Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nekako najvise poverenja imam u FAG!
Uvek rado uzmem kad mogu da biram.
NTN druga opcija i poslednja.
Uzimao za kamion skoro, trgovac me ubedio da stavim TIMKEN.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Najčešće kod ležaja i nema biranja jer ih radi samo jedna od ovih firmi koje ste navodili osim kod ležaja standardnih koji imaju veliku zastupljenost . Isto tako lično nevolim uopšte kad se kod raznih mašina (auta,traktora,kamiona,priključka i slično) uopšte naziva "ležaj" . To nije ležaj nego rezervni dio i ima svoj kataloški broj . Kad se nešto naziva ležaj i traži kao takav , npr preko dimenzija , često dolazi do zabuna . To je dio kao i svaki drugi , a ne ležaj , ima svoj broj u katalogu i od toga se polazi .
 
Koliko sam ja cuo timken je dobar izbor, i kad god kupujem lezaj gledam da to bude timken. Izbegavam radnje poljo delova nego kupujem tamo gde se samo lezajevi prodaju.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Kako ćeš kupiti u radnjama za ležaje ako nema ? Načešće ležaj nije u standardu nego je rezerveni dio . Jedino na mašinama male privrede , i npr domaćim i ruskim traktorima i slično , na zapadnim i većim proizvodjačima uglavnom nema običnih ležaja nego je rezervni dio.
 
Za te specijalne ne bih znao mislio sam da je prica o lezajevima generalno, moja greška, moja mehanizacija je na zalost sva domaca. Pa ako nemam katalog i ako je lezaj u iole celom stanju odnesem kod coveka koji prodaje samo lezajeve pa onda on pronadje.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Samo kažem . Znam iz iskustva kako ljudi često pogriješe kod nabavke dijela-ležaja . Uzmu neku dimenziju ili pročitaju broj sa košuljice a to nije dovoljno . Nekad nije dovoljno čak ni broj sa obe košuljice a kamoli samo jedne . To će biti sve češće kako dolaze te "zapadne" mašine . Jako rijetko kod njih se ne koriste standardni ležaji jer im se to ne isplati to im poskupljuje proizvodnju . Kod malih proizvodjača je druga priča.
 
Npr sve ležajeve za klasov kombajn sam uzimao u Bačkoj palanci YU PROMET odlična radnja imaju ležajeve remenje segere
Gazde kraljevi ČIKA MIJAT I MILOŠ uvek pozvoniš otvore, od 06_22h
nema laži ni prevare bar 3_4 opcije od socijale do super kvaliteta!!
Sve može od nosi platićeš do popusta za keš itd itd
Dešavalo mi se da uzmem 5 kaiševa pa koji ne odgovara vratim!!
Godišnje uzmem baš mnogo!! Nemam zamerki
Njihov zet radi creva razvodnike i prateći materijal za hidrauliku i pneumatiku
N-prom MARKO JAGODIĆ ista priča danju noću nedeljom sve može
To su firme sa kojima naj više volim da saradjujem!!!!!
To su male porodične firme koje će uvek poslovati!!!!! To je budućnost, uvek dostupni i uslužni!!!
Godišnje od te dve firme odnesem robe 700 000 do 1000 000 dinara
Npr što se tiče gvoždjara i sličnih radnji u palanci ima 2 dobre za šrafovsku robu, u jednoj ima i nešto alata isl
CENE UBIJAJU!!!!
Nisu uvek dostupni!!
To nam fali!!!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
A najvise me nervira kad zovem a on ugasio tel. Ne znam sta bih radio od muke!
Pa mame ti ga nezadovoljne, k'o da ja radim nedeljom sto volim.


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Po meni posao se gradi kvalitetom usluge!!!
Ako je čovek spreman da izadje u susret on će raditi!!!
Prava stvar je kad je nekome radnja u kući shvatam ja da on nema svoj mir, ali što reče jedan čika Pero:" Naj veća je muka kad te sirotinjski kurax napravi pa se cela veka patiš i boriš"!!
Ko tako radi taj i radi!!!!!
I meni nekad bude pun kur telefona idi tamo idi vamo ali živim od toga!!!
A gledam komšiju čovek dr vet med i njega njakaju a doktorirao!!!!!!!
A seoski brica neće da radi nedeljom, isključivo radi dvokratno, uvek kuka žali se sav negativan takav valjda rodjen, rasterao mušterije i šta sad????
Lako je oterati mušteriju ajde novu dovedi??
Oterao bi ih i ja nekad vrlo rado ali šta posle??
Ja mu rekao nije ovo SSSR i drzavna berbernica pa da njakaš mušterije? On se naljutio skoro ga pitam kako biznis kaže nikako
A npr kad neko otvori novu radnju odem kod njega treba pomoći čoveku, takva mi navika i skoro me neki debelo razočarao što pere auta!!!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
To se nigde u svetu nije ni radilo sem kod nas.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Probao sam sa kiroprakticarima i slaba vajda. Namesti prsljen i jedan nezgodan pokret i ispadne ponovo. Probao bih sa nekim doktorom sportske medicine ili tako nesto. Cuo sam da ima u Boru neki doktor koji je cenjen,pa ako ima nekog iz Bora neka se javi.
 
Nadjoh klince što su mi letos zapalili slamu, sutra kod advokata na pregovore

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh