Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I sta sam ja kontra napisao??nikoga niram ubedjivao,nicim,samo sam napisao da odustamjem od prodaje.i to je to
a ti marko ne vrfjaj da ne pojedes.govna.jer ja tebe ne vredjam.a sad sam i zazalio sto sam pokurao da ti nadjem drugi strug,jer sam hteo da budem koliko toliko fer,mad nisi zasluzio.a da znas da strug nije nikava skropocija,kao sto pises.
357kowx.jpg
[/IMG]
 
Искрено :"ПРОПАО СИ К'О ЖЕТОН"
У очима многих форумаша!
Жао ми Марка, прошао сам тако више пута.
Знам да те није брига за мишљење нас обичних смртника, јер да јесте неби то урадио!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
I zbog takve jedne trgovine dobih ja krivicnu prijavu i 24 m uslovno, ostao samo Luka bez LOVAC osle tandzare i platio sam 280 000d i nije mi zao
ODI GA JEBI!!!! LAKSE DUSI BILO!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
"majstore" iz Padine
Da je Marko ćutao, bilo bi sve OK zar ne?
Zato sam insistirao da se ovo rasčivija, jer sam BIO UBEĐEN da si ti MAJSTORČINA, a ono....
Zamalo da se zajebem....
 
Zato lepo predugovor i tad zaista postoji kapara (koja je inace jedino tako pravnovaljana).Ovo sto je kod nas kolokvijalno usvojeno kao kapra to jednostavno nije.Zakon ga ne smatra ni kao avans.
 
E zabole me ona stvar za vase misljenje,ko me zna,zna ko ne njegov problem...a da budete svi cisti,bez govana,slobodno obrisite moj profil.a samo bi hteo da vidim koji je od vas za forum dao bar 5 deo kao ja,i nisam zahtevao da se ipisuje.mislim na ove sto me najvise napadaju...ajde postenjacine!
 
Još jedan (u nizu) Lisnik-a, nezamenljivih "majstora"...
Nisi ti ni prvi ni poslednji koji je koristio ovaj Forum za ličnu promociju ! ! !
I trgovinu koja mu se "obila o glavu"...

Nisam ja nikakva poštenjačina, ali što kaže Marko, zajebo sam se više puta u trgovini, na svoju štetu...
I mirno spavam, OSIM KAD NE SANJAM K R A V E !!!
Ako se dogovorimo TAKO, ima da bude TAKO, ili NIKAKO...,
A ima da bude i moj potpis...
 
Zato lepo predugovor i tad zaista postoji kapara (koja je inace jedino tako pravnovaljana).Ovo sto je kod nas kolokvijalno usvojeno kao kapra to jednostavno nije.Zakon ga ne smatra ni kao avans.
Mi kad smo kupivali plac sa antenskim stubom lik je iso na rec ali smo mi bili za papir... za sve vas jedna vazna informacija u vezi ugivora. KADA PRAVITE UGOVOR PRIMER NA 1000€ EVRA OBAVEZNO U UGOVORU STAVITE DA AKO SE RASKIDA KUPOPRODAJNI UGOVOR DRUGA STRANA MORA DA ISPLATI NEKU SUMU KOJA PREMASUJE CENU SAMOG PREDMETA TJ OBJEKTA KOJI SE PRODAJE....Tako osigurate da nece da raskine ugovor i proda to drugom...Na kraju se i desiilo da je doso drugi covek i ponudio mu 20% vise od nas ali nije mogo da se predomisli. Ako neko nece ugovor nema trgovine- kraj Normalno ovo je za neke vece cifre...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Govana nemam pukao sam 400e kapare prosle nedelje zvao sam prodavca i rekao ALAL NEK TI JE OD SRCA cekao me covek 3 meseca takva je i bila pogodba, zima se razvukla, pokrali mi vocnjak, pukla mi voda u kuci, kupio ovna francuza, nisam dobio subvenciju za ovce, imam pare ali ako mu dam GOLISAV SAM KO PISTOLJ ovako ode 400e kapare za kemper jbga, sta da radim koliki je jorgan toliko noge pruzi nesmem ostati GO , triskovi su uvek ne planski,
Prodavac bese covek i rece dodji po pola kapare, znam te i zvao si pre roka da ALALIS. I tako i bilo ako je ne proda kupicu je opet jbg takva mi sudbina, niko mi nije kriv sto me sirotinjski k..ac napravio! Idemo napred idemo dalje!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja da vam dam jedan primer iz susednog sela cisto da vidite sta znaci REC. Ne kapara ili ugovor vec REC.
Ima mozda i 15 godina kako je to bilo. Opklade se dvojica nesto i jedan jer nije imao para kaze da daje kravu ako izgubi opkladu. Covek je imao samo tu jednu kravu i ziveo od nje, nesto zemlje i neke dnevnice koju negde uhvati. Zivela je cela njegova porodica, odnosno prezivljavala. On izgubi opkladu i ovaj dodje i izvede mu jedinu kravu iz stale. Zena i deca gledaju, gleda i on covek, nije sve jedno, ali rec je rec. On je ostao bez "leba", ali budala nije vec je ispao covek. Mogo je da kaze da se ne vazi, da nema ugovora, da nije overon u sudu, ali dao COVEK REC.
 
E zato cenim SHIPTARE dok smo trgovali stokom kad kaze REKAO JE!!
AMIN!!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
E,a da ti ja sad napisem da dosta puta sam ja bio u kontra situaciji od ove,i znam kako je.izjeban sam bio i za mnogo vece pare,i za nekoliko meseci rada...i nikom nista.ovo mi se desilo sad,nenamerno,jednostavno na brzinu...i nisam imao vremena da okrenem neke trgovce.,..sad me napadate.i to svi koje ne znam licno..al me cudi sto me ne napadaju ljudi sa kojima sam samo malko saradjivao,nek oni napisu,kako sam svakog uvrnuo i za koliko...sa ovog foruma ih ima najmanje 100!!!
 
Ljudi su se uvek delili ns ljude i one druge.
Nažalost, ovi drugi su nmogo zastupljeniji.
Mislim da je Marko ipak dobro prošao sto nije poslovao sa takvim..
Mada, neki ovde garantovaše za lika..
 
Ne znam, stvar je između vas dvojice. Meni se čini da jbrtka nisi ispao fer jer kapara se vraća DUPLO, bez obzira na razlog odustajanja. To je neki red...

Vidi, okapario sam kombajn, dao čovjeku novce i kad ih je prebrojao i rekao da je u redu, pitam ga da mi kaže iskreno zašto ga prodaje da znam šta me čeka. Samo je rekao: "Ne mogu naći stol za repicu od 3m nigdje i samo zato, drugo ništa". Majstor koji je bio sa mnom da pregleda kombajn mu rekao za dva takva stola na našem terenu na što je čovjek odgovorio: "Jebiga, da sam znao, ne bih primio kaparu. Ne bih ga uopće prodavao a sad je gotovo". Dakle, još smo tamo bili, kaparu tek što je spremio u džep...

Bilo bi mi drago da se ovo drugarski razrješi jer očito da postoje dvije jako različite priče a žao mi je kad se ovakve stvari iznose tako javno pa svi mi koji gledamo sa strane imamo potrebu komentirati nešto mada se to nas ne tiče.

Jbg, zima je, dosadno...
 
E,a da ti ja sad napisem da dosta puta sam ja bio u kontra situaciji od ove,i znam kako je.izjeban sam bio i za mnogo vece pare,i za nekoliko meseci rada...i nikom nista.ovo mi se desilo sad,nenamerno,jednostavno na brzinu...i nisam imao vremena da okrenem neke trgovce.,..sad me napadate.i to svi koje ne znam licno..al me cudi sto me ne napadaju ljudi sa kojima sam samo malko saradjivao,nek oni napisu,kako sam svakog uvrnuo i za koliko...sa ovog foruma ih ima najmanje 100!!!
Nemoj da me pogresno razumes ne znamo se licno i ne sudim ti ali,ti ljudi sa kojima si saradjivao trebaces im jos u buducnosti zato cute.
 
FUNKCIJE KAPARE

Funkcije kapare su višestruke: ona je znak da je ugovor zaključen, predstavlja sredstvo obezbeđenja ispunjenja ugovora, njome se vrši svojevrstan vid psihološkog pritiska na davaoca kapare da svoju obavezu ispuni kako mu kapara ne bi propala ali i na primaoca kako ne bi vratio dvostruki iznos kapare i može imati i značenje delimičnog ispunjenja ugovorne obaveze. Takođe, ukoliko je uz kaparu ugovoreno pravo da se odustane od ugovora, to pravo će imati svaka ugovornica uz primenu pravila: ukoliko odustane davalac kapare, on je i gubi, a ukoliko odustane primalac kapare, dužan je vratiti je u dvostrukom iznosu. Na taj način kapara ima i funkciju odustanice, te se, donekle, može smatrati i ličnim sredstvom obezbeđenja.

Izvor: Paragraf
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh