Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sova imas na najlon pijaci nedeljom...:ppozdrav:
 
Pitanje pravo u centar. Jednokratne nagrade za olimpijce DA, ali astronomske penzije od 40 godine to je malo preterano za ovu siromasnu drzavu.
 
Naravno da treba da dobijaju penziju.... I naravno da neki tu penziju doniraju u humanitarne svrhe. A kad se nacija veseli i raduje onda su sportisti dobri.... A kad se nacija otrezni od piva onda bi zavideli što je neko uspešan.... Naravno da treba da dobijaju penziju jer predstavljaju državu....
Naravno i da borci treba da dobijaju nadoknadu i neku vrstu penzije ali znate kako je bilo u stara vremena, plen se deli i plen dobijaju pobednici. Kako su borci pobedili u tim prokletim ratovima tako su i dobili plen i tako se i deli....
 
@vuk
Pazi malo sta pises.
Ako ne znas informisi se.
Borci jesu dobili u ratovima,a to sto je posle prodato ili predato na papiru je sasvim druga stvar.
Raspitaj se malo o planu z-4 koji je nudjen Srbima u Hrvatskoj,kojeg su jelte izborili borci,idi na wikipediju pa vidi sta je Republika Srpska,koju su takodje jelte izborili borci,pa cak i na Kosovu nismo izgubili rat iako bi ga verovatno izgubili da je nato sisao dole,al uz njihove ogromne zrtve,mada nam to ne bi bilo od koristi,ali bi borci to izboprili.

Sportistima i nagrade i penzije,prvi sam za,a takozvanim estradnim umetnicima koji za vikend zarade koliko prosecan seljak za celo leto,bruka i sramota u nizu koje sprovodi aktuelna vlast.
 
Naravno da treba da dobijaju penziju.... I naravno da neki tu penziju doniraju u humanitarne svrhe. A kad se nacija veseli i raduje onda su sportisti dobri.... A kad se nacija otrezni od piva onda bi zavideli što je neko uspešan.... Naravno da treba da dobijaju penziju jer predstavljaju državu....
Naravno i da borci treba da dobijaju nadoknadu i neku vrstu penzije ali znate kako je bilo u stara vremena, plen se deli i plen dobijaju pobednici. Kako su borci pobedili u tim prokletim ratovima tako su i dobili plen i tako se i deli....
Ovo mi se ne svidja,npr.Djokovic lep,kulturan,obrazovan,naj bolji jeste ali sta ja tu da se radujem zabole me za za njegovo prvo mesto ,svaka mu cast ali mi jr bitno kad je vec u zizi javnosti njegovo ponasanje i tu svaka cast.
Pa ova plivacica dobi stan i ajd vozdra sport .
Ovo drugo pa da su oko tvoje guzice zujali meci drugacije bi pricao ,pa jos ranjeni pa i njima neka vrsta penzije ,kotizacija jedan metak 10 evrica,1 geler 30 evrica ,ruka manje ,nema ruku nema dzema.
Strasno sta se sve cuti moze,ma kakav smo narod.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pitanje pravo u centar. Jednokratne nagrade za olimpijce DA, ali astronomske penzije od 40 godine to je malo preterano za ovu siromasnu drzavu.
Potpuno se slazem,eto gde idu nase pare,na gluposti.Da imaju penziju to stoj,svako je naravno treba imatii,ali sa 40 godina,i 160k dinara,ma bezi bre,posle zive 101 godinu,a sta su radili ?,nista,odigrali par utakmica,i to za sebe,za pare,zabole njih za drzavu.Takodje zabole i mene za njih,niti pratim sport,niti me zanima jel smo prvi ili poslednji,ova drzava ne zivi od sporta,niti ce ikad ziveti.
 
Heee... zujali su meci ko rojevi pčela itekako.... al se ne hvalim.... za čije babe zdravlje... ne mislim da je to bio najlepši deo života... samo traume....
Ove nove generacije palčića ne treba da imaju uzor u bradatim i pijanim i zabludelim... ni nalik na ponosne srpske ratnike... već da budu poneseni sportistima i njihovim predstavljanjem ove napaćene države. Sportisti da im budu uzor. I taj Đoković je za ovu zemlju uradio mnogo više nego što smo mu dali a nismo mu ništa dali... izabrao je da bude Srbin a mogao je da bude i neki od komšija.... iako ne živi ovde....
Bolje da nam deca žele da budu ko Đoković nego kao ovi likovi iz rijalitija. Bolje rijaliti likovima da damo penziju oni više uveseljavaju narod. Jel to želite!
Naravno da deca i mladi treba da se identifikuju sa sportistima i sa uspešnim poštenim i kulturnim svetom..... ali m ih guramo u rijalitije i pevačke zvezde i teramo da se prostituišu sa novokompovanim maloprivrednim pedofilima.... i tajkunima...
I bolje da nas pamte po Đokoviću nego po razorenim gradovima i masovnim grobnicama..... a posle velikog rata su nas smatrali junacima... ceo svet.
Šta smo tražili to smo i dobili. Srbija je drugi svetski rat izgubila pa je izgubila i teritorije jer smo hteli da budemo komunisti i ko zna šta smo hteli... A devedesetih smo hteli da uzmemo pašnjake na kojima naše ovce nisu pasle. I preko leba pogaču. Narod je tako hteo i borci jer su narod. Sad svi da delimo sudbinu kakvu smo tražili.... Izgubili smo one pašnjake na kojima su bile i naše ovce. Izgubili smo ljudskost, kulturu, moral, plemenitost, saosećajnost... brigu o bližnjem.... ne piše nam se dobro.... UN istraživanja kažu da će nas 2050 biti 4 miliona! Pregaziće nas ko plitak potok. Završićemo u rezervatu ko indijanci. Mislite da će ovi palčići da nas brane... ne oni samo bulje u telefone...
Skoro sam pričao sa jednom Grkinjom koja ima četiri deteta... reče mi da žele da imaju puno dece da bi imali što više stanovništva a da Srbi samo vole sirtaki...

Istina je prva žrtva svakog rata.
 
Poslednja izmena:
Sve je to lepo,ja u vojsci proveo 32 godine,mladost ostavio po terinima i ratištima i nije mi žao .Dovoljno da se setim one "Otadžbina te zove",nije mene u rat zvao ni Milošević,niti bilo ko drugi već otadžbina,plata kasnila i bila nikakva,glava u torbi ali da treba opet bih isto.

Tako je u svakom ratu kad treba da se gine prvo ide redov,pa oficir,pa komanda i na kraju profiteri,a kad se dele zasluge prvo idu profiteri,komanda,oficiri pa tek na kraju redovi.
 
Ja samo ne znam sto toliko glorifikujemo sportiste ? Ne znam ni jednu zemlju da je podigla privredu iz sporta.
Imamo toliko mladih i pametnih djaka koji osvajaju razna priznanja,ali ih nema u medijima,nema za njih novcanih nagrada. Na kraju se hvalimo kako izvozimo "mozgove".
Samo hleba i igara treba izgleda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh