Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav društvo, počeo sam jutros da pečem rakiju pa mi je potrebna pomoć, potrebni su degustatori, pa ko je voljan i ima vremena neka navrati.
 
bio kod clana Kosjerca na lampeku sinoc ostadosmo dugo ,aj sto je bilo krompira ispod zara nego je bilo i rostiljanja bilo super bas,ima covek jos preko sto lampeka da ispece tako da znate kome treba dobra rakija neka mu se javi.
 
Samo ti slavko okreci po tudjoj njivi...Vi sto inate nove traktore,koliko vam potrose ulja kad uzorete oko 100kj,kolko dolijete ulja?
 
A jel ti se spusti nivo na meracu bar malo ili ne trosi nista bas.meni se na jedno 100 jutara oranja spustio nivo na meracu za oko 1cm,i dolio sam oko 1l ulja.
 
Poslednja izmena:
Pa ja ne orem sa jednim traktorom 100kj.Možda se i spusti malo ali ja to nisam merio stvarno.Znam da kod YTO provereno koliko sipam u menjanju čeka me i za sledećih 200 sati kad ponovo menjam.Kod MTZ spusti malo ali to nije za dolivanje.Spuštao mi je i on dobro ulje ali dok je cureo na auspuh i na izduvnoj grani gde je spojena sa glavom.Od kad tu ne curka(valjda sve leglo) više mi ne skida nivo ulja, a da je lako primetno i bitno.
 
znaci kad bi dolio makar ti pao nivo za 1 cm stala bi litra.A sad ce svi ne trosi mi ulje...Kad kazete ne trosi to znaci da ne mrda sa meraca nista mi milimetar
 
Slobo si lud ili si pust? pa sto smo kupovali nove traktore, da bi dolivali ulje u njih???? pa onda smo mogli da kupimo polovne kao i ti pa da dolivamo do mile volje!
 
Slobo si lud ili si pust? pa sto smo kupovali nove traktore, da bi dolivali ulje u njih???? pa onda smo mogli da kupimo polovne kao i ti pa da dolivamo do mile volje!
Dragane ne zanosi se mnogo...znam isuvise ljudi koji su kupili nove traktore,pa imaju konstantnu potrosnju ulja...za ovu sezonu sam i ja dosuo ulje u relativno nov traktor...koju potrosnju gasnog ulja ste imali ove godine? kod mene zabelezena potrosnja od 17 litara po kj,sto na proslu godinu iznosi povecanje od 3 litre...
 
Prosto je nemoguce da u tesko oranje se nivo ne spusti nista,odnosno da nista ne potrosi,ali ajde neka bude,lazite sebe.
 
Ja sam radio generalnu pa mi malo troskari ulja,a vec ima 200 sati...A sto se tice potrosnje od 13 do 15 litara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh