Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobrojtro radni ljudi. Kisa je sad vec presla u dosadu prisilni neradni dan. :ppozdrav:
 
Sigurno je da nismo spremno docekali ove kisurine, i da nemamo sredstava da se nosimo sa takvim problemima. Zato je zatrazena pomoc medjunarodne zajednice. Vidim da i u BiH nije nista bolje.
 
Jesam ja mlađi od vas Deda Lalo ali moram da vam kažem nevolim kada neko samo kritikuje državu da je svako od nas vodio računa o kanalima prvo ispred svoje kuće bilo bi drugačuje bar za nijansu , kod mene je komšija svu travu koju pokosi sakupio i bacio u kanal drugog komšiju baš briga što su grla ispod njegovog prilaza zapušena i eto belaja da ne pričamo o kanalima u polju koi su puni guma šporeta plastičnih flaša pa čak ima ljudi koima kanal preseca njive a neki zatrpali kolika im je njiva i sada im je super a ti kanali imaju svrhu i ubeđen sam da bar 50% smo mi sami krivi jer kod nas vlada mišljenje da ono što nije moje netreba da vodim računa o tome .

- - - - - - - - - -

Mislim da je ONO i DSZ:ppozdrav:
 
131637_tuzna-morava_f.jpg

Evo slike sa Morave od pre par godina,a sad im država kriva :sjasi:
 
Kod nas sipaju li sipaju pored reke,e onda kad nadodje i zaustavi vodu i dodje do poplave,onda drzava nije kako treba,treba ta drzava da lupa po dzepu za unistavanje obala oko reka ba bi se narod uljudio malo....sve u svemu zalost i katastrifa...mnogi su nastradali u ovome na ovaj ili onaj nacin,,,,Mislim da sada nije trenutak za kritiku vec za pomoc ko kako i na koji nacin moze,mi celi dan u smene postavljamo dzakove sa peskom,evo za 10min krecem za susedno selo da vidimo kako se tamo moze pomoci kod njih je doslo do izlivanja...
 
;d}ето има још оних који мисле као и ја.ти што тако раде,раде како раде.а ми што само гледамо, јер им "држава " неће ништа зато што нема спровођења и овако наопаких зак.уредби,само се једимо.прегледао сам доста вести и снимака о том вестима и скоро да нисам видео људе,становнике тих места него само ватрогасце и војску.на једном снимку су били мештани ал` у патикама на асвалту .да је било команде као што је није било и то много пре од пар дана пре ове несреће штете би сигурно биле макар мање.
оно за оно и дсз сте се ,надам се ,само шалили.
 
Kad gledam ove fotografije sa terena nasih bliskih poznanika i kolega forumasa,najezim se i duboko zalim sa njima...Ovo je stvarno prava katastrofa sta nas je zadesilo!Kao u filmu,grozno...neverovatno je da se i pored tolikog angazovanja drzavnog aparata na celu sa A.Vucicem i ostalim ministrima,policijom,zandarmerijom i vojskom stvari ne odvijaju na bolje,vec stalno nesto novo i sve gore!Mislim da bi vojska Srbije da je imamo kao nekada uradila mnogo,mnogo vise,ipak nama fali sposobno musko ljudstvo koje moze da radi i pomaze u nevolji.Gledam snimke sa terena zene,deca,stariji nose dzakove sa peskom,ne moze to tako...Prvo sto bih uradio kada bih bio na vlasti bilo bi redovno sluzenje vojnog roka i obuka starijih od 18 za ovakve situacije!Ali da ne sirim dalje u ovoj temi,zelim da ovo sto pre prodje i da se stvari vrate na staro...Inace kod nas mini pljusak,od jutros novih 10-ak litara,tako da i mi prelazimo od ove ture na trocifreni broj 101 lit/m2
 
To je moglo da se spreči,bar 80%,samo,to nije prioritet,a kanda nije ničiji ni interes,smo da pokupe glasove,i ko vas j...e! Žalosno,ali to je realnost! A sa druge strane i mi,baca se u potoke i kanale sve,počev od flaša,balona,starih frižidera,čak i trulih automobila,svašta sam već viđao,i kod nas a i južnije! Zaključak:Balkanski mentalitet,zabole nas i za sutra i za budućnost,kad budućnost postane sadašnjica,onda kukamo (nepričam za oštećene,nego za nadležne koji su to mogli svake godine pomalo,pa sprečiti)
 
Kad gledam ove fotografije sa terena nasih bliskih poznanika i kolega forumasa,najezim se i duboko zalim sa njima...Ovo je stvarno prava katastrofa sta nas je zadesilo!Kao u filmu,grozno...neverovatno je da se i pored tolikog angazovanja drzavnog aparata na celu sa A.Vucicem i ostalim ministrima,policijom,zandarmerijom i vojskom stvari ne odvijaju na bolje,vec stalno nesto novo i sve gore!Mislim da bi vojska Srbije da je imamo kao nekada uradila mnogo,mnogo vise,ipak nama fali sposobno musko ljudstvo koje moze da radi i pomaze u nevolji.Gledam snimke sa terena zene,deca,stariji nose dzakove sa peskom,ne moze to tako...Prvo sto bih uradio kada bih bio na vlasti bilo bi redovno sluzenje vojnog roka i obuka starijih od 18 za ovakve situacije!Ali da ne sirim dalje u ovoj temi,zelim da ovo sto pre prodje i da se stvari vrate na staro...Inace kod nas mini pljusak,od jutros novih 10-ak litara,tako da i mi prelazimo od ove ture na trocifreni broj 101 lit/m2

Kako Savato? Vatrogasci zajme camce od pecarosa da evakuisu ljude iz Karadjordjevog naselja u Smed.Palanci. U isto vreme vojne amfibije i camci stoje na depou kasarne i cekaju kupca ili idu u staro gvozdje. Crpne stanice ocerupane odavno - pumpe, agregati i gorivo pokradeni samo mesec dana posto su postavljeni pre deset godina. Kanali zatrpani da bi se imao blizi prilaz njivama. Negde i nasipi rastureni da se ne bi islo obilaznim putevima. Za mnoge stvari smo i sami krivi!
 
Mi mi smo jedna skupina džabalebaroša,parazita,lopova i hoštaplera ( SVAKA ČASST IZUZECIMA ) daleko smo i od države,još dalje od Evrope i sveta
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh