Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
https://sprzedajemy.pl/agregat-podorywkowy-scierniskowy-gruber-wloclawek-2-e30984-nr52577922
slučajno sam naleteo na ovaj sajt pa reko da okačim jer mi nešto cene male ili je kod nad flah preskup x 2.
Masina mi se svidja i ako sam dobro izracunao kosta oko 131000 din sto uopste nije skupo,mozda je to cena pez poreza ili je subvencionisana ako neko razume sta pise neka prevede .A sto se vise susrecem to jest saznajem o Poljskoj sve mi se vise svidja{predpostavljam da je Poljska zbog zlota}
 
Nailazim na pesacki prelaz,uredno stajemo i ja i auto iz suprotnog smera,prolazi macka,uuuuf,stikla, frizura,velike mindjuse,ma vidi lepa ko oko..gledam ja...al gleda i popa iz onig drugog auta...gleda i sve se smesi...jbg jeste velikipost al aj zabrani ocima da gledaju...
 
Или је повукао црту......

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Popu ne doliči to jedino ako je njegove vjere , ako je iz druge crkve nije mu grijeh .MOžda je ta mačka bila muslimanka , madjarica ili nešto drugo onda se popu opravdava.
 
Nailazim na pesacki prelaz,uredno stajemo i ja i auto iz suprotnog smera,prolazi macka,uuuuf,stikla, frizura,velike mindjuse,ma vidi lepa ko oko..gledam ja...al gleda i popa iz onig drugog auta...gleda i sve se smesi...jbg jeste velikipost al aj zabrani ocima da gledaju...

Možda bi se popa izvrnuo ki onaj što su ga natovarili na prikolicu pored kovčega:haha:
 
Ljudi,negde je neko tražio savet šta posejati u državnu zemlju ili tako nešto slično..... Ne bih sad to pronašao gde je,a niti mi pada na glavu ko je tražio savet,pa da me ubiješ... Ako neko zna gde je pisano o tom,pliiiiiiz neka okači link. Ili u koju temu da se obratim,šta kažu nadležni? Btw uzeo bih nešto državne zemlje na kojoj je kukuruz sejan jedno 5 godina pa bih da čujem mišljenja forumaša šta tu posejati i koju agrotehniku primeniti s obzirom da je na godinu dana. Pretpostavljam da bi najdobro bilo posejati suncokret... Ali evo molim za savet i mišljenje šta i kako uraditi. Hvala!
 
Ljudi,negde je neko tražio savet šta posejati u državnu zemlju ili tako nešto slično..... Ne bih sad to pronašao gde je,a niti mi pada na glavu ko je tražio savet,pa da me ubiješ... Ako neko zna gde je pisano o tom,pliiiiiiz neka okači link. Ili u koju temu da se obratim,šta kažu nadležni? Btw uzeo bih nešto državne zemlje na kojoj je kukuruz sejan jedno 5 godina pa bih da čujem mišljenja forumaša šta tu posejati i koju agrotehniku primeniti s obzirom da je na godinu dana. Pretpostavljam da bi najdobro bilo posejati suncokret... Ali evo molim za savet i mišljenje šta i kako uraditi. Hvala!
Opici soju, svoje seme malo prihrani, jeftina proizvodnja, total posle setve, ako nije uzorano uradis gruberom na 15_20cm ili dobro istanjiras, ona ide I u lose spremljeno nema greske

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam sejao soju 2016 na njivi neoranoj. Samo potanjirali i provukli sejalicu. Bez vestaka. Rodilo 1400kg/kj, a ulog 10.000din/kj.
 
I kod mene ista varijanta bila isto 2016, isto bez veštaka, ali kod mene rod bio 1700 kg/kj...
 
Možda bi soja bila naj,ali za naš teren ipak nije... Pogotovo ne ovaj deo atara. A za kukuruz se slažem u potpunosti! Šta očekivati na državnoj gde je predusev šurnajst puta kuruz.
Bojim se da mi je suncokret jedino rešenje ali ga nikad nisam sejao i nemam blage veze šta i kako. Čitam na netu,ako je prolećno oranje prinos u padu min 15%.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh