Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poplave i njihova sanacija u Srbiji i okolnim drzavama 2014-te god.

Uh neznam sta da kazem iz ove perspektive osim-strasno!NE DAJTE SE,BORITE SE!Dodje mi da pesice krenem kod vas...ako mogu nekako da pomognem,tu sam!
 
Poslednja izmena od urednika:
Stigao sam u Sabac sa dobrovoljcima koji su se okupili ispred Sava centra. Bilo je nekoliko hiljada ljudi, jedva sam usao u autobus. Krenulo je 40 autobusa.
Situacija u gradu je u redu, mada su najave da ce Sava jos narasti. Ali je haos jer nista nije organizovano, nema peska, nema dzakova. Ljudi ima previse i upucuju se na nasip. Prica je da dzakovi sa peskom stizu iz Novog sada. Ja se vracam na nasip.
 
Mozda je ovaj potop neki predznak od gore. Zao mi je svih ljudi koji su ugrozeni i nadam se da ce se sve zavrsiti kako treba bez zrtava. Ovde, u mom kraju, ovo nevreme je podsetilo na davnu '65 god iz proslog veka kad je Dunav pokazao sta moze. Dosta ljudi iz nase opstine je spremno da krene put Sapca i ostalih ugrozenih mesta ako se za to ukaze potreba, to jest naredi drzavno rukovodstvo.
 
Poslednja vest!



na potezu između sremske mitrovice i sela drenovac u opštini šabac, gde je i najkritičnije stanje, nalazi se u ovom trenutku, po slobodnoj proceni, oko deset hiljada (10000) ljudi spremnih da odbrane ne jedan nego tri šapca !!!!!
 
Zna li iko šta je sa Bijeljine? Nikoga ne mogu da dobijem ni telefonom, na Internetu nema ništa novo, sve stare vijesti od sinoć. Kod mene kiša pada cijelu noć, nešto slabija nego juče i prekjuče ali ipak pada i jako je hladno.
 
Stigao sam u Sabac sa dobrovoljcima koji su se okupili ispred Sava centra. Bilo je nekoliko hiljada ljudi, jedva sam usao u autobus. Krenulo je 40 autobusa.
Situacija u gradu je u redu, mada su najave da ce Sava jos narasti. Ali je haos jer nista nije organizovano, nema peska, nema dzakova. Ljudi ima previse i upucuju se na nasip. Prica je da dzakovi sa peskom stizu iz Novog sada. Ja se vracam na nasip.
Zalosno je videti sve to ! A jos zalosnije je ta neorganizovanost,kao da se to desava drugima a ne nama !
Vrsac se budi uz zvuke ptica sa grna i mokrim asfaltom i trenutno nista ne pada
 

У 4 сата јутрос Сава код митровице је била висока 832цм и даље расте по пар цм на сат. Насипи се полако дижу.. За сада сремци одолевају.....

- - - - - - - - - -

BnzO2wXCQAEEYRG.jpg

У 3,30 јутрос....
 
Na zalost izgleda da nije ali nakon dugo vremena izgleda da smo naponon slozni pa uz malo srece spasicemo se!
 
Dobar dan,nisam nocas bio nigde sto se tice radne akcije ali sam biu pripravnosti kao jos dosta ljudi iz sela,prostorije MZa su bile pune nocas,u Jameni je bilo na knap jer su dodali 5 redova vreca i bilo je na knap,ljudi je bilo kao i svugde previse,ali je falilo peska i vreca,sam nasip je OK,strana u Bosni je niza 0.7-1m tako da su oni ugrozeniji,nasi su samo brinuli da neki dabar nije odradio nasip.
A moja procena da nije njih puno briga za Sabac,nego za BG. Da je neko naredio minirali bi nasip da se pusti voda,ali srecom za sad nista od toga. Najvecu frku su napravili ovi sajber kurajberi sto nisu gurnuli glavu kroz prozor,a bili pametni da pisu svasta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh