Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Puni su gradovi seoske dece.lepse im u gradu zbog stila zivota "sto proturis kroz vratinu i nabijes na batinu to ti je sve u zivotu".Ne odricu se niceg,jedino stede na hrani zato sto na stomaku nema prozor da se vidi sta si jeo.Kome je tesko nek se javi,nek proda stan u BG,moze da kupi ovde kucu,vecu od tog stana i jedno bar 5 hektara zemlje,ako mu je stan na periferiji ja cu mu pomoci oko kupovine.da ne tuguje i ne muci se za platu.

Na selu mora da se radi,a ne da se provede na poslu 8 sati,plus mora da se ulaze i da se odrice dosta stvari koje bi mogle i trebale da se kupe,ali ne smes,zato sto od kukuruza do kukuruza imas dugacku godinu.Nisu oni za poredjenje sa nama,a i sto se tice mesa koje ne mogu da kupe,nek se zale Matijevicu sto kukaju nama ionako nisu nase musterije.Sa sela moze ako je dzabe,tj. ako neko od familije pokloni,inace pravac mesara
 
Naravno da je ovo poljoprivredni forum,a ne industrijski,tj radnicki i da ce vise lajkova dobiti onaj koji brani seljaka.:osmeh: Nisam rekao da se u poljoprivredi ne radi.Al to je kod pravih vrednih domacina,koji imaju puno zemlje,masina i stoke.Taj treba i da ima avione i kamione i skidam kapu.Onaj sto ima sto rece NA 12kj i vise nista,nije se pretrgao od posla,a ima cca 40000 mesecno_O tome je rec.Isto se moze reci da mi mozemo prodati nase imanje i otici u grad i uzivati u blagodetima.:osmeh: Ja sam licno radio u fabrici,komunistickoj,drzavnoj,radio sam privatan posao,radio kod privatnika i sada sam u poljoprivredi.Znam kako je bilo i kako je sad.Da znam za bolje,verovatno bih promenio,al verujte ne znam.U ostalom odosmo predaleko i skroz omanusmo temu.:off_topic: Molim vas da se vratimo realnoj ceni na trzistu svidjala se ona nekom ili ne.:ppozdrav:
 
Naravno da je ovo poljoprivredni forum,a ne industrijski,tj radnicki i da ce vise lajkova dobiti onaj koji brani seljaka.:osmeh: Nisam rekao da se u poljoprivredi ne radi.Al to je kod pravih vrednih domacina,koji imaju puno zemlje,masina i stoke.Taj treba i da ima avione i kamione i skidam kapu.Onaj sto ima sto rece NA 12kj i vise nista,nije se pretrgao od posla,a ima cca 40000 mesecno.O tome je rec.Isto se moze reci da mi mozemo prodati nase imanje i otici u grad i uzivati u blagodetima.:osmeh: Ja sam licno radio u fabrici,komunistickoj,drzavnoj,radio sam privatan posao,radio kod privatnika i sada sam u poljoprivredi.Znam kako je bilo i kako je sad.Da znam za bolje,verovatno bih promenio,al verujte ne znam.U ostalom odosmo predaleko i skroz omanusmo temu.:off_topic: Molim vas da se vratimo realnoj ceni na trzistu svidjala se ona nekom ili ne.:ppozdrav:
Daj mi jedan jedini primer tog sto ima 12kj i raspolaze sa 40000rsd mesecno,a da nema DODATNIH primanja.
Citam i ne mogu da verujem sta pisete,kakve gluposti i nebuloze.
 
Moze i sa 6ha imati 40 000din mesecno i vise samo ako proizvodnja obuhvata povrce ili voce. Od zitarica tesko da se sa te povrsine moze ostvariti velika dobit.

- - - - - - - - - -

Ili mozda kombinacija proizvodnje zitarica i stocarstvo. Mada je opet ta povrsina nedovoljna za ostvarivanje nekog veceg profita.
 
Slabo je to sve ljudi. Bez 18-19din nema nikakve normalne zaradice na ovaj kurs.
Ko ima jednokratni dinarski kredit na prolece da vrati ne znaci mu nista kurs eura, al mu znaci ovih 18-19 :cao:
-----
Ne kazem da nema zarade ni na 15 din i rodom od 6t/kj. Pogotovo kome stoji kuci na gomili sa 18-19% vlage i umesto dranja skladistara, on ima jos extra profit od 4-5% (ako je u pitanju tel-kel, a vidim da je poceo i bice ga sve vise) jos ako mnozi sa 7t :cool:
Razumem i vas koji ste stalno u minusu, samo sto jos niste i slaleraciju ubacili u troskove!
 
Prestanite da poredite radničke plate sa zaradom u poljoprivredi. Vreme je da se izadje iz komunizma, nema više jednakosti. Poljoprivreda zahteva ozbiljna ulaganja u zemljište, objekte, stoku, mehanizaciju, repromaterijal... Kakve crne plate i lep život od njih, Tito je odavno umro nema više toga. Zašto je fabrički radnik prinudjen da kuluči za minimalac nije problem poljoprivrednika već države i tranzicije koju je traljavo sprovela. Nadam se da smo sa čupanjem brkova i prinudnim otkupom odavno završili mada je vidljivo da bi mnogi rado ponovo u partizanske komesare. Zaboravite na premeravanje koliko posla ima u firmi i na njivi i gde je kolika zarada to nema veze jedno sa drugim.
 
Prestanite da poredite radničke plate sa zaradom u poljoprivredi. Vreme je da se izadje iz komunizma, nema više jednakosti. Poljoprivreda zahteva ozbiljna ulaganja u zemljište, objekte, stoku, mehanizaciju, repromaterijal... Kakve crne plate i lep život od njih, Tito je odavno umro nema više toga. Zašto je fabrički radnik prinudjen da kuluči za minimalac nije problem poljoprivrednika već države i tranzicije koju je traljavo sprovela. Nadam se da smo sa čupanjem brkova i prinudnim otkupom odavno završili mada je vidljivo da bi mnogi rado ponovo u partizanske komesare. Zaboravite na premeravanje koliko posla ima u firmi i na njivi i gde je kolika zarada to nema veze jedno sa drugim.

Pa radnike treba porediti sa nadnicarima na selu,a gazdinstvo je vec neka vrsta preduzeceta :osmeh:,pa shodno tome treba tako da se gleda.Slozicemo se da su i nadnicari i preduzetnici u dosta podredjenijem polozaju od parnjaka iz grada,kao sto je uopste bilo kakva proizvodnja u podredjenom polozaju u odnosu na usluge i trgovinu u ovoj nasoj uredjenoj drzavi

Kod nas suseni kukuruz na dzak prodaju po 20 dinara u prodavnicama,a ide kao lud, posto ga daju na mesec dana odlozeno, mucenicima koji nisu mogli da prodaju svinje ,a potrosili svoje zalihe.
 
Prestanite da poredite radničke plate sa zaradom u poljoprivredi. Vreme je da se izadje iz komunizma, nema više jednakosti. Poljoprivreda zahteva ozbiljna ulaganja u zemljište, objekte, stoku, mehanizaciju, repromaterijal... Kakve crne plate i lep život od njih, Tito je odavno umro nema više toga. Zašto je fabrički radnik prinudjen da kuluči za minimalac nije problem poljoprivrednika već države i tranzicije koju je traljavo sprovela. Nadam se da smo sa čupanjem brkova i prinudnim otkupom odavno završili mada je vidljivo da bi mnogi rado ponovo u partizanske komesare. Zaboravite na premeravanje koliko posla ima u firmi i na njivi i gde je kolika zarada to nema veze jedno sa drugim.
Kakva stoka? Pa ovde ko ima stoku se smatra amaterom,sva "profi" ratari i ne daj Boze da sad i koje svinjce uhrane.
 
uvek ćeš da ostaneš mali i sitan :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

tek kad nesto ulože finansijski u posao mozemo pričati o izjednačavanju
Ti ljudi su ulozili u svoje obrazovanje i ne mogu se porediti sa nekim ko samo zna da sedne u traktor i da ga vozi.Jos ako bi moglo da se ode na njivu gde je posejana psenica 4 puta godisnje(setva,prihrana,prskanje i zetva),sto vecina radi,a da se zaradi ogroman novac,pa ne ide to bas tako...Poenta je da netreba mesati babe i zabe,niko te ne tera da radis to sto radis,da znas nesto drugo verovatno bi radio to drugo.
 
Nazalost ima i onih diploma koje treba vredjati,jer dosta njih do nje kai i do vecine stvari u zivotu lako dodje...ali ima i obrazovanih ljudi koji negde posteno rade,ali svaki pedalj svoje zemlje obradjuju jer su vredni i vole taj posao,a zele dodatnu zaradu...ne treba ljude generalizovati...muka je to i jedno i drugo...osim ako nisi spreman da se uclanis u stranku i lovis u mutnom,a takvih ima na svakom koraku...najteze je u Srbiji postenom coveku bilo cime da se bavi...
 
Ti ljudi su ulozili u svoje obrazovanje i ne mogu se porediti sa nekim ko samo zna da sedne u traktor i da ga vozi.Jos ako bi moglo da se ode na njivu gde je posejana psenica 4 puta godisnje(setva,prihrana,prskanje i zetva),sto vecina radi,a da se zaradi ogroman novac,pa ne ide to bas tako...Poenta je da netreba mesati babe i zabe,niko te ne tera da radis to sto radis,da znas nesto drugo verovatno bi radio to drugo.
Ulazemo i mi u svoje obrazovanje,a očekujem na svom imanju koje je sticano kroz mnogo genercija da imam lakši i veći prihod od jednog radnika.:ppozdrav:
šefe Matiću neću vise skretati sa puta :osmeh:
 
Ovde ima normalnih,al na zalost i bolesno pohlepnih ljudi.Neko treba da vozi mercedesa,a neko da cekne od gladi.Pa nema nam ljudi srece bez jakog prosecnog gradjanina.Mogu ja da platim kukuruz 100 i prodam pile po 500,ako mogu.Ko ce to da plati?Da nece mozda svaba?O tome pisem.Ne moze kukuruz da ima cenu,ako nema stocarstva,proizvodnje mesa i potraznje za istim.Ocigledno su neki ovo olako shvatili i sebicno protumacili.Njima treba,resio baja da kupi nov traktor,pa nek svi pocrkaju.Kakav komunizam,kakav Tito,o cemu bre pisete.KAD PROSECAN GRADJANIN OVE ZEMLJE BUDE MOGAO DA JEDE MESO NE PLACUCI DOK GA PLACA;BICE I CENE KUKURUZA.Manite se izvoza i srece sto neki jedu meso,a vecina ovog napacenog naroda jede suva leba.Dokle vise,da je komsiji lakse nego meni.Svi teze boljem.To je OK,pisano je samo da je u poljoprivredi ipak za nijansu bolje.Daleko od toga da je sjajno.Nismo gladni ljudi.Zadovoljite se.Manite se aviona i kamiona.Ko ima tesku masineriju,kombajne,vecu kolicinu stoke i slicno.Ima nesto.Ima 70% poljoprivrednika koji rade 10kj i samo kukaju,a nece pile da uhrani.Samo kukaju i malo bi im bilo i 100 dinara kg kukuruza.Ko je vredan i radan imace.Mozda ne koliko radi,al ipak imace.Na zalost mnooogi rade,a nisu adekvatno placeni u ovoj drzavi.Al ona prica,od koje je sve krenulo,da je na kukuruzu minus,ne pije vodu.
Moramo jednom biti slozni.Moramo svi imati.Nesmemo se zadovoljiti time sto mi imamo,a komsija nema.Takvi ljudi su losi ljudi.To su oni koji kradu na kantaru.Ja sam sebi uzeo,a kupac neka crkne.Nema tu srece.Ja hocu da prodam svoju robu, i da budemo zadovoljni i ja i kupac.To je sreca kojoj treba da tezimo.I aman vise sa izvrtanjem reci i recenica i ko je sta rekao, ko se za sta zakacio i kome je lakse.
 
Da se cena kukuruza formira naspram naseg stocarstva bio bi cela 3 dinara trenutno.Prodaj ti tvoje pilice po 100din/kg,po mojoj matemaci imas racuna na tu cenu,sto trazis vecu cenu, da jadan narod nema sta da jede????????
I jos nesto nije ratarstvo samo trenutna cena kukuruza.Treba nesto da nadoknadi i nulu na suncokretu,pa na psenici,pare od repe ce stici limburga meseca....soju ko seje ko ne nije ni bitno,ista prica.Taj sto radi 10kj i kuka pa nek kuka nisam mu ja kriv ili ti,njegov problem.Ovde na forumu ima ljudi koji su rekli da ce u buduce raditi samo toliko da bi normalno mogli da zive,da se ne preforsijaju od rada....Ja se bavim ratarstvom,i normalna stvar je da tezim ka vecim cenama svojih proizvoda,ti druze Sama ako hoces poklanjaj pilice u sred Beograda,tvoja stvar ali nemoj da nas ubedjujes u nesto sto nije tako.
 
Sama je potpuno u pravu.Izgubili smo srednji stalež i sada plaćamo cenu svega toga.Uništava nam se stočarstvo i samim tim je plasman žitarica teži a pouzdati se u neke izvoze-to ne pije vodu-zna se ko u tome profitira.Po meni -ubiće nas zakoni i norme EU.Sada svima smrdi stajnjak a komunalne inspekcije u ovim slučajevima revnosno rade svoj posao.Kada se podigne stočarstvo i ratarima će biti bolje.
 
Ne mogu da verujem.Ja nisam rekao da pile treba da bude 500,da bi ja pokrio minus na repi.Nisam napisao da kukuruz treba da bude dzabe,da bi ja zaradio na piletu.Nije se pisalo o poljoprivredi uopste.Kazi druze,brate kako vec hoces da na kukuruzu ima zarade,al bi mogla biti i veca.Kazi da se sa ovom cenom kukuruza ne moze pokriti minus na repi,ili minus na tovu svinja.....Nemoj samo da mi kazes da je na ovu cenu i ovaj rod sa kukuruzom MINUS.Sve ostalo se slazemo,al nemoj da se lazemo.A opet ponavljam treba teziti vecem profitu.A da ima ne zasitih i garantujem da je cena kukuruza 100 dinara,bilo bi onih koji bi cekali 110.Zao mi je samo sto nisam dobro shvacen.I zao mi je sto smo sebicni,sto ne izlazimo sa zajednickim zahtevima,vec se borimo samo za pojedinacne cene.Poljoprivreda je mnooogo slozenija i komplikovanija od trenutne cene kukuruza,al to vec nije za ovu temu.Izvinjavam se jos jednom za :off_topic: i sto se mene tice ova diskusija je zavrsena,sa cinjenicom da smo sitni kao drzava,kao proizvodjaci i kao ljudi,te kao takvi ovim baljezganjem necemo uticati na cenu kukuruza.Bice takva,kakva bude svidjalo se to nekom ili ne.:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh