Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svi udaraju po penzionerima koji glasaju za vladajuću stranku a ima nas dosta koji smo za to što žele naša deca.Veruj mi da su veći problem oni srednjih godina koji misle da boljih nema i boje se promena.Niti sam ikada glasao za Miloševića niti za Vučića a u poslednje vreme ni ne izlazim na izbore.
 
Samo da dodam da sam ipak za sistem da svima preko 50 godina treba zabraniti izlazak na glasanje.Verujte mi da bi u tom slučaju svaka vlast dobro razmišljala kako da vlada.Imaš ti penzionera sa dobrim penzijama,naftaši... i njima je dobro.Imaš penzionera koji su dugo u penziji i njima je dobro jer su im s godinama narasle penzije.Ja sa 34 godine staža i 80% invalidnosti imam manje od 28000 i to sa povećanjem zadnjim i sa učešćem u ratu 6 meseci-to sam zaboravio.
 
Zašto bi glasao kad imaš lažni sistem demokratije. Kad je ijedan poslanik došao u neku opštinu i pitao ljude šta ih tišti, pa posle se iz sve snage založio za to u skupštini. Slepi poslušnici stranaka, zarad plate i zaposlenja svojih ukućana glasaju ko zombiji za zakone koji su protiv svog naroda. Na vlasti ucenjeni ljudi kojekakvim aferama.Na TV-u nesme da se čuje drugo mišljenje. Afere se guraju pod tepih, i o njima ne sme da se prica.Oni koji su protiv sistema su skrajnuti u ćošak i ne mogu prismrditi kanalima sa nacionalnom frekvencijom. Frik na vlasti koji besomučno laže, a zadužio nas na 28 milijardi dolara, pa se pitamo kakve nam namete uvodi i zašto nema para za subvencije ko u ostalim državama.Za pdv firmama dužan 2 milijarde dolara koje ne prikazuje u završnim izveštajima. Totalno ludilo u državi.Zakoni o hladnjačama, izvoznicima polj.proizvoda koji idu na ruku malom broju ljudi koji se besomučno bogate na račun poštenog naroda koji bi hteo samo da može živeti od svog rada, ali ne može jel grcamo u dugovima koji se gomilaju. Uzimaju se krediti za vraćanje prethodnih kredita i predstavljaju kao uspeh, jel tobože dobili smo ga po povoljnijim uslovima itd, itd. Ovoj državi treba jedan Bankrot proglasiti i raskinuti sve veze sa MMF I SVETSKOM BANKOM i krenuti ispočetka. Sve zakone prilagoditi građanima i domaćoj privredi, stimulisati dijasporu da ulaže i povratiti poverenje u nju samu.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Evo nabrzinu jedna zanimljivost ustvari stvar za razmišljanje . Pokušaću što kraće , dakle ovde u BiH skoro je bilo neko testiranje kod djece u osnovnoj školi , viši razredi i mislim u srednjoj. Testiranje je neke Evropske organizacije i sprovedeno je u monogim Ev državama .Nešto kao funkcionalno razumijevanje i opšte znanje . Inače BH klinci su imali katastrofalne rezultate , i ubrojeni u grupu polu pismenih (a stalno se tumači da nam je obrazovanje na visokom nivou ?)
Ajde to je jedna tema , ali mi je zapalo za uho , najzanimljiviji odgovor na neko od poslednjih pitanja za učenike , a glasilo je otprilike jednostavno : "Jeste li srećni i zadovoljni ?"
Dakle u BiH je oko 90% odgovorilo da , a npr u zemljama Sj. i zapadne Evrope oko 30% učenika je odgovorilo da .

Ima dosta pouka iz ovog odgovora , meni je jako zanimljiv ?
Kad to budu culi Nemci ima da navale u bosnu kao ovi azilanti kod njih

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kaže meni jedan penzioner da je 5% extra povišica, švajcarci nemaju više a da je ostao Đilas, ukinuo bi penziju.
Šta reći, živimo u državi gde poljoprivrednik subvencionisan sa nekoliko miliona € sadi konoplju na 4ha, ima blinkere i značku. Ne zna šta je sejao a zna da zasad dogreva kaloriferima da bi dobio veći procenat THC.
Svaka biljka vredi preko 1K€. Eskobar bi mu zavideo. Koliko li ih još ima kod nas a da nisu imali nesreću da nalete na Eliota?
 
Da je Srbija pravna drzava celo rukovodstvo drzave bi trebalo da lezi u zatvoru a ne samo oni nego i ovi zuti sto su bili na vlasti i to je sve ista fukara a posto je tesko iznedriti novog coveka na politickoj sceni a u politiku ulazi uglavnom najgori olos trebalo bi radi buducnosti Srbije pustiti ovaj sljam da vade oci jedni drugima i to bi bilo NAJBOLJE ZA STABILIZACIJU REGIONA,JER AKO SE UCVRSTI KAO OKTOPOD OVAJ PSIHO A UCVRSTIO SE I NE NAMERAVA DA IDE NIGDE TO JE TOTALNA DESTABILIZACIJA REGIONA LJUDI BEZE NAPUSTAJU RODNU GRUDU DRZAVA TONE U SVIM SVERAMA A NAJVISE PO STRANIM BANKAMA rezultati vladavine su osim ogromnog prezaduzenja NAJVECA NAPLATA POREZA U ISTORIJI SRBIJE TO JE PLJACKA VEC ISCRPLJENOG NARODA KOJI JE U NEVIDJENIM BUNARIMA i sektasko ubedjivanje naroda kako smo na pravom putu na putu istine.Mislmi da bi najbolje bilo za Srbiju da povade oci jedni drugima na izborima i da se vladajuca fukara razbije u 10 malih partija kao nekad zuti ALI TO CE ICI TESKO JER JE VUCIC ZAPADNI POSLUSNIK A UJEDINIO JE VESTO SVE KRIMOSE IZ MALIH PARTIJA U JEDNU VELIKU izvrsava naredjenja sa zapada a i premijerka je poslata iz Amerike a ona je po mom misljenjenju glavni i odgovorni urednik i siguran sam cak i kada bi Vucic pao ONA BI OSTALA DA PREDE JOS DUGO DUGO VREMENA
 
Pa sad su penzioneri one generacije koje su i sjebale ovu zemlju.Titovi piniri i Slobini glasaci.
Nisi u pravu. Penzioneri su uvek bili glasaci vlasti bilo Slobine, TAdiceve ili sadasnje jer im se ona naj lakse dodvori. Sto se tice Titovih pionira istina je bio sam to 70 i neke i bio bi srecan da se to vreme vrati. Mogao si da zivis od 10ha zemlje, radnici sa dve plate gradili kuce, kupovali automobile isli na odmor. Zdravstvo bilo besplatno, srecno se odlazilo u JNA iz nje izlazili ljudi. Gde, kad i zasto je sve otislo u pm mislim da za svog zivota necu saznati.
 
Dosta sada ima penzionera kao ja i koji su morali silom prilika otići u penziju i to sve baš zahvaljujući dobrom i zdravom životu.Ali verujte da ovi na vlasti sada ne mogu da se okače o naš klin ma koliko se trudili.Kada bi povećao penziju za jedno 100% možda bi se malo razmišljao a sa ovih 5 posto neka obrišu ono...Volim sve što vole mladi-tako i glasam :ppozdrav:
 
Kaže meni jedan penzioner da je 5% extra povišica, švajcarci nemaju više a da je ostao Đilas, ukinuo bi penziju.
Šta reći, živimo u državi gde poljoprivrednik subvencionisan sa nekoliko miliona € sadi konoplju na 4ha, ima blinkere i značku. Ne zna šta je sejao a zna da zasad dogreva kaloriferima da bi dobio veći procenat THC.
Svaka biljka vredi preko 1K€. Eskobar bi mu zavideo. Koliko li ih još ima kod nas a da nisu imali nesreću da nalete na Eliota?
Ti kaloliferi i dalje greju. To je steta da se sad istarupira.
 
Gde se tarupira?
Pitaj nekog običnog policajca neka ti kaže šta se radi sa sirovim konopljom...
 
Jesmo, zajedno smo živeli. Jedina razlika je u matičnom broju a toga nema na saobraćajnoj. Inače što se tiče ostavina mislim da samo loši ljudi dozvole da odu na onaj svet a da za sobom ostave problem deobe... to se rešava (makar kod mene u familiji) dosta ranije, npr deda je dosta kupio i steko za života a da nebi greškom traktora nebi ni bilo ostavine, isto tako i otac imao je solidno nasledstvo i lepo je steko u životu a u katastru go ko pištolj... na vreme dao mojoj sestri šta je mislio a ostalo meni. Nevidim razlog zašto ljudi dočekaju duboku starost i nesrede deobne odnose nego ostavljaju potomcima razlog za svađu i mržnju...
Jedan je u selu napisao ja podelim kako ocu, pa nek mrze mrtvog tatu, a medjusobno nek se vole.
 
Ljudi, sta najbrze izaziva koroziju na metalu, , mislim sta je najagresivnije? urea, sona kiselina, nesto trece?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh