Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svi koji ne izlaze direktno daju doprinos da ovi i dalje vladaju. Jasno ko dobar dan.
Izlaznost u sto vecem broju, jednako njihov gubitak.
Njihovi glasaci ce obavezno izaci a ostale 40-45% kome je tesko izaci jer nemaju kome davati glas treba kazniti sa minimalno 100.000 din jer ne obavljaju gradjansku duznost.
Ako bi izlaznost bila od 90 - 95% ovi sadasnji tesko da bi imali svojih disciplinovanih 20% glasaca. Pukli bi ko od sale. Svako ko ne izlazi a njihov glas bi bio usmeren ka bilo kome drugom, samo da je protiv ovih direktni je krivac sto ce i dalje ovi vladati.
Tako da bi trebalo da ih grize savest posle svega ovoga i bez prava su da ih ikada vise kritikuju jer su sami doprineli njihovoj pobedi.
 
Moze bit' a i ne mora.
Svi koji izlaze na ove i ovakve izbore daju doprinos da ovi legitimno i dalje vladaju.
Pogledaj samo protiv koga je uperena ostrica kampanje, ovi koji su se polakomili na 3% volsebno odjednom postaju miljenici medija i vlasti.
Kao "necemo bez borbe da se predajemo".Pa bili su i dosad u skupstini i za sta su se izborili ,da se Martinovic ,Orlic i Risticevic izivljavaju nad njima.
 
Moze bit' a i ne mora.
Svi koji izlaze na ove i ovakve izbore daju doprinos da ovi legitimno i dalje vladaju.
Pogledaj samo protiv koga je uperena ostrica kampanje, ovi koji su se polakomili na 3% volsebno odjednom postaju miljenici medija i vlasti.
Kao "necemo bez borbe da se predajemo".Pa bili su i dosad u skupstini i za sta su se izborili ,da se Martinovic ,Orlic i Risticevic izivljavaju nad njima.
Mislim da gresis! Sigurno bi pali ukoliko bi ljudi masovno izasli. Svaki glasac koji ne izlazi je protiv ovih, nadam se da se po ovom pitanju slozimo.
Problem je velik i tu sto opozicija nije slozna i sto nisu svi zajedno pod jednim brojem. Ali vise me nista ne cudi u ovom naivnom narodu.
Sloba je unistio do temelja zemlju i posle 13 god. vladavine i haosa koji je priredio narodu (nesto iz senke, vise iz prvog plana) jedva je izgubio izbore sa 1% manje od svih ostalih opozicionih stranaka zajedno!
Zar to nije cudno?
Ovaj iz iste bande koji je na dnu bio 10 godina uspeo je da izludi opet tog naivnog naroda da glasaju za njega. Ne da je smesno, vec zalosno do bola!
Pre 8 god. trebalo je staviti prst na celo i razmisljati ne sada, sad je kasno.
Svako ko cini dva put istu gresku ne zasluzuje bolje.
 
Nije bas tako peet . Nemoj da potcjenjujes nas koji ne izlazimo . Ne da nas potcjenjujes nego cak predlazes kazne ? Eto ja licno mislim da vecina nas iz grupe , oogromne , koja ne izlazi nije lenja i naivna nego smo upravo politicki svjesniji od vas koji kokodacete a mi tako nazivamo zajednicki i ove koji kokodacu za vladu i ove koji kukaju protiv i slicno. Razmisli malo , pametan si a i mnogi drugi samo nece da pojacaju voltazu mozgu.
Zasto onda u zadnje vrijeme pozivi za bojkot izbora ,zar mi to ne radimo vec godinama ?
Evo npr kod vas u Srbiji . Nervira vas Vucic , vas 20 posto od izlazaca . Vas 40 posto ne nervira nego pase . Nerviraju vas i ovi moji sto ne izlaze , ma nemoj. Treba da glasamo mozda za seselja ili obradovica ili djilasa ?
 
Prije svega izvini ali preduga je prica a neda mi se kucati nocastoliko . Uglavnom demokratija je demokratija . Vecina misli ovako kako misli .neki od ovih koii ne izlaze ,ne svidja im se niko od ponudjenih, svjesni su da imaju drugacije poglede koji se nemogu promijeniti njihovim glasom . Postuju sta vecina odluci i to je to . To je svejedno samo dan glasanja ,ostale trigodine ljudi neka rade svoj posao a mi svoj. Osim toga napisao si ...nadam se da se slazemo da smo svi protiv ovoga .. Ko kaze ? Sta je to Vucic gori od ovog npr amatera sto je montoya postavio ? Neko misli vise je vucic u pravu ,neko mislivise je ovaj itd ... tu je to . Nije ni taj vucic bas sve pogresan i kriminalan kako neki misle . Ima sta pogodi ima sta radi kontra kao i drugi . Znaci iznenadio bi se ali moje misljenje jeda kada bi bas svi morali glasati nebi se promijenio odnos a taoo kaze i matematika . Zato pusti ljude da glasa ko za koga hoce a ko za koga nece . Izv se opet nije to kompletan moj pogled a mislim i mhogih drugih nego mi tesko nabadati slova nocas na tabletu .
 
Демократија је право појединца а не право већине!
 
Da . Hajde nekao shvatam euforiju i propagandu politicara u predizbornoj kampanji , to je normalno , obecavaju i propagiraju neke poglede i ukazuju na afere igreske drugih da pridobiju glas . To je ok , ali ostale 3.5 godine , dizu frku , pogotovo gubitnici , toliko da traze revoluciju , da mi ginemo za njih , pa neka pobijede vlast bez nas ako su sposobni , sto nas pale sa traktora ili iz radionica ili slicno da njih proguramo jer nisu uspjeli u regularnom toku , a mi naivni jer kao ne svidja nam se cijena kukuruza ili malina pa da uzimamo motike da rusimo vlast sa ovim amaterima gubitnicima na celu . Imam pametnija posla . Moji su ovde gdje sam ja prije i Turaka a kamoli drugih tako da nista novo.
 
ZA PEET a Jednom si napomenuo u nekom postu da si mnogo puta bio u Americi a verujem da si tada bio i mlad i lep i da se sve nudilo samo od sebe, medjutim bog ti daje djavo ti ne da ,nesto te povuklo ka rodnoj grudi ili te povukao Ceda narkoman,Mladjan Dinkic,Djelic i pokojni Djindjic a glavna parola im je bila DREAM COME TRUE ili oni ili te povukao zov Tome grobara i Ace psihopate kako god bilo LOSA PROCENA i ko promasi 100 procentnu sansu sledi bozija kazna a bog je trenutno ovaj cika sto nas vodi i koji pre dolaska na celo drzave nije imao ni nedelju dana radnog staza. Mogao si moj PEET da se razvalis od para da svaki vikend skoknes do Kube ili Bahama duvao ti je vetar u ledja i to vruc vetar a kupaces se i ovde svaki dan ali u znoju samo treba zadrzati adrenalin i optimizam
 
Da li se iza navodno demokratije krije lenjost? Nekom je lepse tog dana da ide na pecanje ili da sebi priusti neki drugi vid zadovoljstva. Ne vidm sta se dobija bojkotom. Ako nemas za koga da glasas izadji ponisti listic i cista ti savest.
 
То Цоци - убоде "у сриду"!

Иако је лакше не урадити ништа и таквих који ће свој протест изразити бојкотом, нешто капирам да свој протест мораш изразити другачије осим бојкотом, када остајеш "испод радара" и рачунају да си сагласан са избором оних који су изашли на изборе. Не зна се да ли си просто лењ или протестујеш. Ако одеш и у знак протеста поништиш листић и таквих као ти буде много, нема те екипе која ће моћи да спинује чињеницу да је огроман проценат неважећих листића.
 
Ja neću izlaziti na izbore.Pojasniću.Ko je protiv aktuelne vlasti i izađe na glasanje-taj će glasati za njihove satelite ili za neke od malih stranaka koje ko zna da li će preći cenzus od 3%.Šta dobijamo-ništa.
Kada bi mi što ne mislimo da ne izađemo na izbore i ovi što sam napomenuo,svi izašli i tako glasali da se listići ponište,to je već druga priča.Na žalost to se nikada neće dogoditi.
Kad pogledaš-za koga da glasaš kad je svima koji idu na izbore,cilj da zasednu 4 godine u fotelju.Koga brate briga za narod.Pođimo od nas samih.Koliko onog iz Šumadije bole **greška za nas u Banatu i obrnuto.
Ne treba promenuti vlast-nego sistem koji je truo i nije funkcionalan,tj.ne zna se ni ko pije ni ko plaća. :ppozdrav:
 
Posto sam u svojoj glasackoj istoriji bio uvek protiv vlasti i glasao u tom momentu za "bolju" opciju smatrao sam da je izlazak na izbore takoreci obaveza svakog coveka. Smatrao do sad, ovo sada je drugaciju, ovaj od poslednjih izbora svakog dana je u kampanji, svaki dan o njemu na TV lazna slika i prica, opozicije kakva da je nema ili se prikazuju u negativnom.... Poslednjih par meseci je preterao sve mere, postao je spasitelj, svetac, bog otac... Kupio laznu opoziciju da obezbedi legitimitet.... Zato smatram da je trenutno BOJKOT tog ludila jedino resenje
 
Prije svega izvini ali preduga je prica a neda mi se kucati nocastoliko . Uglavnom demokratija je demokratija . Vecina misli ovako kako misli .neki od ovih koii ne izlaze ,ne svidja im se niko od ponudjenih, svjesni su da imaju drugacije poglede koji se nemogu promijeniti njihovim glasom . Postuju sta vecina odluci i to je to . To je svejedno samo dan glasanja ,ostale trigodine ljudi neka rade svoj posao a mi svoj. Osim toga napisao si ...nadam se da se slazemo da smo svi protiv ovoga .. Ko kaze ? Sta je to Vucic gori od ovog npr amatera sto je montoya postavio ? Neko misli vise je vucic u pravu ,neko mislivise je ovaj itd ... tu je to . Nije ni taj vucic bas sve pogresan i kriminalan kako neki misle . Ima sta pogodi ima sta radi kontra kao i drugi . Znaci iznenadio bi se ali moje misljenje jeda kada bi bas svi morali glasati nebi se promijenio odnos a taoo kaze i matematika . Zato pusti ljude da glasa ko za koga hoce a ko za koga nece . Izv se opet nije to kompletan moj pogled a mislim i mhogih drugih nego mi tesko nabadati slova nocas na tabletu .
Ima toliko toga da je bas tesko preko tastature rezmeniti.
Kad sam rekao da smo svi protiv ovoga nisam mislio na sve glasace vec na sve koji ne izlaze jer ovi njegovi i u kolicima ce izaci ili ce im biti listic donet ispod brade.
A cim vidis da ima i dobrih strana ti ili neko drugi onda vise ne mozes biti moj sagovornik po pitanju ove teme.
U svakom slucaju, svako ko ne izlazi a glas ne bi isao u korist ovog taj ne da samo gresi vec nema pravo usta da otvori za njegovu vladavinu pa makar mu i migrante u dvoristu strpao.
@mornar
Prvi put sam isao 2002 i to sam bez porodice i nikad svi zajedno jer je bila u pitanju turisticka viza a u onim godinam nikako turisticka nije se davala celokupnoj porodici.
Da smo'90 tih dobili svi zajedno, tesko da bi se vratio ziveti ovde.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh