Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je opasna zivotinja na koju mi u Vojvodini nismo navikli!
U Bosni sam gledao kako konj krepava od ujeda zmije uopste nije bezazleno, kad si ti momci iz Bosne dosli kod mene I kupili se na DUNAVCU a ja rukom hvatao zmije oni se preplasili nemogu da veruju da nisu otrovne

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Sarka kao i sve otrovnice ima kopljastu glavu, odnosno kao vrh koplja. Smuk ne.
Nisam znao da ih miris mesavine iritira. Pre neku godinu spremam drva i taman da sednem da odmorim kad ona pored mene smugnu u rupu. A nema taj dan vise ni odmora, a ni rada kad sve na zmije posle mislim.

Sledeci put ponesi neku staru krpu zapali je i resio si se zmija,zmije beze od dima.
 
Opet kazem, cuvajte se!!
Ja ni jednoj ne verujem, za mene su sve otrovne!

Isti sam. Živim pored rijeke i ima ih uvijek, pogotovo na susjednim placevima koji se ne održavaju i koji su zarasli u razno šiblje. Predlagali su mi razne savjete, pokušavao sam i to sa sumporim, morkama, imao i jednu prejaku mačku koja ih je samo tako tamanila, ali je jedini pravi lijek da je sve čisto i da se nemaju gdje zavući. Šupe gdje držim drva maksimalno zatvorene, ostali objekti isto. Košenje na desetak dana da ih grabljivci vide, a sve što se ukloni i nije upotrebljivo za ogrev ili kompost se pali čim se malo prosuši.

Za svaki slučaj u svakoj šupi i garaži pored vrata čeka vojno ašovče. Kad je vidim bude "fik i gotovo". :osmeh:
 
Isti sam. Živim pored rijeke i ima ih uvijek, pogotovo na susjednim placevima koji se ne održavaju i koji su zarasli u razno šiblje. Predlagali su mi razne savjete, pokušavao sam i to sa sumporim, morkama, imao i jednu prejaku mačku koja ih je samo tako tamanila, ali je jedini pravi lijek da je sve čisto i da se nemaju gdje zavući. Šupe gdje držim drva maksimalno zatvorene, ostali objekti isto. Košenje na desetak dana da ih grabljivci vide, a sve što se ukloni i nije upotrebljivo za ogrev ili kompost se pali čim se malo prosuši.

Za svaki slučaj u svakoj šupi i garaži pored vrata čeka vojno ašovče. Kad je vidim bude "fik i gotovo". :osmeh:
Isto sve. Morke mi pokupila lisica, inace odlicno obavljaju svoj posao! Moracu opet da ih nabavim.
A cuo sam da postoje neke spravice, kao ona svetla sto se postavljaju po dvoristima, preko dana se pune suncevom energijom a preko noci sijaju.. ali proizvodi kao neke vibracije koje mi ne mozemo da osetimo a gmizavcima smetaju... ne znam koliko je tacno.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Te lampe su sarena laza stavljali mi ispred ulaza jer ima dosta dece,kad ono zelembac se baskari ispod nje :osmeh:

Stara fora sa krpom je proverena i to sam video u jednom majdanu gde sve vrvi od zmija i ostalih gmizavaca.Lepo uolae krpu da lagano tinja i gamad se razbezi,ja pred svaku sezonu ispred ulaza zapalin i rasteram,isto radim i kod kuce i na vikedinci i kad odem na pecanje lepo ostavim da tinja i nema ni zmija ni konaraca :osmeh:

Mene je u tom majdanu ujela sarka za nogavicu al nekom pukom srecom sam imao farmerke pa mi nije nista bilo i tu me je spasila luda sreca da sam morao u sud da svracam pa nisam bio u bermudama i.
klompama kako sam inace vozio

Nisam ga ni video dok me nije lupio po nozi i skratio mi zivot za par godina :osmeh:

Sad kad se prisetim taj majdan bio za mene gori od ratista tu ni zanokticu nisam raskrvario,a u majdanu jednom zmija i 2 puta strsljen :osmeh: Jednom mi usao u kabinu pa sam seo na njega,drugi put mi usao u duks a okasnio sam pa zahladnelo i kako sam obukao duks on poce da bode ujeo me 2 puta otekao sam bio kao maskota miselina :osmeh:
 


- - - - - - - - - -

Posle jutarnjeg obilaska njiva,nareckao malo,cisto da se ne malaksa,dok vatra ne bude gotova. Svim kolegama koji obelezavaju praznik rada zelim da ga lepo provedu,u krugu porodice i prijatelja. :ppozdrav:
 
Ja sam pre neki dan bio u Bosuti,spremao kamen drugaru iz Lazarevca,trazio mi da mu uradim ogradu sa kamenom,a znase da se ispod kamenja ima tu najvise zmija,bila je jedna i to je bio smuk...
 
Ovo za paljenje krpe nisam znao. Dobro je ako to rasteruje zmije medjutim kad u sumi spremam drva to mi nije od pomoci. De da raspalim krpu pa da ne dao Bog potpalim sumu? To nikako.
 
Ja sam jednom bio potpalio vatru na izletu i pocele su da dolaze smukuje,vatra privlaci zmije za to sto su to hladno krvne zivotinje,njihov otrov je slabiji kad je hladno vreme a kad je vrucina tad otrov najopasniji,smuk nije otrovan to svi znaju,ali sarka i poskog jesu,slepic isto zna da ujede,to nije zmija nego blavor,nekoliko puta sam hvatao slepice rukavicom,nekoliko puta grucnulo rukavicu
 
Ja sam jednom bio potpalio vatru na izletu i pocele su da dolaze smukuje,vatra privlaci zmije za to sto su to hladno krvne zivotinje,njihov otrov je slabiji kad je hladno vreme a kad je vrucina tad otrov najopasniji,smuk nije otrovan to svi znaju,ali sarka i poskog jesu,slepic isto zna da ujede,to nije zmija nego blavor,nekoliko puta sam hvatao slepice rukavicom,nekoliko puta grucnulo rukavicu

Valjda beze od vatre i dima.Zbog toga se pale krpe,da bi dimile.Verovatno ih je uznemirila vatra pa su pocele da izlaze.
 
Danas kosio trimerom, izlete kamencic i pravo u zadnju soferku na kolima

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ta knjiga je 'prazna'. Nema sadržaja, samo informacije o bibliografskim podacima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh