Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam bio npr protiv prodaje Telekoma. Međutim sad vidim da ga je trebalo prodati pošta zašta. Da je prodat, sada nebi bio firma za mužu. Nebi mogao partijski kadar da se upošljava, nebi Željko Mitrović mogao da uzima milione € za svoje treš kanale. Nebi Zvezdan prodao Telekomu Kopernikus za 200M€. A ko zna koliko ima sitnih partijskih prijatelja koji su debelo unovčili svoje usluge.
Treba ga prodati što pre, ali se to neće desiti.
Klasican primer soc. realisticnog lopovluka od sopstvenog naroda.
Telekom bivsi PTT ,EPS ,komunalna preduzeca sve podignutao od samodoprinosa gradjana.
Prve bandere sto su prosle su bile bandere iz privatnih suma ,primarna mreza ,sekundarna mreza za struju i telefon ,provodjenje vodovodne mreze sve je placeno samodoprinosima.
I sad umesto da kao ulagaci u nesto i prihodujemo od toga nama skidaju kozu sa ledja cenama usluga.
 
Ovo sad je kaubojstina, za njih uvek postoji opcija
i kad se kupuje i kad se prodaje i kad se muze i kad se dize kredit i kad se gradi i kad se rusi iz svega se nemilice krade
 
Jedini hendikep sadasnjeg vremena je sto nema vise muckanja i sitnih prevara za sirotinju, to se sve debelo centralizovalo.
Srbin je posten samo kad nema koga da zaje**.
 
Чист пример је број радника теленор продат неком чеху има1200 радника а вип 900 анаш телеком има 9000 радника и наравно да нема зараду али је чињеница да 9000 људи много више помаже српску пољопривреду него ових 2100 куповнином производа од српског сељака или срске прехрабене индустрије ако би ми продали телеком и нови власник хоће профит остпусти 7000 људи ти наши стручњаци се покупе и оду у свет Тада је и наш сељак у минусу јер је изгубио муштерије које имају лепа примања јер мотачи каблова и нису баш неке муштерије
 
И теленорје продо своје фирме по источној европи зато што је купио оператера у пакистану а то је тржиште од 200 милиона људи код њих је интерес пре свега број становника неке државе има пуно значаја
 
postoji samo jedan zaključak: Do 90 ih smo imali mnogo a sada imamo samo mnogo lopova (političara) koji sve rasprodaše i u svoje džepove turiše.Eto dokle nas je dovela demokratija i privatizacija.
Da radnik u apatinskoj pivari dobije akcije u vrednosti od 20-30 hiljada evra a ostali ništa.Kao da je njihov baba pravio apatin.U svoj toj privatizaciji najgore prođoše-školstvo,zdravstvo,poljoprivreda....
 
Ja sam mislio na gramatički deo a vi ste trosmisleni. 😂
Obrade u pravu si, tako kažu i kod nas a pravilno je reći tetak, tu onda nema nikakve komparacije sa životinjama. 😂
Moj savet ti je da batališ gramatiku,može da bude opasno po život.Ja samo kažem da je svaja najveći rod i onda nema nemira.
 
Da li neko nešto zna o onoj Nedimovićevoj priči za kupovinu novog traktora? I zapadni dolaze u obzir, 20 % učešća, 30 % preko kredita i 50 % se dobija novac iz evropskih fondova? Procedura će biti maksimalno pojednostavljena, navodno je to pričao valjda početkom ove godine dok je išao u obilazak sela pre nego što je počelo sve ovo sa koronom.
 
Iz primera moje porodice
1946 su dobili 2ha zemlje
1948 im je oduzeta zemlja i kuća!!!!!!!
Djed kreće sa 1 konjem u RABADŽIJE
1965 useljava u novu kuću koju je sazidao
1972 kupuje prvi traktor
1977 kupuje drugu kuću
1980 ima novu kuću 3 traktora 5ha i mini farmu 30 krmača
1985 kupuje još jednu kuću
1990 ima 3 nove kuće 3 traktora, 8ha krmače, 25 goveda
Seljacima jeste bilo teško do 1980g kasnije je bilo mnogo lakše!!
Tvrdio mi je da sve dizao bez kredita!!
560 je kupljen za hektar krompira!!
Tadašnja cena krompira je bila 0,5DM
Sve kasnije posle 1990 je lošije
Ovo danas nije dobro!!!!!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Napisao je više momo objašnjenje priče do 1990.
Živeli smo u ekonomskoj nerealnosti.

Nije imalo veza baš s nama, a tada je širom sveta hrana imala još neko značenje, znači trošak hrane u porodičnom budžetu je još bio značajan. Stoga su posle olabavljenih ideoloških spona negde početkom sedamdesetih pojedinci išli dobro napred, time da su i mali imali dovoljno, da skromno prežive.

Često sa mojim kupcima dolazimo na tu temu, kako se nekad sa par krava moglo živeti itd. Pa može se i danas, ali samo na nivou standarda, koji je tada bio. Cela familija u kući, ugrijana jedna ili dve prostorije, kupatila nema, zahod u kraju avlije, telefon u najboljem slučaju, jedan u selu. Kola neki stari stojadin... Sva roba je bila par puta na našim leđima. Oko 1988, ja sam svaki džak veštaka prebacio bar tri puta, bez da računam utovar u fabrici.

Bilo je i toga, da se nije moglo puno birat, pa i u lošim uslovima je bilo nužno da se živi time što ima i tako se preguralo preko lošijih godina. Danas kad nešto zaškripi, ajmo rasprodajmo sve i na bus za Nemačku.

U mom kraju se za vreme Juge na veliko gajio semenski krompir i prodavao širom države. Reče mi poznanik, kako je video da dugo tako neće dalje, kad su sredinom osamdesetih bili u D na ekskurziji, a tamo cene semenskog krompira ko u nas merkantilnog.

I ona nerealnost se sad prebacila u drugu stranu.
Kao što imanje sa obimom proizvodnje vaše familije na Zapadu nije bilo u stanju u ono doba kupovat to što ste vi, tako se okrenulo, da imanje sa sličnim obimom danas na Zapadu može brže investirat nego u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Agropanonka je imala jednu akciju, gde je promovisala kupovinu traktora u prvoj polovini godine, sa nekim povoljnim uslovima. Ali ne znam da li je to bilo direktno povezano sa pričama ministra.
 
Чист пример је број радника теленор продат неком чеху има1200 радника а вип 900 анаш телеком има 9000 радника и наравно да нема зараду али је чињеница да 9000 људи много више помаже српску пољопривреду него ових 2100 куповнином производа од српског сељака или срске прехрабене индустрије ако би ми продали телеком и нови власник хоће профит остпусти 7000 људи ти наши стручњаци се покупе и оду у свет Тада је и наш сељак у минусу јер је изгубио муштерије које имају лепа примања јер мотачи каблова и нису баш неке муштерије

Misliš da Telekomovi radnici kupuju LE paradjs na pijaci a ne kupuju Holadnski, Belgijski, Albanski po marketima? Ili prase na pijaci a ne kupuju Hrvatsku prasetinu i Rumunsku paštetu u Lidlu? Penzioneri se motaju po pijaci a Telekom radnik provuče karticu u marketu i ode kući da gleda IPTV :D
A mi platimo fiksni državi 705din mesečno da je pomognemo, jer u VIP ako platimo fiksni 390, ima stranac da iznese pare iz države.
A u VIP dobiješ bežični fiksni, isti broj minuta u fiksnoj + neograničeno zvanje u VIP mobilnoj mreži. I ako platiš račun u poslovnicu, nema provizije. Pa ti budi lokal patriota a Željko neka kopa jezera i ređa glisere.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh