Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posto sam u svojoj glasackoj istoriji bio uvek protiv vlasti i glasao u tom momentu za "bolju" opciju smatrao sam da je izlazak na izbore takoreci obaveza svakog coveka. Smatrao do sad, ovo sada je drugaciju, ovaj od poslednjih izbora svakog dana je u kampanji, svaki dan o njemu na TV lazna slika i prica, opozicije kakva da je nema ili se prikazuju u negativnom.... Poslednjih par meseci je preterao sve mere, postao je spasitelj, svetac, bog otac... Kupio laznu opoziciju da obezbedi legitimitet.... Zato smatram da je trenutno BOJKOT tog ludila jedino resenje
Mozda ja sam ne mogu da razumem svrhu bojkota. Razumem da su svi ogorceni sa svim sta se desava ali sta posle bojkota sta ce se time dobiti?
 
Moram da priznam da je budzati natprosecno inteligentan covek sve je isplanirao do najmanjih detalja i nista mu nije promaklo ali nije razmisljao kao ZUTI KOJI SU KRENULI DA CERUPAJU KAO DA JE OSTALO JOS DVA DANA ZIVOTA a bilo je mnogo ajkula a mala barica pa su se fukse podelili u mnogo malih demokratskih partija jer su svi zeleli da vladaju i da cerupaju a sada ne IMA SAMO JEDAN KOJI VODI A OVI OSTALI KOLIKO IM ON DA I covek ne razmislja kao da je zadnji dan zivota ili zadnji mandat ON RAZMISLJA KAKO DA VLADA DOZIVOTNO I VLADACE DOZIVOTNO a sve drzi pod kontrolom i sve politicare i opoziciju i mafiju i penzionere covek suvereno vlada ALI NJEMU JE SVAKI DAN DOBAR MARKETING i nista ne prepusta slucaju danonocno prica o svojim uspesima i svom pozrtvovanju i to je to vidim na ovom forumu KOMUNISTI i TITO nisu valjali pa SOCIJALISTI nisu valjali pa su zatim ZUTI satrli i vratili u 17 vek i na kraju je dosao bata VULE a narod je iscrpljen nema vise snage razvaljen i psihicki i fizicki i ekonomski i nema vise ni volje ni zelje ni ideje i tu se prica zavrsava. Moj predlog za sve koji bi nesto da menjaju da ako jos uvek imaju neki atom snage a nemaju mnogo godina da uhvate neki let za neke razvijenije drzave jer ovde svetla na dnu tunela skoro nece biti TUNEL JE IZGLEDA ZATRPAN.
 
Nije saznanje dobri moj PEET nego definicija nase realnosti jer vidim iz tvog posta previse maste idealizovanje necega bajkovito razmisljanje krajnje nezrelo COVEK JE UJEDINIO SVE CELNIKE SVIH OPOZICIONIH PARTIJA U ZEMLJI U JEDNU STRANKU i tu nema nepriljatelje na zapadu nema protivnike jer lepo saradjuje sa njima sa mafijom je dobar kvalitetna saradnja,sa penzionerima je vrhunski,sa budzetom lepo saradjuje uz obostranu korist a to dali ce mladi napustati zemlju u jednom pravcu da li je mortalitet na najvisljoj granici dali se povecava broj narkomana, abortusa alkosa ,depresivnih dali tonemo kao nacija i dali je moral nacije na najnizem nivou od vremena od drugog svetskog na ovamo KOGA TO JOS ZABOLE
 
Док ми музицирамо Себастијану, "племена са југа" раде пос'о. Код нас ће ово будаласање бити тема разговора пар дана, па ће престати, а овај памфлет ће остати.


Енглески титл је "хардкодед", што се каже, па коме буде интересантно да погледа, пријатан вам угођај...
 
Nije saznanje dobri moj PEET nego definicija nase realnosti jer vidim iz tvog posta previse maste idealizovanje necega bajkovito razmisljanje krajnje nezrelo COVEK JE UJEDINIO SVE CELNIKE SVIH OPOZICIONIH PARTIJA U ZEMLJI U JEDNU STRANKU i tu nema nepriljatelje na zapadu nema protivnike jer lepo saradjuje sa njima sa mafijom je dobar kvalitetna saradnja,sa penzionerima je vrhunski,sa budzetom lepo saradjuje uz obostranu korist a to dali ce mladi napustati zemlju u jednom pravcu da li je mortalitet na najvisljoj granici dali se povecava broj narkomana, abortusa alkosa ,depresivnih dali tonemo kao nacija i dali je moral nacije na najnizem nivou od vremena od drugog svetskog na ovamo KOGA TO JOS ZABOLE
Mani se gluposti i zapada i podrzavanja i svakakvih gluposti!
Jel dobio izbore? Jel glasala vecina za njega? Jesu li hteli promene? Tacka!
Ne pricaj mi sad kako ima sve u svojim rukama.
Glupi svi da gluplji ne mogu biti kad su dali ovima glas ili mislili da ova opcija moze doneti nesto bolje! Jedino slep moze dva put pasti u istu rupu a i to veoma tesko jer ce voditi racuna i cuvace se te rupe pa makar puzeci isao!
 
Kad ste vec kod izbora ne znam da li je istina da ovi izbori ne bi ni smeli da se odrze?
Kako rekose mandat narodnih poslanika je isteko juce i od danas skupstinu nemamo. Izbori moraju po ustavu da se odrze najkasnije 30 dana pre isteka mandata narodnih poslanika. Takodje moraju da se odrze 45-60 dana od raspisivanja sto takodje nije ispunjeno. Tako mu dodje da su ovi izbori sad protiv ustavni. Ispada da covek kad izadje na glasanje svesno krsi ustav sopstvene zemlje, a za ove zgubidane da ne pricamo, njima je to vec normalno.
 
Kad ste vec kod izbora ne znam da li je istina da ovi izbori ne bi ni smeli da se odrze?
Kako rekose mandat narodnih poslanika je isteko juce i od danas skupstinu nemamo. Izbori moraju po ustavu da se odrze najkasnije 30 dana pre isteka mandata narodnih poslanika. Takodje moraju da se odrze 45-60 dana od raspisivanja sto takodje nije ispunjeno. Tako mu dodje da su ovi izbori sad protiv ustavni. Ispada da covek kad izadje na glasanje svesno krsi ustav sopstvene zemlje, a za ove zgubidane da ne pricamo, njima je to vec normalno.
Bilo bi kršenje ustava kada bi većina stala iza tog stava ali na žalost,većina i pozicije i opozicije ćuti.Nema ko da reaguje.Mi smo ga ljudi,narodski rečeno,na-je-ba-li.
 
Da izadjemo i ponistimo listic nas mrzi i izmisljamo kojekakve razloge, a za 100E nas 6000000 poturilo **greška. Oko 2000000 glasa za ovo zlo, zasto ostalih 4000000 ne nadje zajednicki jezik?
 
Ako se bese ponisti listic na parlamentarnim idu ti glasovi procentualno svim strankama kako je ko osvojio glasove?

Na predsednickim nemaju uticaj sem sto ko vodi mora veci broj glasova da osvoji da bi pobedio u provom krugu.

Ako se dobro secam.
 
Ljudi pa vi uopste ne razumeta nas izborni zakon , jel bio kad ko od vas na nekom izbornom mestu ili odboru.
Prekrizen listic ne znaci nista ,a posebno po ovom novom (izmenjenom) zakonu ,mozes crtati i mede i cvetice listic ce biti uvazen.
Prekrizen listic podize izlaznost i daje legitimitet izbornom cirkusu.
Vucic ce biti na vlasti sve dok ga EU podrzava ,a podrzava ga iz jednog razloga-obecanja-.
Zasto su EU parlamentarci zapenili da se izadje na izbore?
Da bi se dao legitimitet vlasti jos 4 godine, da se ispuni obecano.
Da li bi ista slika parlamenta Srbije bila u ocima Evrope da na izbore izadju sns ,sps, js ,pupss svojih 30-tak posto a ostali da su ostali dosledni prvobitne ideje jos iz gradjanskih setnji?
Ipak bi neko u toj jEvropi stavio prst na celo i pomislio ,ovaj nas pravi ludim a nema podrsku ni u svom narodu.
 
Успут, јесу ли објављене изборне листе? Нема неких опскурних јогинских летача или сличних? Чисто да не мећем "бели листић" у кутијицу...
 
Onda čiste savesti sedim kući.Jedni kažu bolje je da nas što više izađe,drugi kaže,što manje,treći kaže,zaokruži,četvrti,prekriži-kojoj grupi da se pridružim.Najbolje u one neobaveštene.
 
ZA PEET a Legendo moja da si bacio sidro u Americi sad bi imao vilu sa bazenom nekog lamburdzinija isao bi na letovanje u Portoriko i Trinidad i Tobago na masaze a para po raznoraznim racunima do 101 i nazad a ovde bi mogao da se kandidujes za gradonacelnika juzno Banatskog regiona a kad si mi rekao da si 6 puta bio u obecanoj zemlji ja sam zanemeo i da se vratis u ovu camotinju ,razloga nema jedino ,kazem JEDINO a bojlim se da je to istina JEDINO DA NISI BIO ZAVEDEN I POVEROVAO SLEPO U DJINDJICEVE PLANOVE ZA BUDUCNOST SRBIJE a ako je to istina ovo sada jos vise boli jer je vise od pola te stranke koja je zagovarala Evropske ideje preslo sada u naprdnu
 
Otprilike zbog ovog kao video montoya sto je postavio nisam izasao ni na jedne izbore , ili da ne lazem mislim da jesam jednom neznam sta je bilo dali lokalni ilineki referendum stali ali ponistio listic . Ni na sledece necu ako bogda dok se ne pojavi neko ko mi odgovara i ponosan sam na to , a ima nas slicnih kolko oces . Nije to vezano za ljenost , mozda ima i takvih ali vjerujte ima dosta i ovakvih . Bilo je prozivanja ,provokacija kolko hoces cak i poziva na dan glasanja , molila me zena moja jer radi u drzavnoj posti a imala prigovor , ali necu to je moj stav i moje pravo a postujem sta vecina odluci.
 
Svima je kristalno jasno sva ova desavanja i sav cirkus, odnosno vecini sigurno, jer ipak je vecina normalna u ovoj drzavi ali ispostavi se da jedan dobar deo normalnih koji bi mogli nesto promeniti ostaju kuci i bojkotuju.
Dakle nesto ipak je naopakao ili sta reci nenormalno.
Frustraciju i bes razumem ali jos niko da objasni i da kaze sta se dobije time ako se bojkotuje! Sta je cilj bojkota i sta ce se samim tim dobiti?! Pada vlada ako se bojkotuje ili sta vidis u tom cinu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh