Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Agropanonka je imala jednu akciju, gde je promovisala kupovinu traktora u prvoj polovini godine, sa nekim povoljnim uslovima. Ali ne znam da li je to bilo direktno povezano sa pričama ministra.
ovo je nešto drugo u pitanju, a govorio je da će zaživeti sad negde u septembru

Mislim da belarusa ne bi uzeli nikad više u životu
 
Petar 97
Slusaj, nisam ja socijalista, ali sam protiv razjebavanja i prodaje u privatne ruke prirodnog bogastva, elektroprivrede, vodosnabdevanja i drugih bitnih preduzeca...

Treba da se razdvoje funkcije tih velikih sistema.
U elektroprivredi na primer to što je bitnog značenja je distribucijska mreža. I tu mrežu (uz naplatu, normalno) koriste razni trgovci, koji u isto doba u nju dobavljaju energiju, koju prodavaju svojim kupcima.
Znači, mreža je državna, a trgovac i/ili proizvođać mogu bit privatni. Mogu, ne moraju. Znači, uz ispunjene uslove, mogu prodavat i Država ko i Janko i Marko.

Država treba da brine o delovima sistema, koji su bitni za funkcioniranjje. Ko recimo država brine o javnim putevima, što nama naplati, a na njima svi mi transportiramo sebe i robu.

No, idealna teorija u idealnim uslovima, na našim prostorima dobije i nešto lokalnih specifika, što vodi zna se kuda....
 
M
Misliš da Telekomovi radnici kupuju LE paradjs na pijaci a ne kupuju Holadnski, Belgijski, Albanski po marketima? Ili prase na pijaci a ne kupuju Hrvatsku prasetinu i Rumunsku paštetu u Lidlu? Penzioneri se motaju po pijaci a Telekom radnik provuče karticu u marketu i ode kući da gleda IPTV :D
A mi platimo fiksni državi 705din mesečno da je pomognemo, jer u VIP ako platimo fiksni 390, ima stranac da iznese pare iz države.
A u VIP dobiješ bežični fiksni, isti broj minuta u fiksnoj + neograničeno zvanje u VIP mobilnoj mreži. I ako platiš račun u poslovnicu, nema provizije. Pa ti budi lokal patriota a Željko neka kopa jezera i ređa glisere.
Meni ističe ugovor u mts 2 broja naj jeftinija tarifa,to gasim idem i vip,pa neka ga finansira ko oće ,a i fiksni kad bi mogao da da skinem sa mts-a.
 
Treba da se razdvoje funkcije tih velikih sistema.
U elektroprivredi na primer to što je bitnog značenja je distribucijska mreža. I tu mrežu (uz naplatu, normalno) koriste razni trgovci, koji u isto doba u nju dobavljaju energiju, koju prodavaju svojim kupcima.
Znači, mreža je državna, a trgovac i/ili proizvođać mogu bit privatni. Mogu, ne moraju. Znači, uz ispunjene uslove, mogu prodavat i Država ko i Janko i Marko.

Država treba da brine o delovima sistema, koji su bitni za funkcioniranjje. Ko recimo država brine o javnim putevima, što nama naplati, a na njima svi mi transportiramo sebe i robu.

No, idealna teorija u idealnim uslovima, na našim prostorima dobije i nešto lokalnih specifika, što vodi zna se kuda....




Treba da se rasturi sistemu delove??? Pa to je put u propast.



Tako je Bugarska uništila svoj energetski sistem. Vrlo brzo je elektro-sistem postao dužnik jer trgovci energijom nisu preuzimali od državnog sistema već su uvozili. Čime onda država da se brine o sistemu, kada nema priliva novca. Od izvoznika su postali uvoznici.



Ovo je osmišljeno da se upropasti i preuzme državana (narodna) imovina i porobi narod potpuno.



Inače, privatizacija nije za dobrobit naroda nego običa pljačka. Nije nas dovde doveo „neko“ nego mi sami. Koliko ljudi protestuje protiv pokradenih izbora i onakve skupštine? Koliko vidim, samo Saša Radulović.
 
Pričam o dva dela sistema: distribucija koja može bit u državnom vlasništvu, ali u svakom obliku svojine jako regulisan, jer o njemu ovisi funkcioniranje države. Za tu uslugu se naplaćuje od svakog sprovedenog kW.

Dok elektro energijom možeš i ti da trguješ. U haosu možeš ispod trešnje u bašti, dok se u nekoj ozbiljnoj državi od tebe traže garancije za ozbiljnost i ispunjavanje određenih uslova, da (evo nas opet na tome) ne ugroziš funkcioniranje države.

Koliko te razumem, bugarska proizvodnja nije bila u stanju nudit energiju po konkurentnim uslovima.

Verujem, da u dučanu rado odabereš domaće, iako je lošije i skuplje od uvoznog? Recimo jedan lepi IMT 577 za nekih 20% skuplji od novog Samea s isto konja i usporedivom opremom?
 
Poslednja izmena:
Kada se pljačka isplanira (a uvek je tako kada se sprovode „reforme“) nema tu uređene države. Uvek je otimačina u pitanju. Uređene države u kojima se to sprovodi su uređene za sebe a nas na tlu bivše juge pljčkaju. Tako da, budimo realni, govorimo o nama i o stvarnom stanju a ne o tome kako bi bilo kad bi bilo.



Plata u u uređenim državama je mnogo veća nego kod nas u elektroprivredi.



Bugarska nije bila u stanju da nudi energiju pod konkurentnim uslovima a to su uslovi koji odgovaraju starnim pljačkašima...radi se o tome da se cene jako podignu da bi ovi kada pokradu sve bili „konkurentni“ i dobro zarađivali.



Kod nas je prvi put bilo reči o pljački energetskog sistema u vreme kada su „uličari“ Zorana Đinđića tek preuzeli vlast i tada se podigla sva javnost i „prodžekt“ pljačke je propao. Sada drugi ološ-uličari (oni koji vode državu a nemaju dana radno staža) sprovode to jer računaju na zaboravnost naroda (što je potpuno tačno). Stručnjaci su sklonjeni, a ovi novi su potkupljene barabe.



Što se tiče domaće energije, pre bih je odabrao tako lošu nego uvoznu koja je skuplja. Poređenje vam je loše jer poredite nešto što je javno dobro (struja, voda itd) i industrijski proizvod. Naša energija je jeftina i to nam pljčkaši sa zapada stalno zameraju.
 
Počišćen.Pošto je tema odavno prešla 100 strana po pravilu se zaključava i otvara nova Chat 9 radi bolje i lakše preglednosti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh