Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uf,i ja sam imao problem veliki sa pacovima...rešen je sa kombinacijom otrova,rasterivača za glodare i puštenim kerama non stop...i naravno sve gomile cigala,crepa nepotrebnog gvožđa sve da se pobaca da nemaju gde da se zavlače....
 
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=10&dd=10&nav_id=1602003

Pažljivo pročitati tekst!
Srbija na neki način ulazi u sastav Velike Albanije,a sve se radi pod pažljivim vođstvom Turske.
Mislim da je Vučić talentovano glup rukovodilac.Uzalud je dolazio Orban da mu ukaže na neke stvari.Ljudi ovde još nisu svesni šta se sprema,a kada se osveste biće kasno.Sta su Turci može se videti upravo danas kada su im Kurdi došli na red.Koliko juče istrebili su preko 2 miliona Jermena i drugih hrišćana i nikada nisu priznali genocid za razliku od Nemaca.A Hitler je govorio spremajući "konačno rešenje"-"Ko još pita u svetu šta se dogodilo sa Jermenima?'
 
Budala. Kaze da ce se smanjiti broj nezaposlenih a u stvari mogao bi se povecati ako krenu da traze posao albanci makedonci i kosovari jer


A inace zanimljivo je pogledati koliko je puta prirodni prirastaj Turske veci nego Srbije .
 
Poštari ubacuju u sanduče sa računima ali samo po selima. Više stvarno nema ko da ide u šumu po drva. I drvokradice otišle

439aa21b834cca0bad959d1291bd6ccb.jpg
 
Da nema neko stari toplink za prodaju, treba da je ispravan ali pohaban da se jako lako okrece.?
 
Mozes, ali je upitno koliko je tacno. Ja sam jednu parcelu izmerio dobro, drugu parcelu na kojoj imam kamen na granici sa komsijom nije se poklapalo.
 
Propala fabrika od 7000 ljudi.....
 
Ufff... Pre neki dan kupim seme pšenice Talas. To je seme nekadašnjeg PKB-a,a kad sam sad na dzaku video da piše Aldahra,muka me neka uhvatila. Da se razumemo,nemam ništa protiv te Aldahre,ljudi imaju pare,kupuju,ulažu pametno,a nama ništa ne valja,pa prodajemo. Katastrofa...
Ali,što bi Rajko (Tanasije Uzunović) u seriji "Rodjak sa sela" rekao kad ga pitaju:
-Deda,kako je?
A on:
-Dobro je,biće gore...
E,tako će i sa nama biti.
 
Pa to je najisplativije u biznisu, prodati ime i firmu kad najvise vrede.To je i Miskovic radio.Napravis ime i trziste i onda prodas.Samo sto kod nas to kasni 30 godina.
 
Ta fabrika je morala propasti , propala je još 80ih jer nije bila u koraku sa vremenom. Nije taj sistem prvo bio konkurentan u tadašnjem svijetu , još više od toga loš i nemotivisan menadžement , neodgovorni i nemotivisani radnici i kradja .
 
Ta fabrika je morala propasti , propala je još 80ih jer nije bila u koraku sa vremenom. Nije taj sistem prvo bio konkurentan u tadašnjem svijetu , još više od toga loš i nemotivisan menadžement , neodgovorni i nemotivisani radnici i kradja .
Ako proizvod ima trziste , samim tim i profit, najmanje je bitan taj korak sa konkurencijom
U Srbiji se danas nista ozbiljno ne prizvodi, nema ozbiljne industrije... a to nije sigurno zbog stepena tehnologije jer imali bi bar fabriku akumulatora
Pa kad sam predsednik kaze da deo teritorije drzave nije nas a koji je duzan ustavom da brani ona o cemu drugom pricati
Sta je za njih PKB, IMT, IMR, RTB Ror itd.
 
Trzište nije jednako profit. Ako je prodajna cena tvog proizvoda ispod tvoje proizvodne cene onda je bolje da ne proizvodiš.
Nekom drugom pak se možda isplati i on će proizvoditi.
Sve te fabrike su imale višak radnika čije su plate pojele sav profit. Da su na vreme otpustili višak mozda bi i nesto bilo od njih. Da su nešto uradili sačuvali bi možda pola, ovako su uništili sve. Nisu uradili ništa posto je otpuštanje bilo politicki nepopularno, a najdalje dugoročno planiranje prosečnog političara su sledeci izbori, i ni dana više.
A sve te fabrike su imale višak radnika i samim tim nisu bile profitabilne jer su previse
Da se razumemo nije problem bio samo u višku radnika, bilo je tu jos mnogo svašta. Jedan pre svega nedomaćinski odnos. Rasipništvo na sve strane.

A što se tiče PKBa to je trebalo rasturiti i prodati u delovima, prednost dati domaćim poljoprivrednicima. Ostvarena cena 4700e/ha - smešno. Pa cena zemlje je veća od toga i u Šumadiji, a o Vojvodini da ne pričamo. Domaći poljoprivrednici bi sigurno platili više.
Muka mi je od zamlaćivanja kako je PKB "od strateškog značaja". Čista demagogija velikih brojeva. Eto to je sve na jednom mestu pa zvuči kao da je bitno. U odnosu na poljoprivredna gazdinstva PKB je kap u moru.
 
To je prica za malu decu da je PKB imao vece rashode nego prihode, tako su oni koji su ga unistili pricali narodu.Nije PKB proizvodio cincilatore vec hranu i sirovine za dalju proizvodnju iste.Dakle gotovo nemoguce da propadne, al kad se namerno unistava to je druga stvar.Prvo pustis buvu da vise trosi nego sto zaradi, onda namerno guras strane proizvode za debelu proviziju i na sva usta pljujes domace, a hvalis strano i eto ga PKB ne valja, al zato Monsanto, nema bolje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh