Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imas ti pravo Mindjusar ali trebas imati na uvid da takve kise odjedan put a preko celokupne povrsine Srbije, Bosne, Vojvodine ... nije skoro nikad bilo u takvim kolicinama.
 
Imas ti pravo Mindjusar ali trebas imati na uvid da takve kise odjedan put a preko celokupne povrsine Srbije, Bosne, Vojvodine ... nije skoro nikad bilo u takvim kolicinama.

Bilo i u Smederevskoj Palanci 11. jula 1999, i to mnogo gore nego sad - kolicina vode koja je provalila je bila strasna - Jasenica i Kubrsnica su se izlile sve do usca u Moravu - bilo je citavo more. Ali crpne stanice koje su napravljene posle toga su razvaljene i opljackane u roku od par meseci - prvo rezerve goriva pa onda pumpe, kola i ostalo - nasipi takodje provaljeni da se ne obilazi do njive, kanali zatrpani sto namerno, sto djubretom, sutom i svim i svacim:

1999:


Pre samo 15 godina, a vatrogasci ni camac nemaju!

I Mindjusar je stvarno u pravu - potpisujem od prve do poslednje reci!
 
Bog ovde ima najmanje uticaja, ovde je velikog uticaja imao ljudski faktor, decenije neodrzavanja odvodnih kanala, korita reka, klizista, bahatost i neodgovornost, neciscenje korita reka od smeca, normalno ima i priroda uticaj.

Evo jednog primera covek ima fabriku za proizvodnju pvc stolarije pored reke, nekoliko puta ga je reka poplavila, kada se malo zahledbio najverovatnije u dogovoru sa opstinom a mozda je i sam finansirao uredjenje korita i juce kada je Kutinska reka nabujala zid drzi vodu.
 
Sada se vratio iz obilaska, bio da obidjem neke parcele i mogu vam reci da i nije ovde tako strasno kao sto sam ocekivao.......
Ima malko vise vode po njivama nego posle prosle kise sto je pala pre 2 nedelje.
Inace voda se bila povukla za 2-3 dana prosli put a kako ce sada biti?......
 
U Beogradu,nestalo flasirane vode, hleba...., ja kupio pivo, vino i cocacolu, krenula prica da voda nije za pice, prodavnice su opeljesene.
 
Pa imali su vremena da se malo organizuju. Prognoza se znala par dana unapred.

- - - - - - - - - -

Moj komsija krenuo za Sabac, gledam na TV u Beogradu se masovno odlazi za Sabac. Izgleda da ce tamo biti vise nego gadno. Boze kao da je rat.
 
Ima li neko iz Rume trenutno prisutan na forumu? Došla vest da je popustila brana na Borkovcu jel istina?
 
Mene nesto interesuje.
Sta i kako je prouzrokovalo takvu vodetinu po Obrenovcu?
U Obrenovcu se reka Kolubara uliva u Savu i na tom mestu je veoma kriticno da se izlije. Najkriticnije je koliko vidim kod hotela tj, vasatista. Ulaz iz pravca Beograda. Sabac je kritican, kao i sela Mrdjenovac, Orasac, Orid, Dragojevac, Provo, jer su na nizoj tacki.
 
Koloko god sam protiv ove, a i prethodne vlasti mislim da se protiv ove sile nije moglo nista ili samo jako malo uraditi. Zamislite kada na m2 padne 100l kise to je 1000000 litara po hektaru. Sad zamislite koja su prostranstva zahvacena kisom i jacom od 100l po m2 pa onda znajte da su to vecinom brda i planine sa kojih su se srucili milioni kubika vode u korita reka i recica ciji su protoci ipak skromni. Ipak bolje bi bilo da razmisljamo kako da pomognemo onom narodu nego sto prosipamo pamet, ukljucujuci i mene.
 
Ljudi slike ne mogu da opisu stvari,ja nisam stigo da slikam,pomagalo se arodu da sacuva bar nesto sto se sacuvati moze,nastradao je narod skroz,a velike stete u mom kraju pretrpeli su i usevi i poljoprivredno zemljiste....U mom selu nije izlila reka,ali bio sam u susednom i pomagali kolio je moglo,raznosila se voda,hrana....Iskreno zalim sa svima koji su pretrpeli stetu u ovim poplavama
 
Цела Србија је поплављена а код мене опет суша,шалим се,није суво али нема ни поплава нити неких бујуца.Чудно је да је изгледа пало најмање кише од свих региона и тиме нас спасило катастрофе.Ево напољу и сада пада али то је умерено.Богу да кажем,за сад ,ХВАЛА,није било ни превише кише ни ветра.
 
Još jedna stvar tipična za ove prostore , ljudi žude za senzacijama i obožavaju da oni imaju krupne informacije iz prve ruke . Prosto rečeno svi lažu ovde , a najbolje se vidi kad su ovakve situacije . Sad je najpopularnije kad neko kaže pukla brana ili nasip , jer ako kažu nije se ništa desilo onda nisu zanimljivi .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh