Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vi ako hocete da radite da vam ostane 50e/kj onda razumem sto su neki zadovljni sa ovom cenom.
 
U tom slucaju ostane, ali koja je svrha onda da radim. Mogao sam dati u zakup i uzeti nijansu manje novaca, bez ikakvog posla.
 
Bice da je zakup naduvan.Ostalo bi se moglo uklopiti.Nas problem je sto se racuna zakup na svoju i zakupljenu zemlju,kamata banke na nov traktor,kamata za nov auto ....Po tome bi kukuruz mogao biti i 25.:osmeh: Treba ipak biti realniji i u ovo vreme besparice se u poljoprivredi da preziveti,dok je u industriji katastrofa.
 
Trebalo bi kukuruz da bude kod nas najvise 10 dinara za kg. Seme je oko 3000 za vrecu (ZP ili NS), oranje je oko 1700 din, sprmanje je ni 1000 din. Vestaka je dosta 150 kg uree i 100 kg neke mesavine sto je oko 10000 din. Malo setve, spartanja i branja ce nas kostati oko 2000 din. Kad sve saberemo ulog u jutro kukuruza je oko 20000, a na rod od 6 t/kj smo dobri, brat-bratu 40000. Gde ces bolje. Nemoj da se neko bunio jer plata u javnom sektoru nije ni toliko, a onaj ko ima recimo 12 jutara svoje zemlje moze sasvim pristojno da zivi.
Ovo su sve realni troskovi i nijed trosak vise ne postoji i nemoj da ga je neko i trazio.
 
Troskovi su bili 100kg NPK 45e i 150kg Urea 60e,seme 50e,hemija + prihrana 25e. Sve svoje masine imam tako da je potrosnja nafte(2+15+2+2+4+3+1+2+1+20) 52 * 150=65e nafta. Sve ukupno 245e/kj uloga,amortizaciju nek pokriju subvencije koje su 57e/kj.
Arendu necu da ubacujem jer ne vredi,kad bi i rodilo 8t/kj sa cenom od 200e/t budale bi opet digle arendu na 1000e/kj i opet bismo bili uskraceni za zaradu.
 
Predpostavljam NA da si ti kupio sve masine ili ako i nisi kupio da si ih dobio na poklon i da se one samoodrzavaju, ako je to upte potrebno u tvom slucaju.
 
Od svih masina koje ucestvuju u obradi,setvi zastiti...samo su plug i drljaca ostali isti,ostale koje smo imali su zamenjene novima-mladjima ili koje nismo imali(sejacicu) je kupljena polovna. Ako mislis da izrabljujem dedovinu onda gresis.
 
НА не знаш ништа,ти имаш јефтине машине које се одржавају за мале паре...Шта мислиш колико треба да буде цена кукуруза да добијеш профит од 10 000е да ремонтујеш мењач на трактору....Нису сви исти,разуми човека.Да нема не би ишао од куће до куће да отима арендије :)
 
Ljudski je teziti ka boljoj ceni i vecoj zaradi.Mene samo nervira sto se ovde kuka o minusu,a realno minus nije.Samo bi mi hteli vise.Dobar deo ovde je skoro zaklao po 5-6 tovljenika,onako usput.Pusnice su nam pune.Realno od radnicke plate tesko kad se plati struja,ostane da se kupi toliko mesa za godinu dana.Malo karikiram,al onaj u industriji ipak radi 8 sati svaki dan i leti i zimi.Pride mozda jos i par sati provede putujuci na posao.Naravno da mi ne treba da tezimo da se izjednacimo sa njima,al oni realno mastaju da se izjednace sa nama.
E sad sto bi svi da za par godina kupimo komplet novu mehanizaciju,nov auto,letovanje,zimovanje,skolovanje,da budemo gazde u kafani i godisnje uvecamo posed za 5 i vise %,postaje problem.Samo je problem u nama,a ne u realnoj ceni.
PS:Naj srecniji covek je onaj koji se zadovoljava sitnicama.:ppozdrav:
 
Сама да проблем је у нама,сувише се чланова увалило у кредите па сад кука да нема зараде,а има је..Исто је било у теми Цена соје....Брате продај кад ти паше ал немој говорити да нема кад реално има,зашто стати неком на муку ко мора да прода због кредити или било код другог разлога..Ко фол одржавање прскалице је скупо,а раде стотине хектара па то им иде на одржавање шпартача и прскалица...
 
Najvise me nervira kad udjem u temu o usevima tamo svi rekorderi,to se lupaju cifre da te Bog sacuva koliko je rodilo,udjem u temu o mehanizaciji gledam traktori samo sto ne pocnu da im prelivaju naftu,moj ferguson ispade tenk spram nekih njihovih "upaljaca" a onda dodjem ovde i citam kako se NEMA zarade.

Toga da se neko pokriva vise nego sto je jorgan dugacak je bilo i bice,njih ne vadi ni cena ni prinos ni kolicina koju rade,jer uvek ce biti MALO.
 
Od svih masina koje ucestvuju u obradi,setvi zastiti...samo su plug i drljaca ostali isti,ostale koje smo imali su zamenjene novima-mladjima ili koje nismo imali(sejacicu) je kupljena polovna. Ako mislis da izrabljujem dedovinu onda gresis.
E vidis, znaci kupio si masine, nisu ti pale sa neba. Te masine kostaju i imaju svrhu. Zasto ne uracunas i njih u cenu kukuruza ?
 
Jel nisam napisao da mi subvencije koje su oko 55-60e/kj pokriju amortizaciju.

- - - - - - - - - -

Troskovi su bili 100kg NPK 45e i 150kg Urea 60e,seme 50e,hemija + prihrana 25e. Sve svoje masine imam tako da je potrosnja nafte(2+15+2+2+4+3+1+2+1+20) 52 * 150=65e nafta. Sve ukupno 245e/kj uloga,amortizaciju nek pokriju subvencije koje su 57e/kj.
Arendu necu da ubacujem jer ne vredi,kad bi i rodilo 8t/kj sa cenom od 200e/t budale bi opet digle arendu na 1000e/kj i opet bismo bili uskraceni za zaradu.

Da ponovimo.
 
Ko pominje amortizaciju ? Traktor kosta bar 10000 eura i toliko jis prikljucna mehanizacija, a to ti je oko 200 ha subvencionisanih. Jesi li toliko digao subvencija.
 
Ko kaze da je kostao 10 000e i jos toliko prikljucna mehanizacija? Te masine jos pride rade i usluge i jos se dodatno otplacuju i zaradjuju.
Inace amortizacija nije zamena ulja,nego prenosenje dela vrednosti u prevodu.
 
Nije seljak bio bogat ni u boljoj državi a kamo li sad kraj ovi lopina.Sve dok mogu pokrivat troškove života sebe i porodice i pomalo prikupljivat i mehanizaciju i svašta nešta ja sam zadovoljan.Nek stane ovako samo da ne bude gore a bojim se da će biti.
 
Troskovi su bili 100kg NPK 45e i 150kg Urea 60e,seme 50e,hemija + prihrana 25e. Sve svoje masine imam tako da je potrosnja nafte(2+15+2+2+4+3+1+2+1+20) 52 * 150=65e nafta. Sve ukupno 245e/kj uloga,amortizaciju nek pokriju subvencije koje su 57e/kj.
Arendu necu da ubacujem jer ne vredi,kad bi i rodilo 8t/kj sa cenom od 200e/t budale bi opet digle arendu na 1000e/kj i opet bismo bili uskraceni za zaradu.
uvek ćeš da ostaneš mali i sitan :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ljudski je teziti ka boljoj ceni i vecoj zaradi.Mene samo nervira sto se ovde kuka o minusu,a realno minus nije.Samo bi mi hteli vise.Dobar deo ovde je skoro zaklao po 5-6 tovljenika,onako usput.Pusnice su nam pune.Realno od radnicke plate tesko kad se plati struja,ostane da se kupi toliko mesa za godinu dana.Malo karikiram,al onaj u industriji ipak radi 8 sati svaki dan i leti i zimi.Pride mozda jos i par sati provede putujuci na posao.Naravno da mi ne treba da tezimo da se izjednacimo sa njima,al oni realno mastaju da se izjednace sa nama.
E sad sto bi svi da za par godina kupimo komplet novu mehanizaciju,nov auto,letovanje,zimovanje,skolovanje,da budemo gazde u kafani i godisnje uvecamo posed za 5 i vise %,postaje problem.Samo je problem u nama,a ne u realnoj ceni.
PS:Naj srecniji covek je onaj koji se zadovoljava sitnicama.:ppozdrav:
tek kad nesto ulože finansijski u posao mozemo pričati o izjednačavanju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh