Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa i u specifikacijama traktora ima podataka o potrošnji motornog ulja.Sasvim je normalno da se po malo troši.Izgleda da Slobo ti ne znaš kako izgleda traktor koji troši ulje.Imam primer da ujutru gazda sipa na maksimum i ode da ore.Ore samo 8-9 sati jer tad mora kući da dolije ulje jer je na minimumu.I opet čovek sve uradi,odradi i koliko vidim ne jedi se mnogo.
 
Dragane ne zanosi se mnogo...znam isuvise ljudi koji su kupili nove traktore,pa imaju konstantnu potrosnju ulja...za ovu sezonu sam i ja dosuo ulje u relativno nov traktor...koju potrosnju gasnog ulja ste imali ove godine? kod mene zabelezena potrosnja od 17 litara po kj,sto na proslu godinu iznosi povecanje od 3 litre...
Jesam malo izasao iz forme al mogu jos uvek dobro da nosim bez zanosenja...
 
Mora malo da trosi ulje, zlo bi bilo da ne motor je tako konstruisan da se mora stublina podmazivati, uostalom zato sluzi uljani prsten da izvesnu kolicinu ulja ponese gore a preostali nesagoreli i cadj obrise u povratku.To dokle funkcionise dobro dok se prstenu ne istrose ivice, pa sto ponese gore (mnogo vise nego pre ) nemoze da obrise u povratku na dole.Ima tu i strucniji sa visom skolom ,ali za prvu pomoc verujem dovoljno:osmeh:
 
Prosto je nemoguce da u tesko oranje se nivo ne spusti nista,odnosno da nista ne potrosi,ali ajde neka bude,lazite sebe.
 
Moguce je da ne skine nivo ako se koristi adekvatno, kvalitetno ulje i ako sofer ima mere i granice kada stiska pedalu gasa. Na Claasu i na 577 obicnom dok sam orao, mislim da nikada vise od 2mm nije skinuo nivo od zamene do zamene ali sam zato imao pobednika po potrosnji ulja iako na auspuhu nije imao ni trunku dima-577 DV pre karicenja motora je trosio preko pola litre ulja po kj.
Gasno ulje nisam sipao ni litre u traktore a ovog goriva koje trenutno koristim nisam tacno merio posto sipam iz kocke od 1000l. U najtezem oranju na 27cm dubine sam orao 65 minuta kj sa uzglavnicama a u najlaksem na 25cm gde cu soju sejati za oko 45 minuta kj i potrosnja na sat je 12l pa vi racunajte.
 
Mozda sam ja pust,a ti tvrdoglav,i nije iato orati pesak kod tebe ili kod nas livadsku crnicu.ali neka o ovome kaze bolje neko ko je strucniji,ja mislim da svaki na 100kj oranja mora da mu fali malo ulja.ima tu ko moze da prica o ovome.ali neka kaze ko ima kakva iskustva
 
moj Jd je kupljen nov i interval zamjene ulja je 250h,u tih 250 sati skine o,6l ulja.Zvao sam servis tj.više njih i svima je odgovor bio da je to normalno.traktor radi samo teže poslove oranja,pripreme,branje i ostalo
 
Zna se sta je normalna potrosnja ulja i to je vec definisano u odgovarajucoj temi. Ako sistem za ubrizgavanje goriva radi ispravno i sagorevanje se odvija po propisima i standardima i potrosnja treba da je u propisanim normama. Ovo je samo jedana od uslova za normalnu potrosnju, a tu su jos i spravni sklopovi motora kao i primena adekvatnog ulja. Ulje mora da isparava pri radu i zato postoji "iber lauf".
 
Prosto je nemoguce da u tesko oranje se nivo ne spusti nista,odnosno da nista ne potrosi,ali ajde neka bude,lazite sebe.


Moguce je moguce je

Kod mene NH ( 2700 motocasova ima sada ) od zamene do zamene ne potrosi ni kap ulja. Fabrika predlaze zamenu ulja na 500 sati ali ga ja menjam izmedju 250-300 motocasova. Jednom sam imao potrosnju ulja kada sam ga sipao do maksimuma, mozda i koji mm iznad. Za dva dana je skinuo na 3/4 izmedju minimuma i maksimuma. Od tada sipam ulje do te 3/4 i ne trosi ga uopste.

Claas mi isto ne trosi nista ulja iako na iberlaufu dimi od prvog dana. Dobro on i ne radi teske poslove, jedino je ove jeseni orao jedno 20-25 KJ. Fabrika preporucuje zamenu ulja na 500 radnih sati.

Kombajn mi trosi ulje. Kod njega fabrika preporucuje zamenu ulja na 125 motocasova. Dospeo sam u njega 3 ili 4 puta po 2 litre ulja a ovrsio je oko 400-450 KJ posle zamene ulja.

Rus 82 kada je bio nov menjao sam mu ulje na nekih 150 motocasova. Do 100 motocasova nije nista trosio ali je posle za tih 50 motocasova skinuo na minimum i onda sam ga uvek menjao. Probao sam da sipam kvalitetno ulje u njega ali je prica bila ista kao sa najjeftinijim uljem. Tako da nikad posle nisam sipao u njega kvalitetno ulje. Motor mu je izdrzao nesto preko 5000 motocasova ali smo mu .ebali kevu za tih nekoliko godina.
 
I meni je malo tesko za poverovati Da Bas nista ne trosi ulje!!U katalozima i ypuctvu za fordova putnicka vozila iz 90 tih godina pise da mora malo da trosi ulje i kad je NOV.Tj deo tog ulja sagori deo ispari.Tako da to kod mene ne pije vodu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh