Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZA PEETa Posto vidim da iz istorije nisi bio bas briljantan a ja moram da podsetim i tebe i sve Evropejce DA NAS JE RUS OSLOBODIO U DRUGOM SVETSKOM RATU IZ KANDDZI ZLA znaci da nije bilo Rusa mi bi od 45 na ovamo bili Nemacka kolonija i mi i cela Evropa a platili su to sa 25 miliona mrtvih znaci nisu morali da oslobode Evropu ALI OSLOBODILI SU a ova AMERICKA FUKARA JE SVE VREME DRUGOG SVETSKOM POMAGALA BOMBARDOVANJEM RAZNIH ZEMALJA PA I NAS i veca su stradanja bila tada 44 godine nego u bombardovanju 41 a sta je bilo 99 godine ti isti GOVNARI SU NAS OZRACILI i unakaradili za vek i vekova da se raspadamo a ti njih volis i ti i ovaj psihopata od predsednika koji je finansirao narodnim parama fondaciju Klinton.Sada ces mi ti reci da je Rus voleo seks i alkohol a da su Germani bili Becka skola.Ko vas je trovao i sa cim da volite Ameriku i njenog predsednika debila Trampa lose vas je ucio a I ovaj nas sibicar sto svakom svetskom zvanicniku vice BRATE MOJ i njegova vlada koja je javno finansirala prljavu kampanju bagre Klinton pa AMERI SU VAM UNEREDILI ZEMLJU I DOVELI DO OVOG STANJA I ONI I EVROPSKA UNIJA nego ovog naseg boli sto je izvrsavao i ispunjavao sve instrukcije a oni ga nipodastavaju da neslucenih razmera UMIVANJE LEDENOM VODOM POTHITNO I DA SE POKAJES STO SI BIO GRESAN ALI POTHITNOOO
 
Opet se menja teza. Momo je pokrenuo neko pitanje povodom pomoci od strane Amera ili cak nekih drugih drzava dok cenjena "vasa" braca se sakrila u misijoj rupi kao i uvek.
Drugo, velicanje putka na svakom vasem koraku bez ikakvog povoda i sa nikakvim razlogom dok on nas ne kara ni za 2%.
Kazes da su ljudi zadovoljni zivotom generalno a tvrdis da na samo 10 km od grada je tesko tim ljudima ali zamisli imaju prodavnicu😂! Pa sad, vidi sta si time hteo reci!
Posle raspada SSSR-a postao ubrzo milijarder i monopolista koji milom i silom drzi sve konce u svojim rukama sa jos par ljudi slicni njemu a vidite Isusa u njemu.
Da nije zalosno bilo bi smesno!
U SAD-u sam bio u 6 navrata po par meseci do sad od 2002 na ovamo i mogu ti reci da kako god im je, ili mislite da im je, standard i zadovoljstvo gradjana je takav da onih 10 m do cilja od onih 100 m rusi nikad nece ni sustici ni dostici!
Ako budes imao prilike putuj i preko bare pa cemo onda imati vise o cemu da pricamo. ;)🍻
necu dase raspravljam pises da si bio u USA 6 puta ...ok sigurno znas kako zive a dal si bio u rusiji ili belorusiji ?dal znas kako oni zive i dali si pricao sa nekim od njih tamo...?po meni razmisljanja jednog i drugog naroda je kao nebo i zemlja,,tako i nacin zivota i shvatanje zadovoljstva..i ostalih stvari koje su potrebne za zivot...a da vole svog vodu vole ga vise nego oni preko bare svog......a da ima ju sta imaju nemaju standard ko usa al su zadovoljni,,,pisem iz iskustva kako jednog tako i drugog obicnog naroda politika me ne zanima
 
Jel ima srednjeg prsta u ovim emotikonima? Napadas u zadnje vreme a ne vidim razlog! Opusti se!
Пишеш неистине и пласираш лажи за тако нешто ћу увек реаговати.Немам ништа против тебе и твојих ставова, воли америку колико хоћеш али немој писати оно што не знаш.
 
Da se umesam u raspravu o "Rusiji i Americi".
Evo pogleda velikog F.M. Dostojevskog,mozda i najgenijalnijeg pisca covecanstva. O Srbima,Rusima,Evropi (Zapadu)
Dnevnik pisca,Dostojevski:
"Srbija je [1876] izašla na bojno polje uzdajući se u svoje moći ali, razume se, ona zna da samo Rusija može da je sačuva od propasti u slučaju velike nevolje – ona zna da će joj Rusija svojim ogromnim uticajem pomoći, u slučaju uspeha, da sačuva maksimum dobitka. (Dnevnik pisca 1876, str. 206)
Oslobođeni i zahvalni Sloveni bi, prirodno, trebalo da prigrle Englesku kao svoju spasiteljku i osloboditeljku, i ona bi im tada „otvorila oči što se tiče Rusije“: „Evo“, rekli bi tada, „to je vaš ljuti neprijatelj, ona je, pod izgovorom da brine o vama, jednako sanjala kako da vas proguta i kako da vas liši vaše neminovne i slavne političke budućnosti“. (Dnevnik pisca 1876, str. 286)
No, ipak, glavni razlog te njihove surevnjive mržnje prema njemu [generalu Černjajevu] bio je, u to nema sumnje, onaj o kojem sam već bio u prilici da govorim, dakle ono predubeđenje veoma velikog broja Srba da, ako Sloveni i budu oslobođeni uz pomoć Rusa, to će biti samo korist po Rusiju – Rusija će njih osvojiti i lišiti one „toliko slavne i nesumnjive političke budućnosti“. (Dnevnik pisca 1876, str. 331)
Postoje dve Srbije – Srbija viših krugova, nestrpljiva i bez iskustva, koja još nije živela pravim životom i koja još nije pokazala svoju akciju, ali koja već strasno mašta o budućnosti, ona već ima svoje partije i zna za intrige koje ponekad dobijaju takve razmere (zbog svog pomanjkanja iskustva) kakve ne možemo sreti ni u nacijama koje su mnogo starije, već i kudikamo samostalnije nego što je Srbija. Ali, uporedo sa tom „gornjom“ Srbijom, koja tako žuri da živi životom političke nacije, postoji i ona narodna Srbija koja jedino Ruse smatra svojim izbaviocima, svojom braćom, ona ruskog cara gleda kao svoje sunce, ona voli Ruse i veruje im. (Dnevnik pisca 1876, str. 331)
Da, to je večna nesloga među Slovenima! Oni sve to čuvaju u svojim predanjima, sve to prenose svojim pesmama, i bez Rusije kao velikog centra koji ih može ujediniti – ne može biti sloge među Slovenima, bez Rusije se Sloveni ne mogu održati, nestaće s lica zemlje potpuno – bez obzira šta o tome mislili predstavnici srpske inteligencije ili nekakvi tamo civilizovani i evropeizirani Česi… Ima u njih previše sanjara. Gotovo svi su oni sanjari. (Dnevnik pisca 1877-1881, str. 45)
Ja bih tim visokoobrazovanim Srbima, koji su ovog leta gledali s toliko nepoverenja na Ruse, ukazao, na primer, na pesmu A.S. Puškina – “Pesma o Crnom Đorđu”, ili na onu “Boj pod Zenicom velikom”… A kad bi Srbi pročitali te “pesme”, oni bi konačno shvatili šta mi mislimo o njihovoj slobodi, da li mi poštujemo i radujemo se njihovoj slobodi ili ne – shvatili bi da li mi želimo da ih zgrabimo pod vlast ili ne, da li želimo da im uzmemo slobodu ili ne. (Dnevnik pisca 1877-1881, str. 46-47)
Međutim, i sada se mogu sigurno znati dve stvari: 1) slovenska plemena čitavog Balkanskog poluostrva će se brzo – možda i ne tako brzo- ipak osloboditi turskog jarma i počeće da žive novim slobodnim i može biti i nezavisnim životom i 2) … Da, upravo ovo drugo je ono što će se obavezno desiti i o čemu sam ja odavno želeo da kažem svoje mišljenje. To “drugo” se, po mom najdubljem uverenju, sastoji u tome što Rusija neće imati, i nikada nije ni imala, takve neprijatelje, zavidljivce, klevetnike i otvorene hulitelje nego što će biti ta slovenska plemena kada ih Rusija bude oslobodila i kada Evropa bude priznala da su oslobođena! (Dnevnik pisca 1877-1881, str. 363)
Oni će svoj novi život nakon oslobođenja započeti tako – to ponavljam – što će izdejstvovati garancije i pokroviteljstvo za svoju slobodu od Evrope, od Engleske ili od Nemačke, pa ako u savezu država bude i Rusija oni će sve to činiti upravo da se zaštite od Rusije. Oni će započeti obavezno tako što će sebe ubediti da ne duguju Rusiji nikakvu zahvalnost nego, naprotiv, da su se jedva nekako spasli od ruskog vlastoljublja – oni će tvrditi da su se spasili zahvaljujući intervenciji evropskog koncerna država… (Dnevnik pisca 1877-1881, str. 364)"


Srbija i nije tako rusofilska kako se to na prvi pogled cini.Srbi su izdali Ruse vec 1948,a 1945 je ogroman broj Rusa (Sovjeta) poginuo za oslobodjenje.1914 Rusija je (car Nikolaj II) napravila katastrofalnu gresku zbog Srbije.Mozda je Staljin prilicno brutalno ali efikasno tu gresku kasnije preinacio u prednost Rusije,ali je to kostalo milione zivota Rusa.Takodje,Staljinovi naslednici su prokockali imperiju.
Srbija je Rusiji cesto kamen o vratu.Rusija ima svoje probleme i u tim problemima joj Srbija ne moze pomoci.Rusi to cesce razumeju nego Srbi.Moskva je naucila na tezak nacin da nicijim suzama ne veruje i zato kada se Srbi preterano zaklinju u bratsku ljubav prema Rusima,Moskva zna da Srbija ocekuje mnogo toga od Rusije,sto Rusija ne moze dati Srbiji.Zbog toga je Putin onako hladno izbegao da govori u Beogradu kada ga je Vucic navlacio na "tanak led".
Sto se tice SAD sve je davno receno npr. "saveznicka bombardovanja 1944".Koriscenje uranijumske municije 1999 je pokazalo sta misle o ljudima sa Balkana.Inace,danas je tri puta veci procenat obolelih kosovskih Albanaca od karcinoma nego pre 1999.I u ostatku Srbije je dosta povecan broj obolelih od maligniteta.
 
I opet promena teze i ode sve u drugom pravcu!
Pogresno ste shvatili. Ne volim ja Amere neki od vas zaslepljujuci volite ruse i tu je razlika velika.
Ja sam se samo nadovezao na to kako su rep uvukli u guzu oko neke pomoci dok Kinezi svaka im cast daju sve od sebe a i neke druge drzave.
Drugo, pitanja o ruskom standardu, zivotu i mnogo drugog pored Americkog mislim da normalnim i kolko tolko razumnim ljudima je to jasno bez ikakve dileme.
 
Da se okanemo mi Rusa i Amera, da malo vidimo sta ce biti sa nama mislim na poljoprivrednike. Sta ocekivati? Drzava obecava pomoc tj prodaju brasna u vise okolnih drzava. Bimal konkretno trazi pomoc tj dozvolu da im se izveze dal suncokret ili polupreradjeno ulje, soja takodje. Dal ce ispraznjeni magacini znaciti dobru cenu za nas ili cemo biti socijalna druzina koja ce se zrtvovati za ostale?
 
Pravi Rusofil vozi Ladu, koristi Ruski TV Junost, veš mašinu ne znam koju npr Ei Niš, mobilni telefon Utok :D Takav kad se pojavi, skinuću mu kapu.
Režimski mediji vidim danas javljaju da je stigao i drugi avion pomoći iz Kine, a niko ne javlja koliko je plaćena pomoć. Juče AV pomenu i Deltu da je dala pare da se nabave medicinska sredstva. Danas saopštenje vlade da je vlada platila maske svojim parama i da će vlada raspodeliti maske po Srbiji i odrediti cenu.
Ne znam, nisam pametan. Mnogo informacija.
 
Ja sam se samo nadovezao na to kako su rep uvukli u guzu oko neke pomoci dok Kinezi svaka im cast daju sve od sebe a i neke druge drzave.
Pa ti svaki drugi post bi neku pomoc, izgleda si kao ona zena nek on mene tuce, al dobar je. Tako i pomoc od Amerike,EU,Kine...kamo lepe srece da imamo nasu privredu bar na niovu samodovoljnosti, a ne da kao slepci cekamo tudju pomoc.
 
E vidiš kako poimaš stvari. Dileme ima. Ti koje druge s dilemom nazivaš rusofilima a nisam primjetio da ti drugi tebe nazivaju usrofilom. Voli koga hoćeš u toplini svoga doma. Ne razumijem potrebu da se u svaka situacija iskoristi za vrijeđanje Kine i Rusije. Momo nije vjerovao da Kinezi grade bolnicu za 10 dana iako je imao link live. Ne vjeruje čovjek svojim očima. Kako da mu ja vjerujem?
Neko tko je bio u Moskvi , Sank Peterburgu i dr. šta može misliti o tome. Drugo je ako je išo dalje. Sve ima svoje specifičnosti. Vi uspoređujete najgore od jednog s najboljim od drugog. Licemjerje. Zašto niste spomenuli Kubansku brigadu, Rusku brigadu, Kinesku brigadu u Italiji. Ali ne , vi pišete da su podvili rep a hvalite ove stoljetne lopove koji i sad kradu. Pročitajte objašnjenje Teherana zašto su odbili US pomoć.
A najbolje bi bilo da ne morate ništa čitati, jer to traži razumjevanje, ali nemojte više ni pisati, trovati. I tako dalj, i tako dalje. Ali uzalud.
PS.
Ovi što su bili u A gradovima pa su vidjeli nadzemni život , jesu li svjesni da skoro u istoj mjeri postoji i podzemni (kanalizacija, tuneli, napuštene tvornice, jedan Detroit sada. Fema Camps.
 
I opet promena teze i ode sve u drugom pravcu!
Pogresno ste shvatili. Ne volim ja Amere neki od vas zaslepljujuci volite ruse i tu je razlika velika.
Ja sam se samo nadovezao na to kako su rep uvukli u guzu oko neke pomoci dok Kinezi svaka im cast daju sve od sebe a i neke druge drzave.
Drugo, pitanja o ruskom standardu, zivotu i mnogo drugog pored Americkog mislim da normalnim i kolko tolko razumnim ljudima je to jasno bez ikakve dileme.
Da se okanemo mi Rusa i Amera, da malo vidimo sta ce biti sa nama mislim na poljoprivrednike. Sta ocekivati? Drzava obecava pomoc tj prodaju brasna u vise okolnih drzava. Bimal konkretno trazi pomoc tj dozvolu da im se izveze dal suncokret ili polupreradjeno ulje, soja takodje. Dal ce ispraznjeni magacini znaciti dobru cenu za nas ili cemo biti socijalna druzina koja ce se zrtvovati za ostale?
Pa da li stvarno uzimate za ozbiljno Vucica i njegove izjave u vezi pomoci Kine?A gde je interes Kine u projektu "Pojas i put"?Do kada cemo traziti staratelja koji ce nam "pomagati"?Znaci Putin je trebao da digne Rusiju na noge zbog 300 obolelih gradjana Srbije?
Da li verujete da Vucic zaista ista zna o poljoprivredi i brasnu,kada najavljuje izvoz?Pa ko mu je trazio brasno?Sve drzave imaju robne rezerve,nije Srbija izuzetak.Taj covek uvek misli na izbore,i jedino sto pasionirano cita su izvestaji o raspolozenju javnog mnjenja.
Mislite svojom glavom.Ako svet ide u recesiju,sta mislite sta to znaci?
 
Čini mi se da neko pomenu Kubance? Sećam se da su i oni nadmašili svetsku medicinu pa za inat amerima napravili vakcinu protiv karcinoma pluća. Kubancofili lobirali i uspeli kod Tomislava Nikolića. Sećam se da su njihovi lekari došli kod nas, doneli vakcine, vakcinisali dobrovoljce i ...?
Tada je Šešelj jedini bio u pravu.
 
Pa da li stvarno uzimate za ozbiljno Vucica i njegove izjave u vezi pomoci Kine?A gde je interes Kine u projektu "Pojas i put"?Do kada cemo traziti staratelja koji ce nam "pomagati"?Znaci Putin je trebao da digne Rusiju na noge zbog 300 obolelih gradjana Srbije?
Da li verujete da Vucic zaista ista zna o poljoprivredi i brasnu,kada najavljuje izvoz?Pa ko mu je trazio brasno?Sve drzave imaju robne rezerve,nije Srbija izuzetak.Taj covek uvek misli na izbore,i jedino sto pasionirano cita su izvestaji o raspolozenju javnog mnjenja.
Mislite svojom glavom.Ako svet ide u recesiju,sta mislite sta to znaci?
Imaju svi robne rezerve, ali niko ne zna koliko ce ovo trajati. Bolje na vreme da se obezbede Sta se dogadja sa kompletnom hemijom i semenom koji su potrebni za predstojecu setvu? Sto je uslo u zemlju uslo je. Za sve nece biti.
 
Imaju svi robne rezerve, ali niko ne zna koliko ce ovo trajati. Bolje na vreme da se obezbede Sta se dogadja sa kompletnom hemijom i semenom koji su potrebni za predstojecu setvu? Sto je uslo u zemlju uslo je. Za sve nece biti.
A zasto je Srbija zavisna od stranog semena i hemije?Nije seme i hemija ''svemirski program".
Ne brinite uci ce dovoljno semena i hemije.To su proizvodi sa visokom dodatom vrednoscu i svi ce se truditi da sto vise izvezu u druge zemlje,istovremeno ce pokusavati da zastite sebe od uvoza iz drugih zemalja.Jednostavno gledace da sto manje novca ode napolje,a sto vise da udje spolja i da zaposle sto vise svoje privrede ukljucujuci i poljoprivredu.Znaci,Nemci,Francuzi,Rusi,SAD...ce zasejati i psenice i pokusace da je izvezu.Medjutim cenu psenice u svetu moze pogurati to sto je sada kasno da se seju ozime sorte.Jos ako zetva ne bude dobra,svi ce pokusati da se snabdeju.Ipak,to cemo znati tek u avgustu.Za sada niko nece trcati pred rudu,pa ne bi trebala ni Srbija.
Ako cena psenice bude dobra,treba poljoprivrednicima dati taj kolac,jer mi se cini da sa kukuruzom i nece biti sjajno.To je samo moje misljenje i nemojte to uzimati kao savet sta sejati ili ne!
Sami procenjujte situaciju.
 
Inace,i nama sa malinom izgleda da nece cvetati ruze.Kada je bilo novca,drugi su skidali kajmak,a proizvodjacu surutka.Sada ce svu tezinu krize pokusati da prebace na proizvodjaca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh