Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ajde onda da rastumačimo jednu situaciju.
Član Cipu 84 je u pitanju,mama ima zemlje i plaća PiO,tata ima zemlju i ne plaća PiO. Tata je bio autoprevoznik do 2006 i tada je prestao da se bavi time i skinuo se sa PiO, pre neku godinu je hteo da se prijavi na PiO i nije mogao tj mogao je ali trebao je da uplati sve zaostalo od 2006 na osnovu poljoprivrede kada je prestao da bude osiguranik po osnovu autoprevoza.Zato što po zakonu je on obavezan da plaća jel ima porez na prihod od zemlje.E sad niko ga nije automatski ubacio ali je on morao da se sam prijavi pošto ima zemlju ali zašto onda mora uplatiti unazad kad nije bio osiguran.
Zato ja mislim da je pogrešno definisati kao nosioca jednog člana a ovim drugima koji imaju zemlju visi dug ako nisu plažali a imaju zemlju.
Nemoj novu diskusiju shvatiti kao nateznje ko je u pravu jednostavno je bitno utvrditi tačnu definiciju ko mora a ko ne mora da plaća.
Naveo sam u prvom postu da je ministarstvo predložilo za takve slučajeve da će otpisati dug ali će i vlasnici morati da se odreknu penzije.
Šta će biti konkretno sa njegovim slučajem gde ima uplaćeno po drugom osnovu ostaje da se vidi???
A jel bio tata prijavljen kao clan domacinstva kod mame?
 
Услов да неко плаћа пио је земља у власништву,сваки члан газдинства који у свом власништву има земљу плаћаће пио осим ако није у регуларном радном односу.
 
Мени нико није могао да тачно и сигурно одг у пореској.....на питање дали носилац газдинства који нема земље у власништву мора по аутоматизму да плаћа пио једни кажу мора једни не мора,луда кућа бар код нас у Инђији....
 
Mog druga otac je ostao bez posla,propala firma i tako on se nije vise zaposljavao I kad je napunio godine za penziju u penzijskom mu nadju taj staz iz firmi ali mu I uvale da je od tad bio duzan da placa preko poljoprivrede penziono a niti je dobijao bilo kakve opomene niti resenja niti je ikad bilo sta uplacivao preko poljoprivrede i oni mu preracunali za taj dug za godine koje je trebao da uplati od kad je ostao bez posla do odlaska u penziju sto je bilo oko 10god I to su mu odbijali od penzije narednih 15 god,a nije imao zemlje na svoje ime vec se sve vodilo na njegovu zenu I ona je uplacivala penziono

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ovako nesto će izgleda čekati i mog oca, od 97.god.propala firma, više se nije zapošljava, ali nije nikad bio prijavljen preko polj.

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka
 
Meni stiglo sada resenje iz Ministarstva finansija, da mi je odobrena subvencija u vrednosti 5200rsd po Ha. Koliko se secam to je isplaceno u Aprilu. Sta je sada ovo?
1a7ea27652e3203f52573bb305136c07.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod nas ima primera da čovek ima gazdinstvo, nema zemlje na sebi nego je uzeo u arendu, a pri tom je i zaposlen u firmi i tamo mu uplaćuju pio i zdr....

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ako preneseš zemlju na ženu, da bi prestao sa plaćaš PIO moraš i sa se razvedeš.
Ako preneseš na punoletnu decu onda možeš da potpišeš izjavu da samo živiš kod njih ali ne i da ste u zajedničkom domaćinstvu. Sa decom može tako a za ženu bi morao sudski razvod braka. Provereno.
 
Meni stiglo sada resenje iz Ministarstva finansija, da mi je odobrena subvencija u vrednosti 5200rsd po Ha. Koliko se secam to je isplaceno u Aprilu. Sta je sada ovo?
1a7ea27652e3203f52573bb305136c07.jpg
Nije 5200 nego 4000.Od sledeče će biti oko 5000
Što se PIO-a preko poljoprivrede tiče.Mnogi su pre mućkali,prebacivali na žene,tetke strine i sad nema nazad što je i bio cilj ondašnje vlasti tj.dugoročne politike u poljoprivredi.Vremenom se smanjuju subvencije a PIO povećava.Tako da će mnogi vratiti sve ono što su dobili i još pride.Ja nisam prebacivao ni na ženu ni na decu.Bio sam u radnom odnosu a sada sam penzioner i nemam ništa sa PIO preko poljoprivrede.Ostade mi u džep oko 170000 koliko bih morao izdvajati da sam na bilo koga prebacio (tu odmah upada i zdravstveno).Ovako je supruga zdravstveno osigurana preko mene a deca preko biroa,Onda sam bio budala za mnoge članove ovog foruma.
Luka.znači ne zatvaraš firmu a zemlju prebaciš na tebe i to je to.
Samo da napomenem-porez na zemlju plaćam a navodnjavanje,šipak.
 
Ne treba mesati toliko, otvoreno poljoprivredno gazdinstvo sa clanom domacinstva. Clan domacinstva je svaka osoba koja zivi u tom domacinstvo na odredjenoj adresi.
Drugo, u svakom domacinstvu gde postoji vlasnistvo zemlje, JEDNA osoba mora biti prijavljena na PIO.
Tako da ako osoba iz tog domacinstva koja je uplatila 15 god u PIO fondu je stekla uslove za poljoprivrednu penziju a jos nema godina (65) za odlazak u penziju, MOZE izaci iz sistema ukoliko se prijavljuje DRUGA osoba iz njegovog domacinstva, iako nema zemlje u posedu.
Tog dana kad ta druga osoba zeli da se prijavi za PiO a potom dosadasnji clan domacinstva se skida, gledace se dali poseduje zemlje u vlasnistvu buduci PIO obveznik.
Ukoliko je ima bice zaduzen od te godine od kad je ima pa do datuma prijave.
Dakle moze se skidati svaki clan domacinstva koji je ispunio 15 godina staza u slucaju da ulazi druga osoba u sistem placanja.
Bitno je da jedna osoba bude prijavljena.
 
Misliš odvodnjavanje,ali bojim se da ćeš morati to platiti,kad tad.Onda ti ide kamata na odvodnjavanje ako ga ne plaćaš.
Šta da plaćam kada nemam kanala.I najlošiji advokat to može oboriti na suduViše od polovine parcela nemaju ni k od kanala.Sreća pa su sada pdvojili porez od odvodnjavanja pa je situacija drugačija.Zato su porez uvećali 10 puta jer su znali da većina neće plaćati odvodnjavanje.
 
A šta ako osoba koja je bila u radnom odnosu ima jedno jutro zemlje? I kad je taj radni odnos prestao jer se firma raspala, jel trebala ta osoba sa jednim jutrom da plaća PIO? Gde je tu logika, kako iz jednog jutra platiti PIO?
 
Meni stiglo sada resenje iz Ministarstva finansija, da mi je odobrena subvencija u vrednosti 5200rsd po Ha. Koliko se secam to je isplaceno u Aprilu. Sta je sada ovo?

Мени исто стигло данас да су исплатили субвенцију 5200ха као и за осигурање а за ово друго нису ни динар један дали.
 
Poslednja izmena:
Ako imaš preko 60 god ne moraš plaćati i ne uvode te u pio,ima tu jedan u selu i ja pitao ,samo tih 60 treba uzeti u zadršku jer nisam 100% siguran da je 60 i +.I da on ima preko 20 god staža u firmi.
 
Ne treba mesati toliko, otvoreno poljoprivredno gazdinstvo sa clanom domacinstva. Clan domacinstva je svaka osoba koja zivi u tom domacinstvo na odredjenoj adresi.
Drugo, u svakom domacinstvu gde postoji vlasnistvo zemlje, JEDNA osoba mora biti prijavljena na PIO.
Tako da ako osoba iz tog domacinstva koja je uplatila 15 god u PIO fondu je stekla uslove za poljoprivrednu penziju a jos nema godina (65) za odlazak u penziju, MOZE izaci iz sistema ukoliko se prijavljuje DRUGA osoba iz njegovog domacinstva, iako nema zemlje u posedu.
Tog dana kad ta druga osoba zeli da se prijavi za PiO a potom dosadasnji clan domacinstva se skida, gledace se dali poseduje zemlje u vlasnistvu buduci PIO obveznik.
Ukoliko je ima bice zaduzen od te godine od kad je ima pa do datuma prijave.
Dakle moze se skidati svaki clan domacinstva koji je ispunio 15 godina staza u slucaju da ulazi druga osoba u sistem placanja.
Bitno je da jedna osoba bude prijavljena.
E kad bi bilo tako jednostavno bilo bi super,ni Hudini ne može nekog da izvuče iz tog kruga
 
A šta ako osoba koja je bila u radnom odnosu ima jedno jutro zemlje? I kad je taj radni odnos prestao jer se firma raspala, jel trebala ta osoba sa jednim jutrom da plaća PIO? Gde je tu logika, kako iz jednog jutra platiti PIO?
Ja sam napisao primer kako je prošao čovek nije imao ni jedan ar na sebe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh