Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve to planski radjeno preko sestrinskih firmi,tako i kod nas firma imala zatvoren krug pa propala

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Gde god nađeš zgodnu njivu a ti je zapali,
a ona je blagorodna pa će da nagradi,
dobro je sažeži pa na bauštelu beži...

EH-q__AWwAMytIP
 
 
Da propadaju samo zanati,nego propadaju i sela. Koliko kuća u ovom našem kraju će u narednih 10-15 godina (neke i pre) da se zatvori,pa to je strašno. A mnoga sela su još i u goroj situaciji.
 
Neće kuće na selu još da se zatvore. Ima plana ima nade :)
Juče sam gledao na TV-u plan readmisije u Niš. Odvojili su za početak 150k€ da otkupe 30 kompletnih domaćinstva koja su napuštena i podele ih romima. Prikazaše porodicu sa 6deteta i rupom na kući od blata. Prvi su na listi onih koji će da dobiju šansu da postanu domaćini.
EU je odvojila 30M€ za taj posao.
Palma je pre neku godinu tako kupio kuću za neke rome i iselio ih iz grada. Spratna kuća, novogradnja, sad liči na ....
 
Zavisi, kod mene 4-5 domacinstava radi kao sto su pre 30 domacinstava radili...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

Kod mene je još veći napredak. Sada 7-8 domaćinstva rade ono što su radila 250. Divno zvuči kada se kaže, a u stvari sada 7-8 domaćinstva žive od imovine od koje je živelo 250dimaćinstva i hranilo preko 1000glava. Živele su i tri prodavnice, kafana i zemljoradnicka zadruga.
No sada nas ima oko 550, mislim. Neki su prodali imovinu, neki rentaju po max 100€/ha. Živi se, preživljava od penzije. Zaposlenih ima malo jer je prosek starosti 45god pa nema ko ni da radi. Prodavnica ostala jedna veličine trafike a kafana i ZZ se urušile.
Bilo je podmlađivanja nacije. Najveći podmladak smo dobili u povlačenju ‘99. Žalosno ali tako. Sada čekamo readmisiju da se održimo još malo. Sledeća šansa su nam migranti.
 
Kod mene je još veći napredak. Sada 7-8 domaćinstva rade ono što su radila 250. Divno zvuči kada se kaže, a u stvari sada 7-8 domaćinstva žive od imovine od koje je živelo 250dimaćinstva i hranilo preko 1000glava. Živele su i tri prodavnice, kafana i zemljoradnicka zadruga.
No sada nas ima oko 550, mislim. Neki su prodali imovinu, neki rentaju po max 100€/ha. Živi se, preživljava od penzije. Zaposlenih ima malo jer je prosek starosti 45god pa nema ko ni da radi. Prodavnica ostala jedna veličine trafike a kafana i ZZ se urušile.
Bilo je podmlađivanja nacije. Najveći podmladak smo dobili u povlačenju ‘99. Žalosno ali tako. Sada čekamo readmisiju da se održimo još malo. Sledeća šansa su nam migranti.
Pa lepse bilo da se motaju kablovi, prvo do Rekovca, a kad prodjes Levac zaboravis na sve 😁 Tamo oko 60ih svinje pocele da smrde.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh