Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne moze ti niko precizno odgovoriti na forumu jer je jako mala sansa da je to neko radio i da je clan foruma. Pozoves upravu carine i objasnis pa ce ti reci sta treba od papira i koja je procedura. Iz mog iskustva najbolje je da nagazujes neku spediciji i za neku novcanu nadokadu ce ti sve oko papira resiti.
 
Samo da napisem jedan pokusaj prevare u vezi prodaje bala lucerke, ne znam odakle je bese zvao lik iz srbije, elem on ima kupca iz bosne, pa da zajedno prodamo neku kolicinu :osmeh:, stim sto bi ja uplatio unapred avans kamiondziji za prevoz, koji bi ionako dosao do mene po bale :haha:.
 
Za poznavaoce da mi kaze ako zna da li je dozvoljeno ba punoj liniji preticati vozilo ili bolo kog drugog ucesnika u saobracaju ako ide sporije od 25 km\h ako je pregledno (pravac ili tako sta)?
 
Sve je dozvoljeno dok te neuhvate . Po tom pitanju su vrlo rigorozni jer vnogo je udesa upravo zbog toga ,i to treba izbegavati uvek bez obzira sta je ispred. Kod nas cesto policija ceka iz Savskog mosta i upravo dosta kazni je zbog obilaska na punoj liniji na mostu bez obzira sta se pretice
 
IMT je proizvodio licencne traktore, nikad nije ni projektovao svoj traktor. Sve su to Fergusoni sa ponekom dodatom sitnicom(koja je takodje prekopirana).
Tako su radili i FAP, Zastava, 14.oktobar, Rakovica, DMB, Famos, P.Petoletka, Torpedo, TAM i tako dalje i tako blize..
Vecina firmi je protivpravno proizvodila i posle isteka licence, ali obzirom da su to proizvodi za koje je izgubljeno interesovanje maticnih firmi zbog zastarelosti osnovnog proizvoda niko nije pokretao postupak.
Netreba se zavaravati da smo bili sila jer da smo bili nebi se sve srusilo kao kula od karata..
Veoma bih voleo da mi neko pokaze neki nas proizvod koji nije bio licencni.
Jesmo kupovali licence, ali samo od najboljih proizvodjaca. FAP je kupio licencu od MB, Zastava od FIAT ili IVECO, Rakovica Perins i Landini, Petoletka Wabco i Bosch, Torpedo od Deutza, Famos (motori koji imaju neverovatno lagan start) od Saurera i Steyra, 14 Oktobar od CATa.... Sve priznati Evropski i svetski proizvodjaci. Po istekulicenci, vrsene su male modifikacije, samo da ne bude kao original. Moglo je to da radi samo da smo znali. Sve je bilo kvalitetno i dugotrajno. Jos uvek postoje trzista slicna nasim, ali kao su nase fabrike i industrije unistene, takva vozila sad prave Turci, Indijci, Kinezi... Oni pronalaze kupce po Africi i nerazvijenim zemljama jer mi nismo mogli i znali.
IMT, IMR, FAMOS u dubiozi, DMB, FAP, Zastava prodati, Torpedo i Tam odavno ne postoje, 14 Oktobar radi sa ispod 30% kapaciteta... Kako tata prica (nisam svedok tih vremena), dok su te fabrike radile, svi su bili srecni. Jedino jos sto PTT radi. Sve ostalo ili je stalo ili ce uskoro stati...
 
Jesam danas.Fabrika zatvorena do 01.02.2015.A posle svi se cude sta ce biti.Vlada Srbije im kroji sudbinu.Imao sam mobilni broj od sefa prodaje inace telefoni ugaseni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh