Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa Bugarima distanca.Politika nije tako prosta.Ko zeli da razume suštinu politike neka cita Karla Šmita,nemackog teoretičara države i prava.
"Vrhunac politike je prepoznavanje prijatelja i neprijatelja".
”Iluzija je da mali i slabi narodi mogu imati samo prijatelje.Politička podela ne nestaje ako je taj narod odbija,nestaće samo taj narod koji pokušava da pobegne iz sfere političkog".Citirao sam po sećanju.
 
Нисам те критиковао, већ само кажем.
Ја њих ни Б од браће не видим, а кад год су могли ишли су против нас. Далеко од тога да их мрзим као Амере, ал са њима на дистанци.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Kolega kao da sam ja pisao

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Суштина политике је лажи и обећавај што више.
Нисам политичар и не коментаришем као врсни политичар....већ као мали сељак са брдовитог Балкана, гледајући својим неисквареним погледом и скромним знањем......али неки пут срце понесе.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Суштина политике је лажи и обећавај што више.
Нисам политичар и не коментаришем као врсни политичар....већ као мали сељак са брдовитог Балкана, гледајући својим неисквареним погледом и скромним знањем......али неки пут срце понесе.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Razumem to naravno.Medjutim Smit ne govori o toj unutrašnjoj politici,strankama,kampanjama,lažima i obecanjima...
On govori o odnosima izmedju naroda i država.Odnosima izmedju vlada.Kada ne pomazu predizborne faze i kampanje,kada se trazi odluka i kada se trpe posledice.
Kako izbijaju ratovi...Veza izmedju religije i politike...Sta je totalna drzava,totalni rat i totalni neprijatelj....Ustav i ograničenja vlasti...Odnos naroda i vlasti itd.itd.To su pitanja kojima se Šmit bavi.Čitajuci Šmita mozemo videti kako je razmišljao NATO kada nas je napao i da je taj rat vec dosta pre toga bio pripremljen...
Ali sve su to teske teme.Mislim da je bitno da volimo i poštujemo narod kome i sami pripadamo.Da se secamo nasih ljudi i predaka koji su pali za ovu zemlju.Mi seljaci sa Balkana nemamo cega da se stidimo ni pred Englezima,Nemcima,itd.
 
“Obiđite pogranične krajeve pa pitajte za Bugare”
Prostije, izađite pred zadrugu pa se raspitajte kakvi su nam “ovi” izbegli iz HR, BiH, Kosovo. Nakon te ankete shvatićete da je problem u ljudima a ne u naciji.
 
Ljudi pa Bugari su primili nas jezik i običaje kad su ih tu naselili Istočni Romeji.Da smo učili pravu istoriju u školi sad ne bi bilo zabluda. Ovako učimo da smo došli ko zna odakle u 6-7 veku, a Česi uče da su došli sa Dunava iz Balkana u 1 veku? Velike su ovde zablude.Bugari i Grci su narodi iz Male Azije koji su naselili Balkan dok smo mi ovde starosedeoci. Šipci su naseljeni u 14 veku kao stočari na planini Arbanas. Car Dušan ih nije dirao samo im naplacivao travarinu(porez za ispašu koza i ovaca)
Hrvati i Bošnjaci izmišljene nacije jednog te istog Srpskog naroda, za Crnogorce(Milogorce ne treba trošiti reči).
Šta tu nije jasno. Hrvate bi trebalo pravilno zvati Srbi katolici, a muslimane Srbi muslimani.
Može da se ljuti ko hoće, al tako je.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ljudi pa Bugari su primili nas jezik i običaje kad su ih tu naselili Istočni Romeji.Da smo učili pravu istoriju u školi sad ne bi bilo zabluda. Ovako učimo da smo došli ko zna odakle u 6-7 veku, a Česi uče da su došli sa Dunava iz Balkana u 1 veku? Velike su ovde zablude.Bugari i Grci su narodi iz Male Azije koji su naselili Balkan dok smo mi ovde starosedeoci. Šipci su naseljeni u 14 veku kao stočari na planini Arbanas. Car Dušan ih nije dirao samo im naplacivao travarinu(porez za ispašu koza i ovaca)
Hrvati i Bošnjaci izmišljene nacije jednog te istog Srpskog naroda, za Crnogorce(Milogorce ne treba trošiti reči).
Šta tu nije jasno. Hrvate bi trebalo pravilno zvati Srbi katolici, a muslimane Srbi muslimani.
Može da se ljuti ko hoće, al tako je.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
E brate svaka rec ti je na mestu .
 
Prvo da bi se razgovaralo o drugim narodima mora da se pogleda u svoje dvoriste i da se prizna koliko je ovde bilo bratoubilackih ratova sto izmedju nas samih tokom raznih ratova ili obracuni mafija ili obracuni medju komunistima ili razne podele to je bezbroj likvidacija a sto se tice kresanja kroz istoriju to se nezna koje koga jasio tako da ima istorije koja nije u knjigama a odigrala se.Jedini narod koji opstaje na ovim prostorima su Romi oni ne filozofiraju mnogo njima nista ne smeta da bi radili reprodukciju stancuju a nemaju depresivna stanja dok su sve ostale nacije na brodu koji tone i to ne polako tone ovo ko Titanik KO TO VIDI A MNOGI I NE ZELE DA VIDE citam ovde bog ce da nagradi te ima da vaskrsnemo pa naravno EVO JUTROS STIGLA DELEGACIJA IZ PAKISTANA,SIRIJE,AVGANISTANA,DZIBUTIJA Deliblato i Kovin bejase neke barikadice jutros zorom ali brzo je to rascisceno a i kako ne bi bilo jer od Beograda na vodi,pa PKBa ,pa raznih tajkuna,magnata pa i Seika iz Dubaia koji su ZAVATILI OGROMNE POSEDE NARAVNO KUPILIU LJUDI POSTENO VIDI SE DA JE VASKRSNUCE U NAJAVI a kada se prodaju rudnici,livade,sume,fabrike i sve sto moze i sto nemoze da se proda dedovine deonice pa kada se na svu tu bedu narod ubunari u ZELENASKE KREDITE onda pocinje razmisljanje DALI JE KRIV BUGARIN ILI HRVAT ILI BUNJEVAC Bugari su ljudi prva liga letovao sam tamo mnogo puta i svercovao milion tura i zabavljao se sa Bulgarkama i nikada nisam primetio nikakvu ni mrznju ni hladnocu narod kao i svaki drugi mene vise zabrinjava EKIPA KOJA NAS VOZI U PAKAO IZUZETNO NESTRUCNO ,KRIMINALNO bunareci nas sve dublje i dublje po svetskim bankama sireci zarazu na sve strane ali to sto nas vodi najgori sljam i sto nas je vodio i drugi sljam i bagra pre njih TO NIJE RAZLOG DA NE VOLIM OVE PROSTORE NASU HRANU,MUZIKU,LJUDE,DRUZENJA ,PRIRODU uzivajte u momentu ovo je teska i komplikovana tema i niko ne zna sta je i gde je prava istina i treba se truditi da se ne obraca paznja na druge jer niko nije kriv od njih sto nam je dvoriste puno fekalija .I to sto je 90 tih bila propaganda da smo nebeski narod koji je tada iako razvaljen prstao od samopouzdanja i vere da kada sve prodje nailaze bolji dani i svi su bili optimisti tada a sada optimizma nema zavladao je pesimizam ,depresija totalni krah nacije a sto se tice morala,postenja,karaktera PRVI COVEK DRZAVE CE OBJASNITI NACIJI DA MORAJU BITI PONIZENI,ZGAZENI,UBIJENI U POJAM BEZ IKAKVE ZELJE U NOVU BUDUCNOST SA STRAHOM BEZ ZELJE I ADRENALINA I DA TAKO ZGAZENI MORAJU PONAVLJAM MORAJU DA MU APLAUDIRAJU I ZAHVALJUJU I TO STOJECI postavice dusevni bolesnik a vec je postavio NOVE STANDARDE i ovo sada nije mentalitet koji krasi ovaj narod a budzati jase u divljem galopu on je vec odavno van kontrole pomahnitao_Ovaj virus odgovara samo Rodzeru Federeru i nasem Aci jer kada bude polagao racune jednog dana za bankrote,bunarenja i raznih transakcija vadice se na virus kao sto su se zuti vadili na svetsku ekonomsku krizu
 
Ljudi pa Bugari su primili nas jezik i običaje kad su ih tu naselili Istočni Romeji.Da smo učili pravu istoriju u školi sad ne bi bilo zabluda. Ovako učimo da smo došli ko zna odakle u 6-7 veku, a Česi uče da su došli sa Dunava iz Balkana u 1 veku? Velike su ovde zablude.Bugari i Grci su narodi iz Male Azije koji su naselili Balkan dok smo mi ovde starosedeoci. Šipci su naseljeni u 14 veku kao stočari na planini Arbanas. Car Dušan ih nije dirao samo im naplacivao travarinu(porez za ispašu koza i ovaca)
Hrvati i Bošnjaci izmišljene nacije jednog te istog Srpskog naroda, za Crnogorce(Milogorce ne treba trošiti reči).
Šta tu nije jasno. Hrvate bi trebalo pravilno zvati Srbi katolici, a muslimane Srbi muslimani.
Može da se ljuti ko hoće, al tako je.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Kanda si ti Šešeljev kadar, aaa ? 😉 8-)
 
Naprotiv ja sam totalno apolitičan.
Šešelja na mogu smisliti.
Ja sam samo napisao istinu, a drugi sto lazu sebe svaki dan kad se pogledaju u ogledalu to je njihov problem.
Nema tu zle namere, da se tako učilo ne bi bilo ni ratova, ovako brat na brata kao na najvećeg neprijatelja.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Vera je čudo šta može učiniti ljudima.
 
Malo se šalim... (y)
Nema mi ništa gore nego kad neko pita:
Šta si po nacionalnosti ?
Uvek odgovorim: INDIJANAC !!!!!
Ljude delim na LJUDE, LJUDINE i SMRADOVE, ovi treći od mene zaslužuju samo porugu, i diskvalifikaciju iz moga okruženja...
Poštujem što neko uživa da se predstavlja ovako ili onako, mrzim kad neki doskorašnji i dojučerašnji svojataju, ALI DUBOKO SAM UVJEREN kako do sranja na ovim prostorima ne bi bilo, niti došlo da je TITO išao do kraja, i ukinuo nacionalnosti i vjeru, i svi bi bili JUGOSLOVENI !!!!
IMALO JE POTENCIJALA ZA TO !!!
Kao što oni iz prekomorskih dominiona sebe smatraju FRANCUZIMA, a samo govore FRANCUSKI !!!!
 
Bugare su svi prepoznali kao uljeze, a nisam na njih mislio jer se kolega u zagradi ogradio sto se njih tice. Grci su braca uljezi na koje niko ne obraca paznju. Zato su i uljezi. Sa njima smo muke mucili od kako smo se sreli, a zadnjih godina se namecu kao braca i to na verskoj osnovi.
 
Moze jedan vic, kad vec pricamo o istoriji. Dosla cerka kod oca i kaze tata, hocu da izadjem sa jednim deckom na pice. Pita otac odakle je, kaze iz Hrvatske, Hrvat je. Tu ocu nije bilo bas pravo, kaze ona bas je lep. Lep je, jer je do juce bio Srbin i potekao od nas. Moze cerko, ali pod jednim uslovom, ti biras mesto on vreme. Ona pristane i pita gde da ga vodim? Kaze na grob bilo kog njihovog kralja.
 
Srbi smo hvala bogu, ali nismo svi isti. Objasnite mi kako to da da su nam zadnjih godina sve neki Srbi van Srbije krojili kapu? Sloba Srbin Crnogorskog porekla, Dindjic Bosanskog, Tadic takodje, Seselj, Draskovic Hercegovci. Otac Vucica takodje Hercegovac.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh