Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
moj kejs netrosi ni kap ulja od zamene do zamene menjam uvek na 100rc nekad kad mu ceo dan vadim dusu u ritu u oranju ocekujem neku potrosnju ali ni kap i tako od prvog dana prezadovoljan sa njim.orac je zdravo dobar zato ga i mazim,najbolje ulje i na 100 rc mada svi mi kazu da je nepotrebno da tolikko menjam ulje ali meni je ono sasvim gotovo na 100 rc zbog koksa i cadji bude crno ko noc a to ubija motor.
 
moj kejs netrosi ni kap ulja od zamene do zamene menjam uvek na 100rc nekad kad mu ceo dan vadim dusu u ritu u oranju ocekujem neku potrosnju ali ni kap i tako od prvog dana prezadovoljan sa njim.orac je zdravo dobar zato ga i mazim,najbolje ulje i na 100 rc mada svi mi kazu da je nepotrebno da tolikko menjam ulje ali meni je ono sasvim gotovo na 100 rc zbog koksa i cadji bude crno ko noc a to ubija motor.
Otkud čađi i koksa u ulju?Možda prođe pored karika?Zbog čega ulje bude retko kad ga ispuštamo iz kartera?
 
svako pitanje ima pod pitanje jel moram i vama da objasnjavam?najbrze i najvise se ulje zaprlja u oranju zbog velike potrosnje nafte po rc,npr auto vozim na plin i cisto je i posle predjenih 8000 km a menjam ga na 10000,ko zna zna ko nezna nece ni znati.
 
a ti onda malo smanji obrtaje u oranju pa će da ti duže potraje ulje a verovatno i traktor :ppozdrav:
 
svako pitanje ima pod pitanje jel moram i vama da objasnjavam?najbrze i najvise se ulje zaprlja u oranju zbog velike potrosnje nafte po rc,npr auto vozim na plin i cisto je i posle predjenih 8000 km a menjam ga na 10000,ko zna zna ko nezna nece ni znati.
Plin nema crnu chadj kao nafta tako da je sulodo porediti.
Goran ICH retko je jer ga motor razbije!
 
Kod mene NH ( 2700 motocasova ima sada ) od zamene do zamene ne potrosi ni kap ulja. Fabrika predlaze zamenu ulja na 500 sati ali ga ja menjam izmedju 250-300 motocasova. Jednom sam imao potrosnju ulja kada sam ga sipao do maksimuma, mozda i koji mm iznad. Za dva dana je skinuo na 3/4 izmedju minimuma i maksimuma. Od tada sipam ulje do te 3/4 i ne trosi ga uopste.



i meni je rekao serviser da sipam 3/4 preko max. a ja konto da je bolje do max,I tako radim non stop.Probaću smanjiti pa ću vidjeti ima li razlike
 
i po meni je ispravno menjati ulje na 100-120rs tako da to i radim od kada sam cuo pricu jednog veoma iskusnog coveka
kako se kod nas prepakuju i stancuju "kvalitetnija ulja" od tada se drzim toga i ne jedim se ...
 
Slazem se sa zivicom sto se tice zamene ulja pogotovo sto na nasem trzistu ima naj manje kvalitetnog ulja.I ja menjam na 100rh i to bude crno kao da je radio 300rh,ma koje ulje kupio a nakupovao sam se svega.
 
Ima li clanova na forumu da su iz Mokrina?
Ako ima,a procita ovu poruku,ajd neka se jave na p.p.,treba mi neki info.
Hvala.
 
Kanda su svi otišli u Adaševce na predavanje.....:haha::haha: Sobzirom koliko moderatora je otišlo na taj skup, čudi me da nema "direktnog prenosa" na forumu :sta::haha:

Od 14 moderatora trojica su bila na predavanjima u Adasevcima, ne racunajuci Miroslava kao organizatora. Ne znam sta je tu za ismejavanje, nadam se da ces pojasniti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh