivo jer lutate u pameti i razmišljanima. Ako neko preispituje ovo cjepivo ne mora biti protiv svih cjepiva. Sasvim druga su vremena bila, druge bolesti. A i jedina istina je sumnja.
Među prvim događajima u demokratskim promjenama i tranziciji su bile prodaje - privatizacije, eutanazija naših instituta, zavoda. Priprema za ...
Možda sam malo "zaosto" u prostoru i vremenu ali imam više povjerenja u državne institute i cjepiva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh